reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Dziękuję i również gratuluję. Mam nadzieję że na następnej wizycie ginekolog pokaże mi te serduszko.. Patrzę na te posty myślałam że to jeszcze nie czas.
 
reklama
Ehh mi się dopiero zaczyna 5 tydzień a wizyta w czwartek a ja jestem taka niecierpliwa:) myślę,ze już coś zobaczę, na serduszko za wcześnie ale może chociaż zarodek?
Tego Ci życzę, jeśli lekarz ma dobry sprzęt i doświadczenie to jest duże prawdopodobieństwo, że Go zobaczysz :) Na USG widać już 2-3 mm zarodek czyli 5/6 tydz.
Najczęściej:
- echo zarodka - 6 tydz.
- serduszko - 6/7 tydz.

Tylko widziałam (M-mode)[emoji846]
Dziękuję za odp. :)
 
Cześć Dziewczyny,
jestem tu nowa :-) Przebrnęłam przez 46 str. tego forum by Was lepiej poznać i postanowiłam dołączyć. Na wstępie pragnę wszystkim Paniom serdecznie pogratulować! :)))

Słowem wstępu: Mam na imię Małgosia 31 lat, jestem z pomorskiego i jest to moja pierwsza ciąża.
Większą część życia miałam bardzo nieregularne cykle, a miesiączki trwały różnie - lekarze twierdzili, że taka moja uroda, a ja się przyzwyczaiłam. Pod koniec września /początek października 2017 roku miałam krwawienie, które trwało łącznie 16 dni. W moim mieście zostało to zbagatelizowane więc udałam się gdzie indziej - okazało się, że to polip endometrium i tym samym - szczęście w nieszczęściu - poznałam bdb Panią doktor do której teraz jeżdżę.
Okazało się, że przez tyle lat miałam niedomogę lutealną i gdy zaczęłam brać luteinę od listopada ub. r. to cykle zaczęłam mieć jak w zegarku szwajcarskim - co 28 dni.
25.04.2018 r. - miałam ostatnią miesiączkę, 08.05. - owulację, 19.05. - lekkie plam. implant., 21.05. - 2 x test pozytywny, 23.05. - wizyta u lekarza: potwierdzenie ciąży.
Wg OM: 7 t. 2 d. - data: 30.01.2019 r.
Wg USG: 7 t. 0 d. - data: 01.02.2019 r.

Bhcg: 3 t 6 d: 193.1; 4 t 6 d: 3 788; 6 t. 0 d.: 35 100 i 7 t. 1 d.: 92 992 - przyrost do 6+0 był OK, teraz już nie wzrasta zgodnie z wytycznymi, tzn. na tym etapie może się podwajać co 4 dni albo i dłużej, więc nie ma sensu już jej mierzyć.

Moje objawy: lekki ból sutków przy dotyku i większa senność - tyle.

I teraz drogie Panie u mnie zaczynają się schody, a mianowicie we wtorek (12.06.) byłam na wizycie u ww. P. dr. Wg OM: 6 t 6 d., wg USG: 6 t 4 d - zatem dużej różnicy nie ma; CRL: 0.68 cm, akcja serca jest... tyle, że wg Pani dr trochę zbyt wolna. Nie powiedziała jaka ani nie mam zapisanej jej na wydruku, ale z mężem stwierdziliśmy, że ta była ok 80-90 ud./min. Na początku nie mogła znaleźć zarodka - i stwierdziła, że jest słaba echogeniczność, a tętno jej w ogóle uciekało i raz było słychać z 7 uderzeń, a drugi raz z 4. Zatem nie pocieszyła mnie... a wręcz przeciwnie - jestem teraz i zdenerwowana i smutna.

Swoją drogą czytałam, że niektórzy lekarze badają szybkość tętna dopiero po 10 tyg. i może to jest lepsze - mniej stresu. Mi dała do zrozumienia, że różnie może być: że matka natura wie lepiej... i inne takie - same wiecie... Ehhh... Co o tym Dziewczyny myślicie?
Wizytę mam 26.06. Wtedy się okaże czy serduszko przyspieszyło czy nie... Na razie mam podwojoną dawkę leków: Luteina 2 x 2 tabl. dop. i duphaston 2 x 1. Czy któraś z Was już miała badane tętno płodu? Pozdrawiam serdecznie.


Ja też z pomorskiego i też mam termin na 01.02 :)
12 miałam również pierwsza wizytę:)
 
Wizyta ok było serduszko widać ale lekarz nie mierzył tętna.
Samopoczucie straszne nudności zwłaszcza wieczorami.
Dzisiaj zaczęłam 8 tydzień;)
 
Wizyta ok było serduszko widać ale lekarz nie mierzył tętna.
Samopoczucie straszne nudności zwłaszcza wieczorami.
Dzisiaj zaczęłam 8 tydzień;)

Widzę, że już zdążyłaś przeczytać o moich "przebojach" z tętnem ;) Cieszę się, że wszystko dobrze, choć nudności nie zazdroszczę... :p
 
Dzięki martoosia za fatygę :) tez bym wolała sam AŻ "+". Najgorsze jest to, ze nie mam FHR na wydruku i tylko domyślamy się ile było (nawet włączyliśmy metronom od pianina dla przypomnienia...) i wychodzi jakoś 80/85 ud/min. Staram się być dobrej myśli..



Moja tez pierwsza ale dużo czytam i chyba aż za dużo... ;)

Ja tez dużo czytam ale poki co to ani mdłości ani nic aż trudno mi uwierzyć, ze jestem w ciąży [emoji846] a in więcej czytam tym gorzej to na mnie chyba działa [emoji3]
 
reklama
Do góry