reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Megi86
Dziękuję za słowa otuchy :) tłumaczę sobie ze to uklucie to po prostu lekko ucisniete jajniki i tyle. Przeciez sonda jest w pochwie, więc nie ma jak mechanicznie nic uszkodzić (nie mylę się??). Co do słuchania serca tez to slyszalam. Nie widzę potrzeby aby to robić skoro widać czy wszystko ok na pomiarach :)
Nie nie mylisz się Mixie :) Podczas normalnego badania nie ma nic prawa się uszkodzić (zarodek jest dobrze chroniony). Ok 38 dnia po zapłodnieniu zamyka się już pęcherz płodowy, a wcześniej tez zarodek jest db chroniony.
Podczas następnej wizyty możesz zwrócić uwagę lekarzowi - kulturalnie - by był bardziej delikatny :) A miałaś mierzone już tętno? Bo u nas tętno - wg Pani dr -jest trochę za niskie :( pisałam o tym w poprzedniej wiad. - nie ukrywam ze mnie to baaardzo martwi. Miałam doppler w 6 t 6 d (wg OM) lub 6 t 4 d (wg USG). Sama nie wiem co o tym myśleć, bo niektórzy lekarze tylko pokazują ze bije i wpisują plusik bez mierzenia, a inni badają ok 10-12 tyg. Jak jest u Was?
 
reklama
Megi86
U nas to jeszcze taki mini dzidziul ze nie mierzyla tętna, po prostu ładnie szybko pikala kropka i gin wpisala FHR - TAK
Nie zwrócę już jej uwagi bo byłam tylko raz, prywatnie ;) w czwartek idę już normalnym torem u mojej super ginekolog na nfz :) ja po prostu z niecierpliwości poszłam po tygodniu zobaczyć czy jest postęp ;)
I ja taka głupia, niby uspokoiłam się bo jest wszystko na miejscu a potem schizuje się czy mi tam Dzidziola nie naruszyla bo coś zaklulo :D ehhh weź tu zrozum kobietę
Myślę że Wasze serduszko jeszcze przyspieszy. Ma czas, spokojnie :) który macie tydzień+dzień teraz?:)
 
Sama nie wiem co o tym myśleć, bo niektórzy lekarze tylko pokazują ze bije i wpisują plusik bez mierzenia, a inni badają ok 10-12 tyg. Jak jest u Was?
W moich ciążach przy pierwszym wykrytym serduszku nikt mi nie badał czy tętno jest dobre, czy nie. Tylko wpisali, że jest. Później owszem, było słuchanie i dokładniejsze badanie.
 
Hmm wg USG Bobo jest młodsze o 2 dni wiec dziś jest 7t 0d zas wg OM byłby to 7 t 2 d. To moja pierwsza ciąża. Badanie było w 6.4 lub w 6.6. Myślisz ze to nie bylo zbyt wcześnie? A Wy dziś który macie dzionek? :)

Wiem.. człowiek zamiast się uspokoić jest gorszym kłębkiem nerwow. Moja ginka jest bdb specjalista - wielu kobitkami pomogła ale już sama nie wiem co sądzić o tej wizycie... ehhh..
 
W moich ciążach przy pierwszym wykrytym serduszku nikt mi nie badał czy tętno jest dobre, czy nie. Tylko wpisali, że jest. Później owszem, było słuchanie i dokładniejsze badanie.
A pamiętasz może martoosia kiedy mniej więcej miałaś badane tzn w którym tyg zmierzyli ilość uderzeń na minutę?
 
Mi w poprzedniej ciąży też zbadal od razu, powiedzial,ale nie skomentował czy to poprawną wartość czy nie. Dopiero później sobie wygooglowalam. Miałam co kilka dni wizyty że względu na krwiaka, i za każdym razem badał. Ale co z tego jak w piątek biło poprawnie a we wtorek już wcale...
Myślę,że Twoje serduszko nadrobi, trzymam za to mocno kciuki! Następnym razem zaskoczy pozytywnie mamusie [emoji4]
 
Megi,
Tak naprawdę to my wszystkie za szybko lecimy na te usg :D później tylko się doszukujemy jakichś nieprawidłowości i się stresujemu...a serducho przyspieszy zobaczysz.
No to mamy identyko z OM. Ja też dziś 7+2, no a USG tydzień mniej.
Wszystko będzie dobrze, musi być i musimy w to wierzyć mocno, w swoje dzieci :)
 
Ostatnio było mnie tu mało, ale już nadrobiłam zaległe strony[emoji39] środę byłam u gin. okazało się ,że wszystko w porządku [emoji4] bardzo mnie to uspokoiło [emoji4] dzisiaj będzie 6w2d tętno "+" [emoji5]
 
Mi w poprzedniej ciąży też zbadal od razu, powiedzial,ale nie skomentował czy to poprawną wartość czy nie. Dopiero później sobie wygooglowalam. Miałam co kilka dni wizyty że względu na krwiaka, i za każdym razem badał. Ale co z tego jak w piątek biło poprawnie a we wtorek już wcale...
Myślę,że Twoje serduszko nadrobi, trzymam za to mocno kciuki! Następnym razem zaskoczy pozytywnie mamusie [emoji4]
Megi,
Tak naprawdę to my wszystkie za szybko lecimy na te usg :D później tylko się doszukujemy jakichś nieprawidłowości i się stresujemu...a serducho przyspieszy zobaczysz.
No to mamy identyko z OM. Ja też dziś 7+2, no a USG tydzień mniej.
Wszystko będzie dobrze, musi być i musimy w to wierzyć mocno, w swoje dzieci :)

Dziękuje Kobitko kochane za słowa otuchy :) powiem Wam ze cała środę i wczoraj do wieczora mocno przeżywałam ta wiad. Nie wiem czy lepiej wiedzieć takie rzeczy czy nie wiedzieć? A z drugiej str. czy takie badanie daje 100% pewności? Czy lekarz się nie pospieszyła? Dla lekarzy w większości jesteśmy kolejna pacjentka a w takich przypadkach w naszych głowach rozgrywaja się dramaty. Wizyta za dluuuugie 12 dni... Ciesze się ze do Was trafiłam :)
 
reklama
Megi,
Tak naprawdę to my wszystkie za szybko lecimy na te usg :D później tylko się doszukujemy jakichś nieprawidłowości i się stresujemu...a serducho przyspieszy zobaczysz.
No to mamy identyko z OM. Ja też dziś 7+2, no a USG tydzień mniej.
Wszystko będzie dobrze, musi być i musimy w to wierzyć mocno, w swoje dzieci :)

Ehhhh... chyba masz racje. Ja staram się myśleć pozytywnie ale mimo wszytsko jakieś natrętne myśli same wpadają do głowy. Najgorsze jest to, ze to moja pierwsza ciąża i kompletnie nie wiem czego się spodziewać [emoji846]

@raz_dwa_trzy Twoja beta idealnie w normie. Sprawdź sobie na BellyBeastFriend [emoji846] [emoji16]
 
Do góry