reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
Dziewczyny [emoji85] w środę beta 250 a dzisiaj 786 ,natomiast progesteron 18,76 , czekam na odpowiedź od mojego gina i chyba duphaston dojdzie do dziennej dawki witamin.
 
ForgetMeeNot - Życzę abyś zobaczyła serducho :) i tak pewnie będzie! :)

Dziewczyny, ale powiem Wam ze trochę schizę załapałam odnośnie tego badania wczoraj.
Tzn chodzi mi o to jak sprawdzała te jajniki. Ze zabolalo mnie trochę po lewej i prawej stronie jak tą glowice tak do góry podciągnela zeby dobrze je zobaczyc (przy tym lekko uciskajac dany fragment podbrzusza)
Proszę uspokujcie mnie ze to nie zaszkodziło Maluchowi bo wiadomo, kobita w ciąży, hormony, wkręcam już coś sobie.

USG jest bezpieczne, wiec się nie martw :) Z pewnością nic złego się nie stało - na 100 %. Ja bym jedynie uważała na USG doppler dzięki któremu można usłyszeć tętno płodu, bo wg niektórych ginekologów może to zle wpływać na płód ze względu na podwyższona energię głowicy (ciepło) - nie ma jednak na ten temat jednoznacznych badań. Bezpieczniejsza forma badania tętna płodu jest M-mode czyli obraz bijącego serduszka. Obecnie wg zaleceń do 8 tyg ciąży powinno się używać tylko M-mode. W razie konieczności użycia usg doppler to powinno się je ponowić - w razie słabego tętna lub braku wykrytego tętna - za 7-10 dni (nie wcześniej).
 
reklama
Megi86
Dziękuję za słowa otuchy :) tłumaczę sobie ze to uklucie to po prostu lekko ucisniete jajniki i tyle. Przeciez sonda jest w pochwie, więc nie ma jak mechanicznie nic uszkodzić (nie mylę się??). Co do słuchania serca tez to slyszalam. Nie widzę potrzeby aby to robić skoro widać czy wszystko ok na pomiarach :)
 
Do góry