reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Cześć Dziewczyny,
jestem tu nowa :-) Przebrnęłam przez 46 str. tego forum by Was lepiej poznać i postanowiłam dołączyć. Na wstępie pragnę wszystkim Paniom serdecznie pogratulować! :)))

Słowem wstępu: Mam na imię Małgosia 31 lat, jestem z pomorskiego i jest to moja pierwsza ciąża.
Większą część życia miałam bardzo nieregularne cykle, a miesiączki trwały różnie - lekarze twierdzili, że taka moja uroda, a ja się przyzwyczaiłam. Pod koniec września /początek października 2017 roku miałam krwawienie, które trwało łącznie 16 dni. W moim mieście zostało to zbagatelizowane więc udałam się gdzie indziej - okazało się, że to polip endometrium i tym samym - szczęście w nieszczęściu - poznałam bdb Panią doktor do której teraz jeżdżę.
Okazało się, że przez tyle lat miałam niedomogę lutealną i gdy zaczęłam brać luteinę od listopada ub. r. to cykle zaczęłam mieć jak w zegarku szwajcarskim - co 28 dni.
25.04.2018 r. - miałam ostatnią miesiączkę, 08.05. - owulację, 19.05. - lekkie plam. implant., 21.05. - 2 x test pozytywny, 23.05. - wizyta u lekarza: potwierdzenie ciąży.
Wg OM: 7 t. 2 d. - data: 30.01.2019 r.
Wg USG: 7 t. 0 d. - data: 01.02.2019 r.

Bhcg: 3 t 6 d: 193.1; 4 t 6 d: 3 788; 6 t. 0 d.: 35 100 i 7 t. 1 d.: 92 992 - przyrost do 6+0 był OK, teraz już nie wzrasta zgodnie z wytycznymi, tzn. na tym etapie może się podwajać co 4 dni albo i dłużej, więc nie ma sensu już jej mierzyć.

Moje objawy: lekki ból sutków przy dotyku i większa senność - tyle.

I teraz drogie Panie u mnie zaczynają się schody, a mianowicie we wtorek (12.06.) byłam na wizycie u ww. P. dr. Wg OM: 6 t 6 d., wg USG: 6 t 4 d - zatem dużej różnicy nie ma; CRL: 0.68 cm, akcja serca jest... tyle, że wg Pani dr trochę zbyt wolna. Nie powiedziała jaka ani nie mam zapisanej jej na wydruku, ale z mężem stwierdziliśmy, że ta była ok 80-90 ud./min. Na początku nie mogła znaleźć zarodka - i stwierdziła, że jest słaba echogeniczność, a tętno jej w ogóle uciekało i raz było słychać z 7 uderzeń, a drugi raz z 4. Zatem nie pocieszyła mnie... a wręcz przeciwnie - jestem teraz i zdenerwowana i smutna.

Swoją drogą czytałam, że niektórzy lekarze badają szybkość tętna dopiero po 10 tyg. i może to jest lepsze - mniej stresu. Mi dała do zrozumienia, że różnie może być: że matka natura wie lepiej... i inne takie - same wiecie... Ehhh... Co o tym Dziewczyny myślicie?
Wizytę mam 26.06. Wtedy się okaże czy serduszko przyspieszyło czy nie... Na razie mam podwojoną dawkę leków: Luteina 2 x 2 tabl. dop. i duphaston 2 x 1. Czy któraś z Was już miała badane tętno płodu? Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Natka co do Twojej bety to masz wysokie - dobre - wartości (wg mojego laboratorium wskazują już na 7-9 t.c., ale ja też tak miałam jak badałam w 6 t. 0 d) i wzrost już nie będzie taki duży jak w pierwszych tygodniach ciąży. Ważne, że beta wzrosła :-) Znalazłam taki wpis:
"Beta-hCG w ciagu 48H powinno wzrosnąć o około 66%, Im ciąża późniejsza, tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje badanie USG."

Czytałam też, że u niektórych kobiet zarodek dopiero widać w 7 tyg a nawet zdarzają się przypadki, że w 8 - duzo zalezy od sprzetu i umiejetnosci lekarza. To samo z serduszkiem.
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny,
jestem tu nowa :-) Przebrnęłam przez 46 str. tego forum by Was lepiej poznać i postanowiłam dołączyć. Na wstępie pragnę wszystkim Paniom serdecznie pogratulować! :)))

Słowem wstępu: Mam na imię Małgosia 31 lat, jestem z pomorskiego i jest to moja pierwsza ciąża.
Większą część życia miałam bardzo nieregularne cykle, a miesiączki trwały różnie - lekarze twierdzili, że taka moja uroda, a ja się przyzwyczaiłam. Pod koniec września /początek października 2017 roku miałam krwawienie, które trwało łącznie 16 dni. W moim mieście zostało to zbagatelizowane więc udałam się gdzie indziej - okazało się, że to polip endometrium i tym samym - szczęście w nieszczęściu - poznałam bdb Panią doktor do której teraz jeżdżę.
Okazało się, że przez tyle lat miałam niedomogę lutealną i gdy zaczęłam brać luteinę od listopada ub. r. to cykle zaczęłam mieć jak w zegarku szwajcarskim - co 28 dni.
25.04.2018 r. - miałam ostatnią miesiączkę, 08.05. - owulację, 19.05. - lekkie plam. implant., 21.05. - 2 x test pozytywny, 23.05. - wizyta u lekarza: potwierdzenie ciąży.
Wg OM: 7 t. 2 d. - data: 30.01.2019 r.
Wg USG: 7 t. 0 d. - data: 01.02.2019 r.

Bhcg: 3 t 6 d: 193.1; 4 t 6 d: 3 788; 6 t. 0 d.: 35 100 i 7 t. 1 d.: 92 992 - przyrost do 6+0 był OK, teraz już nie wzrasta zgodnie z wytycznymi, tzn. na tym etapie może się podwajać co 4 dni albo i dłużej, więc nie ma sensu już jej mierzyć.

Moje objawy: lekki ból sutków przy dotyku i większa senność - tyle.

I teraz drogie Panie u mnie zaczynają się schody, a mianowicie we wtorek (12.06.) byłam na wizycie u ww. P. dr. Wg OM: 6 t 6 d., wg USG: 6 t 4 d - zatem dużej różnicy nie ma; CRL: 0.68 cm, akcja serca jest... tyle, że wg Pani dr trochę zbyt wolna. Nie powiedziała jaka ani nie mam zapisanej jej na wydruku, ale z mężem stwierdziliśmy, że ta była ok 80-90 ud./min. Na początku nie mogła znaleźć zarodka - i stwierdziła, że jest słaba echogeniczność, a tętno jej w ogóle uciekało i raz było słychać z 7 uderzeń, a drugi raz z 4. Zatem nie pocieszyła mnie... a wręcz przeciwnie - jestem teraz i zdenerwowana i smutna.

Swoją drogą czytałam, że niektórzy lekarze badają szybkość tętna dopiero po 10 tyg. i może to jest lepsze - mniej stresu. Mi dała do zrozumienia, że różnie może być: że matka natura wie lepiej... i inne takie - same wiecie... Ehhh... Co o tym Dziewczyny myślicie?
Wizytę mam 26.06. Wtedy się okaże czy serduszko przyspieszyło czy nie... Na razie mam podwojoną dawkę leków: Luteina 2 x 2 tabl. dop. i duphaston 2 x 1. Czy któraś z Was już miała badane tętno płodu? Pozdrawiam serdecznie.
Na wstepie gratulavcje I witaj w Lutowkach.

Z tego co wyczytalam do tej pory i z zwiazku ze wczesnymi ugs w poprzednich ciazach wiem, ze ciaza w wieku 6-7 tygodni powinna miec tetno miedzy 90-110, wiec jesli u Was to ws=czesny 6 tydzien to jestes w normie :)
 
Dziewczyny, znalazłam taką apkę "Pregnancy +" i w niej, do obliczenia daty porodu, jest opcja zaznaczenia daty poczęcia - że my z M. moim dokładnie wiemy, kiedy się kochaliśmy, to zaznaczyłam datę i wiecie, że pokazało mi termin na 01.03?! To by był dopiero równy 3tc, więc w zasadzie dość możliwe, że testy jeszcze nic nie wykryły. Przy poprzedniej ciąży test pokazał mi II kreski w 3t5d
 
Dziewczyny, znalazłam taką apkę "Pregnancy +" i w niej, do obliczenia daty porodu, jest opcja zaznaczenia daty poczęcia - że my z M. moim dokładnie wiemy, kiedy się kochaliśmy, to zaznaczyłam datę i wiecie, że pokazało mi termin na 01.03?! To by był dopiero równy 3tc, więc w zasadzie dość możliwe, że testy jeszcze nic nie wykryły. Przy poprzedniej ciąży test pokazał mi II kreski w 3t5d
Test przy bardzo duzej czulosci najwczesniej powinno sie robic 10 dni po zaplodnieniu. Ile juz jestescie po?
 
A tu wczorajsze zdjęcie mojego człowieka :)
Co do podbrzusza, jednak od czasu do czasu kluje lekko po bokach, czyli zwykłe rozciąganie macicy. Dziś też czuję pokluwanie w miejscu lewego jajnika po tym wczorajszym uciskaniu przez lekarke...Ciekawe czy jest to powiązane właśnie z tym ze tak dokładnie badała te jajniki czy zbieg okoliczności i to jest to "standardowe" kłucie.
Co do seksu. Ja nie wiem dlaczego, ale mam jakąś blokadę w pierwszych tygodniach. W poprzedniej ciąży tez chyba dopiero po pierwszym trymestrze zaczęliśmy ale ciało już się dopomina bo zaczęły się samoistne orgazmy w nocy :p

Ale cudny Bąbel [emoji846][emoji846][emoji846] gratuluje [emoji846].
mam nadzieje, ze następnym razem zobaczę ju serduszko. Dzisiejsza beta 12655 , w środę była 5815, czyli przyrost w ciągu 48h wynosi 117,6%
 
ForgetMeeNot - Życzę abyś zobaczyła serducho :) i tak pewnie będzie! :)

Dziewczyny, ale powiem Wam ze trochę schizę załapałam odnośnie tego badania wczoraj.
Tzn chodzi mi o to jak sprawdzała te jajniki. Ze zabolalo mnie trochę po lewej i prawej stronie jak tą glowice tak do góry podciągnela zeby dobrze je zobaczyc (przy tym lekko uciskajac dany fragment podbrzusza)
Proszę uspokujcie mnie ze to nie zaszkodziło Maluchowi bo wiadomo, kobita w ciąży, hormony, wkręcam już coś sobie.
 
reklama
Do góry