reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@karolina921 a ja dalej nic nie czuje :*( a nie macie zadnego innego typu imienia?

@Megi86 powiedz, ze Ty tez nic jeszcze nie czujesz bo jak zostane tu ostatnia z poczatku Lutego ktora nie czuje dziecia to sie zalamie ;)

Dzisiaj sie przelamalam i zrobilam pierwsze zakupy dla Niny ;) pajace, bodziaki, skarpetki i czapeczki na 50 cm i troche leginsow i vestow. Wydalam ponad £200 wiec teraz czekam na kolejna wyplate ;)
U mnie 16 tydz 4 d i tez jeszcze nic, wczoraj bylam na usg I ponoc łozysko na przedniej ścianie I mowili, ze wtedy czasem mozna czuc ruchy pozniej takze spokojnie, nie jestes sama :)

Pozdrawiam dziewczyny :)
 
reklama
Hej dziewczyny gratuluję wizyt i poznania płci, ja niestety ale następne usg mam dopiero w październiku także wygląda na to że muszę być cierpliwa. [emoji24] [emoji24] [emoji24]
Przeczucia są na dziewczynkę ale jak tak sobie myślę to w sumie moja intuicja jest do niczego więc wcale się nie zdziwię jak będzie drugi chłopak.
A wczoraj wydawało mi się że czuje malutkie mini kopnięcia ale dzisiaj już ich nie czuje więc sama nie wiem [emoji3] Chociaż jestem prawie pewna że to było to [emoji6]
 
Hej :) Nadrobiłam Was przed chwilą.

Darsi pisze pracę na studia i ma teraz mało czasu na internety :) Napiszę do niej.

Tak z grubsza, zauważyłam temat odstawiania luteiny. Zastanawia mnie on właśnie, krwiak się wchłonął, ale luteinę 100 nadal mam brać i nadal 3x1, ale lekarz nie umiał mi uzasadnić dlaczego nawet nie zmniejszymy dawki. Jestem w 14+5tc, więc jeśli faktycznie tak jak mówicie można odstawić po 16 tc to chyba powinnam przynajmniej zejść już do dawki 2x1? Pewnie się zaraz pojawi pytanie o progesteron - nie wiem jaki mam, nie badałam nigdy, więc lekarz się tym nie posiłkował. Najpierw brałam luteinę, bo rzekomo serduszko za wolno biło, a potem ze względu na krwiaka, nic więcej nie mówił.

A propos ruchów. W I ciąży poczułam dosyć późno, bo dopiero w 22 tc! (Ponoć przez łożysko ułożone wysoko na przedniej ścianie i nadwagę). A teraz, uwaga, pierwsze smyrnięcia w 11 tc, a teraz jestem w 15 tc i coraz częściej i mocniej odczuwam dzidzię. Zwłaszcza wieczorem jak już chcę spać, a dzidzia stwierdza co innego ;) (A łożysko ponoć też ułożone na przedniej ścianie, zaczynam z tej samej wagi co w I ciąży, więc tu nie ma reguły). O i teraz też się rusza :D Nie mam już żadnych wątpliwości, że to ruchy dziecka. Ale dla tych co nigdy nie były w ciąży i możliwe, że myślą, że to czuć jak jakieś mocne kopanie - o nie, wcale tak mocno tych ruchów nie czuć na tym etapie, dzieci są za małe żeby je aż tak było czuć, ja to odczuwam jako hmmm pływanie, smyranie od środka. :) Uczucie jakby miało czkawkę.

Wczoraj miałam wizytę u swojego gina. Dostałam w końcu swoje drugie usg, coś mi się zdaje, że on drukuje tylko 1 na trymestr :p Krwiak się wchłonął tak jak wspomniałam, torbiele chyba też, bo nie było ich już nawet widać. Wyniki morfologii i moczu perfect, żelazo mam nawet ładnie wysokie co mnie zszokowało, bo apetytu nadal brak i mięsa prawie nie jem (a z Mikołajem miałam odwrotnie, jadłam za dwóch a anemię miałam aż do 8 miesiąca). Waga -3.5 kg, ale mdłości w końcu ustały, mimo tego apetytu brak. Skurcze łydek czasem męczą. A dzidziuś ma 9.5 cm! I nadal wychodzi, że jest starszy o 8 dni niż z terminu om. Wymęczyłam lekarza pytaniem o płeć, nie chciał mówić, ale poszukał poszukał i pokazał co widzi.
- Wygląda na to, że będzie chłopiec (pokazuje gdzie widzi siurka, też go zauważam)
- A na ile procent?
- 50% (śmiech), noo 55%
Także nadal nic nie wiem co to mogło być ;)
A następna wizyta w 18 tc, a konkretniej 13 września. Połówkowe prawdopodobnie 19 września, ale jeszcze będą ze szpitala dzwonić.
 
Ostatnia edycja:
@Caitlyn być może lekarz będzie chciał np zejść z luteiny dopiero w 18tc. Najlepiej to zapytaj go o to na wizycie kolejnej. A by może np będzie Ci kazał ją brać do końca ciąży :). Super, że z maluchem wszystko ok !
 
Dziewczyny, ja chyba dzisiaj w nocy też poczułam malucha! Wróciłam z toalety, opróżniłam pęcherz i jak się położyłam na boku to taka rybka przepłynęła mi w brzuchu. Normalnie szok. :D lekarz mi mówił ostatnio,że teraz tylko czekać na ruchy, bo przy mojej ogólnej "masie" (niedowaga, przypominam) będzie szybko czuć :)
 
Dziewczyny, ja chyba dzisiaj w nocy też poczułam malucha! Wróciłam z toalety, opróżniłam pęcherz i jak się położyłam na boku to taka rybka przepłynęła mi w brzuchu. Normalnie szok. :D lekarz mi mówił ostatnio,że teraz tylko czekać na ruchy, bo przy mojej ogólnej "masie" (niedowaga, przypominam) będzie szybko czuć :)
Super uczucie no nie? [emoji3]

A ja wczoraj przypadkiem załatwiłam sobie wstępnie wózek [emoji6]

Właścicielki kwater jakaś tam znajoma ma do sprzednia 2w1 Tako omega moonlight. Cena bardzo atrakcyjna. Po południu jesteśmy umówione i jeżeli jest tak jak babka mówi, że on w super stanie i sprawny to tym razem biorę.
 
reklama
Cześć Wszystkim,

Spodziewam się dzidziusia w lutym i postanowiłam do Was dołączyć :-) Jestem juz mamą 10-latki, a teraz czekam na moje drugie dziecko:-) Mam nadzieje że dzięki temu forum poczuje się pewnie :-) bo już mam dość mdłości i nudności, ale dla dziecka wszystko się przetrzyma.
Teraz nadrabiam zaległości i zaczynam sie wczytywać w Wasze historie na forum. Pozdrawiam
 
Do góry