reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@Ewela821 - niestety nie pomogę bo rodziła SN

@carmelek9 - ja ani w tej ani poprzedniej ciazy nie miałam badania piersi, ale nie wiem czy jak nie pójdę we wrześniu to o nie nie poproszę. U mnie ważenie, ciśnienie i usg, na fotel nie na każdej wizycie. Ale tak jak wspomniała @Megi86 dziwne że lekarz wpisuje coś co nie było zrobione. Chyba że z rozpędu już wpisał a zapomniał.
@ForgetMeeNot - no niestety wczoraj nie było to, ale dzisiaj już znalazłam, ale bilo szybko serduszko :) ale też po lewej stronie. Czułam że tam siedzi :D ale się denerwowala to przestałam sluchac. Ale to naprawdę fajna rzecz :D
A plan na dziś super :) uważaj tylko na słońce i dużo pij ;) co do szkoły rodzenia ja przy pierwszej ciazy byłam i polecam, niby miałam młodsze kuzynki i wiedziałam jak się dzieckiem zajmować a i tak mi na się dużo rzeczy dowiedzieć. Ja chodziłam do szkoły rodzenia przy szpitalu w którym rodziła i dzięki temu też poznałam położne ;) zaczęłam chodzić od stycznia a rodziłam wówczas w maju i powiem Ci ze trwało to 2 i pół miesiąca - spotkanie 2 razy w tygodniu.
@Megi86 - jejciu już 16tc zaczęłaś ;) super ;) a od którego tygodnia zaczęłaś schodzić z luteine i jak? Najpierw połówka potem co 2 dzień? Odpoczywaj i korzystaj :)
@aga24073 - 3mam kciuki za wizytę
@Oleczka331 - super że wyniki są ok i dzidziuś fajniusi, mi wygląda na chłopaka :p

Siedzę dzisiaj w domu i ok 13 jak słońce mo zniknie z balkonu mam zamiar tam się przenieść [emoji846]
Odnośnie szkoły rodzenia, to tak wcześnie trzeba zacząć. Spytam swojego gin. przy następnej wizycie jak nie zapomnę [emoji846]
W kwestii odstawiania luteiny Np. to ja odsypiałam od razu, został mi duphaston, ale zwiększyłam w tym tygodniu dawkę [emoji846]
 
reklama
Dziewczyny jakie tętno jest u waszych 11 tyg dzieci ?,
U mnie 170 i niby lekarz mówi, że jest idealnie i dopiero w 3 trymestrze zaczął by się tym martwić ale ja oczywiście już się stresuje
 
Któraś z dziewczyn pisała, że jej maluszek mało ruszał się na usg. Mój starszak też był malo ruchliwy. Później na ktg zapisywał się 1-2 ruchy - niefajnie, ale nie oznaczało to niczego złego. Teraz nadrabia.
Mam trzy typy imienia dla dziewczynki, na L, jak starszak, bo lubię takie symetrię, ale jak będzie chłopak, to chyba zostanie bezimienny - taki mieliśmy problem z pierwszym.
@Caitlyn Oxy nie zadziałał na Ciebie wcale, czy nasiliła bóle porodowe (skurcze)?

Nie odpisałam Ci wtedy. Oxy nasiliła mi bóle dosyć mocno, ale postępu porodu nie przyśpieszała. Jeszcze mnie lekarz denerwował gadaniem, że nie mam żadnych bóli, bo ktg ledwo je pokazywało. Nie wiem czy to ja mam niski próg bólu czy co, Ale na każde moje stęknięcie lekarz reagował "przecież to nie są bóle". Lekarze zbyt bardzo ufają ktg zamiast się sugerować tym co mówi pacjent. Przecież ktg nie musi każdego skurczu zanotowywać.
 
A Wasze dzieci mają dwa imiona? Moje żadne nie ma podwójnego, w sumie nawet nie wiem po co nadawanie drugiego? :dry:
Tak, nadaliśmy Mikołajowi drugie imię, po dziadku. U nas jest taka tradycja. Tylko nie wiem jakie drugie imię nadałabym dziewczynce z rodziny. Bo ani Mirosława, Iwona, Anna mi się nie podobają i nie będę tak nadawać dziecku, bo po babci. Myślę, że wtedy wybrałbym imię albo po cioci dzidziusia - Hania, Izabela. Albo po prostu dostałoby po mnie. Myślałam też by nie nadawać drugiego imienia wtedy, ale czy by się dzieci o to nie obrażały, że jedno ma drugie imię, a drugie nie ma?
 
Ostatnia edycja:
Rzadko do Was zaglądam ale jestem po usg genetycznym i wyszło ze mam jednonaczyniowa pepowine. Lekarz kazal sie nie denerwowac bo to nic nie znaczy po za tym ze trzeba czesciej dzidziusia obserwowac ale nie moge przestac o tym myśleć. Miała/ ma ktoras z Was albo Waszych znajomych taką pepowine?
 
Nie doszłam jeszcze do tego momentu czy wybrałyście i zatwierdziłyście już moderatorki.

To ja też głosuję na Karolinę921 i Darsi :)
 
@Darsi ja miałam dołączony żel USG do zamówienia. Używam tylko tego ale to jakiś no name. Udało się znaleźć tętno ? :)
EDIT: doczytałam,że się udało :) super. Jak dokładnie się nazywa ten detektor?

@Megi86 super wieści :) niech rośnie w siłę. Masz jakieś przypuszczenia co do płci?
Odpoczywajcie :)

Co do formy porodu to ja w ogóle się jeszcze nie zastanawiałam. Pewnie żyje w błędzie, ale dla mnie jest jeszcze tyleeee czasu... Oczywiście chciałabym rodzić sn, ale zobaczymy jak będzie. Obie formy są dla mnie formą porodu i nie rozumiem jak można sądzić inaczej.

@carmelek9 wpisał,że piersi były badane, bo może pytał czy bylas "ostatnio" na USG piersi, powiedziałaś ,że byłaś i wpisał. Ale jeśli nie...to też by mi się to nie spodobało :/ spróbuj przygotować sobie jakieś pytania na następna wizytę, może jak zaczniesz szczegółowo drążyć temat to pociagniesz lekarza za język i się człowiek trochę otworzy.

@ForgetMeeNot też bym chciała chodzić do szkoły rodzenia,ale również nie mam kompletnie doświadczenia kiedy zacząć, kiedy się zapisać ;) ale ja jeszcze zielona jestem w temacie :D
Przyjemnego relaksu dzisiaj. nie ugotuj się tylko na tym balkonie [emoji14]

U nas chyba dzisiaj na obiad ...pizza [emoji85] oszaleje z tą ochota na pizzę.
 
Ostatnia edycja:
@Buka83 szkoda,że nie będzie Cię to u z nami aktywnie. Ale też rozumiem. Tobie również życzę dużo optymizmu i samych dobrych wieści z wizyt :) zajrzyj do nas czasem i daj znać jak się czujecie :) póki co, będę Cię podglądała na Instagramie :))
 
Hej dziewczyny :)

@karolina921 trzymam kciuki za prenatalne

@Polcia :) super, że badania udane :) ja też się nie mogę doczekać potwierdzenia płci, ale coś czuję, że typ z prenatalnych się sprawdzi i będzie druga dziewczyna ;)
@aga24073 mi też się zdarzają takie bóle i w pierwszej ciąży też je miałam. Niestety takie "przyjemności" są przez całą ciąże ;)
@Łucja_ też miałam plamienie po stosunku. To się zdarza i odliczam dni do drugiego trymestru do końca zakazu :D dobrze, że pojechałas na IP i się uspokoiłas :)

My właśnie stoimy w mega korku na Zakopiance, bo jedziemy na tydzień w Tatry :)

Oby Wam się pogoda udała i sam wyjazd też :)
Też staliśmy na Zakopiance w mega korku i wtedy nam się płyn chłodzący zagotował :/ Co nam spowolniło dojazd i zamiast być w Zakopanym w 4,5 h to byliśmy po 6 h. Tak źle wspominam tą drogę i pogodę, że mam na razie uraz do gór.
W ogóle to jak wracaliśmy to w tym samym korku (do Zakopanego) też stał gościu co dolewał płyn chłodzący ;D
 
reklama
Do góry