reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Dziewczyny ratujcie jestem załamana siedzę i płaczę i jestem wściekła na siebie 😭😭 dostałam zapalenia pęcherza i wzięłam w sumie aż trzy tabletki neofuraginy bo mama zapewniała mnie że nic mi się nie stanie. A teraz czytam że nie można tego absolutnie brać w pierwszym trymestrze ciąży i tak się przestraszyłam że cała się trzęsę próbowałam jej zwymiotować ale już się rozpuściły co ja teraz mogę zrobić? Boże ogarnia mnie panika że coś zrobiłam jak pójdę na następne USG to nie usłyszę serduszka 😭 dziewczyny Jak myślicie czy mogłam bardzo mu zaszkodzić?
Wiesz co, ja chyba zadzwoniłabym do lekarza. Może da się to jakoś wypłukać płynami tak jak ktoś Ci mówił albo kroplówka?
Nie znam się na tym, ale w poprzedniej ciąży nie wiedziałam o maluszku aż do 14 tygodnia. Byłam wtedy bardzo chora, miałam silna anemie i zapalenie jelita więc brak okresu mnie nie zdziwił. Brałam wtedy niestety (zgodnie z zaleceniem lekarza oczywiście) duże dawki tramadolu, leki sterydowe i immunosupresyjne.. Mały jest zdrowy.
2 tabletki to nie dużo.. Myślę o Tobie 💖
 
reklama
Dziewczyny, zdałam pozytywnie kolejny test... Tym razem na coronavirusa... Taki slaby pozytywny jest ten wynik, wysłałam zdjęcie do lekarza i czekam też az mi wyślą jakiś inny test, taki który idzie do laboratorium. Kurcze, prawie nigdzie nie wychodziłam, tylko w ogrodzie siedzieliśmy, zakupy zamawiałam. Pewnie dzieci ze szkoły przyniosły... Miałam już dwa szczepienia i jak to możliwe, że się to dziadostwo przyplątało? Mam nadzieję, że to pomyłka i mam zwykle przeziębienie.
 

Załączniki

  • 20210621_095548.jpg
    20210621_095548.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 89
@Alex_Mari spokojnie, rozumiem że się denerwujesz ale stres nic tutaj nie pomoże. Ja na Twoim miejscu próbowałabym skontaktować się z lekarzem. Ale po historii @Anya866 myślę że nie ma dużego zagrożenia. Żurawina, duże dawki witaminy C to takie domowe sposoby na zapalenie pęcherza, ale może do zwykłego rodzinnego lekarza też warto się umówić. Szkoda żebyś się męczyła

Ja też heroska myślałam że już mi się poprawiło bo gardło przestało drapać, a wczoraj w łóżku taka gula mi stanęła w gardle... Myślałam że się udusze, miałam wrażenie że przełyk bardzo mi się zweził 😰 a dzisiaj ledwo mówię... Odsypiałam nieprzespaną noc i pewnie nie uda mi się dzisiaj już dostać do lekarza 🙄 a chciałabym żeby jednak mnie obejrzał
 
Witam Was.
Chciałabym do Was dołączyć. Dziś byłam na pierwszej wizycie u ginekologa prywatnie - widać prawidłowo położony zarodek, ciałko żółte i pracę serca 🙂 wg opisu 5 + 6 dni. Termin 09.02. kolejną wizytę mam 29.07 i będę wtedy mieć badania prenatalne ( USG + PAPPA).
Jestem też zapisana do ginekologa na NFZ za tydzień - czy myślicie że jest sens iść po skierowanie na badania czy trzymać się już opieki prywatnej ?
 
Witam Was.
Chciałabym do Was dołączyć. Dziś byłam na pierwszej wizycie u ginekologa prywatnie - widać prawidłowo położony zarodek, ciałko żółte i pracę serca [emoji846] wg opisu 5 + 6 dni. Termin 09.02. kolejną wizytę mam 29.07 i będę wtedy mieć badania prenatalne ( USG + PAPPA).
Jestem też zapisana do ginekologa na NFZ za tydzień - czy myślicie że jest sens iść po skierowanie na badania czy trzymać się już opieki prywatnej ?
To już od Ciebie zależy, prywatnie wszystko wraz z badaniami będziesz robić a trochę kosztują. Gratulacje
 
Chyba na zdjęciu słabo widać ale na wizycie lekarz pokazał mi gdzie jest ciałko żółte, zarodek i bicie serduszka
 

Załączniki

  • IMG_20210621_114834.jpg
    IMG_20210621_114834.jpg
    762,4 KB · Wyświetleń: 59
reklama
Dziewczyny ratujcie jestem załamana siedzę i płaczę i jestem wściekła na siebie 😭😭 dostałam zapalenia pęcherza i wzięłam w sumie aż trzy tabletki neofuraginy bo mama zapewniała mnie że nic mi się nie stanie. A teraz czytam że nie można tego absolutnie brać w pierwszym trymestrze ciąży i tak się przestraszyłam że cała się trzęsę próbowałam jej zwymiotować ale już się rozpuściły co ja teraz mogę zrobić? Boże ogarnia mnie panika że coś zrobiłam jak pójdę na następne USG to nie usłyszę serduszka 😭 dziewczyny Jak myślicie czy mogłam bardzo mu zaszkodzić?
Na przyszłość jak masz wątpliwości poczytaj info na necie odnośnie danego leku . Najlepiej urosept albo żurawit na pęcherz . A noi dobrze jest pic sok z żurawiny taki 100%- zapobiegawczo pije codziennie .
 
Do góry