reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Hej dziewczyny. Leżę na łóżku, bic mi się nie chce. Córka śpi to mam trochę wolnego. Nie robię obiadu bo trzeba wyjeść z lodówki to co zostało.
Leżycie na brzuchu bez problemu? Bo ja tak ale nie jakoś długo po prostu lubię czasem leżeć na brzuchu. Niby dopóki brzuch nie przeszkadza mamie to można 😁
Dziś jak przeczytałam o tym tętnie, że do 150 uderzeń jest na chłopca a powyżej dziewczynkę to sprawdziłam w karcie ciąży jak to było i rzeczywiście mam tam wpisane w tętnie płodu 178 uderzeń i mamy córkę. Teraz Ciekwe czy się sprawdzi. Marze i córce bo mam wszystko po Zuzi, nawet termin porodu bardzo podobny Zuzka z 6 marca a bobo na 2 lutego🥰😁 ale najważniejsze aby było zdrowe🙂😊😊
Ja uwielbiam lato ale i zimie. W każdej porze roku są jakieś plusy🤪
 
Aa

ja w pierwszej ciąży jak odstawiłam wmawiałam sobie że wszystko co czuje jest objawem ciąży i jakoś przeżyłam to odstawienie, nawet dokładnie nie pamiętam objawów, a brałam asertin 100 wiec taka dość dawka i odstawiona z dnia na dzień.
Wiem że dużo dziewczyn bierze leki w ciąży bo uważają że są bezpieczniejsze niż wyrzutu adrenaliny i kortyzolu, do końca nie wiem jak się do tego ustosunkować. W razie czego bezpieczna jest podobno hydroksyzyna doraźnie. Ja jeszcze mam naszykowany ziołowy Validol, niby słaby ziołowy lek ale czasami pomaga mi w zaśnięciu.
A ktorym tyg odstawiłaś? Ja czekałam do serduszka i w ubiegły czwartek widzialam bijący punkcik. Wiec odstawiam. Generalnie czuje sie dobrze psychicznie. Czasami i tak mam somaty lekowe ale terapia pomaga.
Niby ssri moga powodawac zwiekszone ryzyko autyzmu itd itp takze musimy byc silne 😉
 
A ktorym tyg odstawiłaś? Ja czekałam do serduszka i w ubiegły czwartek widzialam bijący punkcik. Wiec odstawiam. Generalnie czuje sie dobrze psychicznie. Czasami i tak mam somaty lekowe ale terapia pomaga.
Niby ssri moga powodawac zwiekszone ryzyko autyzmu itd itp takze musimy byc silne 😉
zaraz jak sie dowiedziałam o ciąży, dokładnie nie pamiętam ale chyba w 5tyg.
 
Hej dziewczyny. Leżę na łóżku, bic mi się nie chce. Córka śpi to mam trochę wolnego. Nie robię obiadu bo trzeba wyjeść z lodówki to co zostało.
Leżycie na brzuchu bez problemu? Bo ja tak ale nie jakoś długo po prostu lubię czasem leżeć na brzuchu. Niby dopóki brzuch nie przeszkadza mamie to można 😁
Dziś jak przeczytałam o tym tętnie, że do 150 uderzeń jest na chłopca a powyżej dziewczynkę to sprawdziłam w karcie ciąży jak to było i rzeczywiście mam tam wpisane w tętnie płodu 178 uderzeń i mamy córkę. Teraz Ciekwe czy się sprawdzi. Marze i córce bo mam wszystko po Zuzi, nawet termin porodu bardzo podobny Zuzka z 6 marca a bobo na 2 lutego🥰😁 ale najważniejsze aby było zdrowe🙂😊😊
Ja uwielbiam lato ale i zimie. W każdej porze roku są jakieś plusy🤪
Mam nadzieję że u mnie się nie sprawdzi bo bym chciała córeczkę. Bo mam tyle ubrań po niej a z różnicą 17 miesięcy by się fajnie dogadywały siostrzyczki. Ale jak będzie syn to najwyżej będzie bawił się lalkami 😂 ważne żeby zdrowe dziecko było
 
Mam nadzieję że u mnie się nie sprawdzi bo bym chciała córeczkę. Bo mam tyle ubrań po niej a z różnicą 17 miesięcy by się fajnie dogadywały siostrzyczki. Ale jak będzie syn to najwyżej będzie bawił się lalkami 😂 ważne żeby zdrowe dziecko było
różnica wieku super. Ttroche żałuję, że nie działaliśmy wcześniej a jak zaczęliśmy to były trudności w zajsciu i zeszło pół roku na staraniach. U nas bedzie 3 lata bez miesiąca.
 
Nie musisz robić badań jeśli do końca ciąży nie zamierzasz już pracować. Po macierzyńskim i tak trzeba je zawsze zrobić od nowa [emoji6]
Kobietki, mam pytanie [emoji848] dzisiaj dowiedziałam się że na początku lipca kończą mi się badania z medycyny pracy. Pracodawca nie wie czy wystawiać mi skierowanie a ja mówiąc szczerze myślę że z dzisiejszej wizyty wrócę już z l4. Po jednym poronieniu wolę dmuchać na zimne [emoji20] i teraz nie wiem jak to rozwiązać. Jak te badania mi przepadną to będę miała normalnie l4 100% płatne? Czy jednak muszę to na szybko zrobić?
 
reklama
różnica wieku super. Ttroche żałuję, że nie działaliśmy wcześniej a jak zaczęliśmy to były trudności w zajsciu i zeszło pół roku na staraniach. U nas bedzie 3 lata bez miesiąca.
Dla dzieci super różnica gorzej dla mamy ogarnąć biegacza i maleństwo. Niestety rodziców i teściów mam daleko więc będę sama jak mąż będzie w pracy. Ale dam radę 😂
 
Do góry