reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Kurcze dziewczyny zastanawiam się bo ciągle mam jakby mokra wkładkę 😒 odkąd przestałam brać duphaston nie mam już żółtych uplawow ale wodniste duuuzo tego jakbym nie trzymała moczu 😒 no i już zaczęłam się martwić.
Spokojnie kochana... To raczej wodnisty śluz. Niedlugo pewnie masz wizytę to powiedz ginowi. Może być i tak, że popuszczasz siusiu. Niestety jeden z uroków ciąży, który dotyka wiele przyszłych mam. Ja w poprzedniej ciąży wręcz sikałam pod siebie. Przestalam dopiero jakieś 2miesiace po porodzie. Z czasem nauczyłam się śmiać, że lepiej tak niż walić pod siebie dwójeczkę 🤣🤦🤷💩
 
reklama
U nas męża siostra z pierwszym trafiła że będzie chłopak i lekarz na pierwszych prenatalnych wstępnie też chłopak. Mąż wiózł mnie na drugie prenalatne i jak wróciłam do auta nie interesowało go jak dziecko tylko jaka płeć najpierw [emoji1787]
Wiesz jak to facet 😁 chłopak bo nazwisko nie zakończy się u mnie w rodzinie ja jako jedyna kobitka wszyscy chłopacy 🤣 więc rzadko się lalkami bawiłam 🙃😁
 
gaga92 przybijamy piątkę bo mam identyczny obiad tylko z mizerią. A odkąd jestem na zwolnieniu naprawdę u mnie lepiej pod względem jedzenia. Dużo chyba dało to, że jem małe porcje o stałych porach i nie mam stresów ściskających żołądek.
 
Ja napewno nie polecam masła shea. Naczytałam się że jest super aby nie powstawały rozstępy, a to tak śmierdzi że dramat. Potem z resztą słyszałam że dużo zależy od genetyki, więc kupię jakąś oliwkę.
Ja uzywam. Dzieciom skore rąk uratowało w czasie tych pieprzonych żeli czy ciągłego mycia rąk.. Czy do wody.. Czy Dziecku pupkę ale fakt. Zapach nie powala 🤣🤣🤣
Ja dałam druga szanse bo wiedziałam ze warto i sie przyzwyczaiłam
Ogólnie polecam artykuł mamy ginekolog na temat rozstępów. W 95% to czysta genetyka i nawet czyste złoto nie uchroni przed rozstępami, jesli maja byc 😁
Ja niczym nie smarowałam, czasem jak skóra była sucha zwykłym kremem a ani jednego rozstępy - ale moja mama i babcia rownież ich nie miały ☺️
Otoz to.
Zbyt duża ilosc wód plodowych już bedzie tez mieć na to wpływ. Ja wysportowana to tez sztywne mięśnie nie były plusem w trakcie rozciągania sie wszystkiego dlatego i lekkiego rozstepu sie nabawilam.. Paru rozstepow bo i ponad 4kg dziecie..
Moja mama 5urodzila a żadnego rozstępa znaleźć nie mogę ale mimo Dużych dzieci miala mniejsze Brzuszki 😆 zapewne z wodami było w normie.
Także nie plujcie sobie że rozstępy wyszły bo sie któraś malo Smarowala bądź Wcale.
Moja kolezanka to rozstępy dostala pod kolanami. Na udach i Piersiach przez co na drugie sie nie zdecydowała juz nigdy bo wiedziala ze zaden krem na to nie istnieje.
Na pierwszy poród szłam na całkowitym luzie bo nie wiedziałam co mnie czeka 😂 i przekonywało mnie że będę miała później 2 godziny córeczkę skóra do skóry a po CC tego nie ma. A że poród miałysmy ciężki to mi ja pokazali i odrazu wzięli na noworodki. Więc teraz już mi na naturalnym nie zależy. Jak położne zobaczyły mnie na porodówce z brzuchem to odrazu mówiły że mogłam jechać do innego szpitala bo tam robią CC od 4 kg jak ma dziecko a już sam wygląd brzucha wskazywał duże dziecko. Przeważnie 2 dziecko jest większe od pierwszego a córka ważyła 4350. Więc rodzić większego dziecka naturalnie nie zamierzam 😂
Córeczka miała problemy?
Ja dzieci po naturalnym od pierwszej sekundy mialam tylko ze mną. Przykre to jak zabierają noworodki na tyle czasu mimo iz Jest wszystko ok chyba ze ktoś tego chce.
Chyba zacznę szukać ubrań ciążowych na strychu bo jak dalej bedziecie robić smaka to już będę musiała ubierać się w spodnie z gumką 😂
Dziewczyny co maja dzieci ile spały wasze dzieci w dzień w wieku 10 miesięcy. Bo moja córeczka śpi raz od 30 min do 1:30. A wstaje koło 7 i chodzi spać koło 20. Nie wiem co mnie pokusiło na tą ciążę. Już się boje lutego jak będę miała maleństwo i półtora roczne dziecko.
Najstarszy syn to i 4h do 4 roku😅
Najmlodszy miał w tym czasie 2 drzemki dochodzące i do 2h. Na noc spal juz wtedy od 20 do 7 rano.
U mnie wyspane dzieci w dzien spaly w nocy 🤣 i najedzone na noc też lepiej bez wybudzania.
Dlatego np dla najmlodszego zawsze mam jakąś zupe bi jesli nie doje tego co mu tam dam to zupe zawsze zje. Zupojad jak i my😆


Co do porodu to wam powiem ze mam porównanie. Mialam cc i potem 2 naturalne. Naturalnie rodzic chcialam bardzo z wielu ważnych powodów ze względu na korzyści dla dziecka jak i dla mnie. I w sumie nie żałuję ale nie powiem ze nie bolało 🤣
Ale prawdą jest ze bólu i Tak sie nie uniknie nawet wybierajac cc. Niestety..
I

Najważniejsze to przeanalizowac wszystko i podjac świadoma decyzje co do komplikacji by być swiadomym.
Ja po pierwszej cc emergency która byla robiona w pośpiechu.. Balam sie Ze bede miała problemy z poczęciem drugiego dziecka ale na szczęście tak nie bylo.. Ale za To miaam niedrożność jelit.. Zrosty po Operacji sa najczęstszymi komplikscjami które różnie dlugo po operacji mogą dawać znać o sobie czy rozsianie endometriozy

Tak czy inaczej wiedząc na co człek się pisze trzeba myslec pozytywnie jaka decyzje sie nie podejmie :)

jeszcze dodam ze po 3 porodzie karmiac piersia mialam skurcze macicy tak silne jak porodowe 🤣🤣🤣🤣 trzebabylo przetrwać 😱 na druga juz bylo lepiej i dzwoniedo mamy mówię.. Czemu nie mówiłas ze to tak boli jak sie macica obkurcza poraz kolejny! Masakra
W ogole nie bylam na to przygotowana 😆

Takze szkoly rodzenia dla pierworodek polecam

Ja ogladalam wszelkie porody w tv nece jak Leci Co mi duzo pomoglo
 
Ja uzywam. Dzieciom skore rąk uratowało w czasie tych pieprzonych żeli czy ciągłego mycia rąk.. Czy do wody.. Czy Dziecku pupkę ale fakt. Zapach nie powala 🤣🤣🤣
Ja dałam druga szanse bo wiedziałam ze warto i sie przyzwyczaiłam

Otoz to.
Zbyt duża ilosc wód plodowych już bedzie tez mieć na to wpływ. Ja wysportowana to tez sztywne mięśnie nie były plusem w trakcie rozciągania sie wszystkiego dlatego i lekkiego rozstepu sie nabawilam.. Paru rozstepow bo i ponad 4kg dziecie..
Moja mama 5urodzila a żadnego rozstępa znaleźć nie mogę ale mimo Dużych dzieci miala mniejsze Brzuszki 😆 zapewne z wodami było w normie.
Także nie plujcie sobie że rozstępy wyszły bo sie któraś malo Smarowala bądź Wcale.
Moja kolezanka to rozstępy dostala pod kolanami. Na udach i Piersiach przez co na drugie sie nie zdecydowała juz nigdy bo wiedziala ze zaden krem na to nie istnieje.

Córeczka miała problemy?
Ja dzieci po naturalnym od pierwszej sekundy mialam tylko ze mną. Przykre to jak zabierają noworodki na tyle czasu mimo iz Jest wszystko ok chyba ze ktoś tego chce.

Najstarszy syn to i 4h do 4 roku😅
Najmlodszy miał w tym czasie 2 drzemki dochodzące i do 2h. Na noc spal juz wtedy od 20 do 7 rano.
U mnie wyspane dzieci w dzien spaly w nocy 🤣 i najedzone na noc też lepiej bez wybudzania.
Dlatego np dla najmlodszego zawsze mam jakąś zupe bi jesli nie doje tego co mu tam dam to zupe zawsze zje. Zupojad jak i my😆


Co do porodu to wam powiem ze mam porównanie. Mialam cc i potem 2 naturalne. Naturalnie rodzic chcialam bardzo z wielu ważnych powodów ze względu na korzyści dla dziecka jak i dla mnie. I w sumie nie żałuję ale nie powiem ze nie bolało 🤣
Ale prawdą jest ze bólu i Tak sie nie uniknie nawet wybierajac cc. Niestety..
I

Najważniejsze to przeanalizowac wszystko i podjac świadoma decyzje co do komplikacji by być swiadomym.
Ja po pierwszej cc emergency która byla robiona w pośpiechu.. Balam sie Ze bede miała problemy z poczęciem drugiego dziecka ale na szczęście tak nie bylo.. Ale za To miaam niedrożność jelit.. Zrosty po Operacji sa najczęstszymi komplikscjami które różnie dlugo po operacji mogą dawać znać o sobie czy rozsianie endometriozy

Tak czy inaczej wiedząc na co człek się pisze trzeba myslec pozytywnie jaka decyzje sie nie podejmie :)

jeszcze dodam ze po 3 porodzie karmiac piersia mialam skurcze macicy tak silne jak porodowe 🤣🤣🤣🤣 trzebabylo przetrwać 😱 na druga juz bylo lepiej i dzwoniedo mamy mówię.. Czemu nie mówiłas ze to tak boli jak sie macica obkurcza poraz kolejny! Masakra
W ogole nie bylam na to przygotowana 😆

Takze szkoly rodzenia dla pierworodek polecam

Ja ogladalam wszelkie porody w tv nece jak Leci Co mi duzo pomoglo
Zabrali ją bo rodziłam 10 dni po terminie i miałam zielone wody których ona się napiła przez co wdało się jakieś zaskarżenie i crp jej rosło dodatkowo miała problem z saturacja. Więc od razu antybiotyk biedaczek dostawał. Fajne jest porównanie jak koło siebie leży dziecko ponad 4 kg a takie niecałe 3 kg a urodzone w ten sam dzień.
 
Zabrali ją bo rodziłam 10 dni po terminie i miałam zielone wody których ona się napiła przez co wdało się jakieś zaskarżenie i crp jej rosło dodatkowo miała problem z saturacja. Więc od razu antybiotyk biedaczek dostawał. Fajne jest porównanie jak koło siebie leży dziecko ponad 4 kg a takie niecałe 3 kg a urodzone w ten sam dzień.
Tak pomyslalam
Moj maluszek urodzony w 38tyg 4050 a moja kolezanka 3kg chlopca i jak go trzymalam to czułam dużą różnice.. Ginął mi w tym beciku😆
1kg to dużo
W ogóle Moj starszak urodził sie w zamartwicy. Oprocz leków Troche spedzil w inkubatorze ale tylko tyle co spalam. urodził sie o 5. 25 a o 9 coś go karmilam:) Na szczęście było wszystko dobrze

W ogóle mam kwarantanne ale jakbym jej nie miala. Znajomości 😆
Dzis zaliczyliśmy park linowy.
I obiad u treściowej 😄 a teraz czuje łup w glowie i poszlabym spać.. Ta duchota w aucie mi nie sprzyja

Ugryzienie mi sie goi. Córkę za to mi tak komafy pogryzły ze wygląda jakby wpadla w gniazdo masakra
 
Tak pomyslalam
Moj maluszek urodzony w 38tyg 4050 a moja kolezanka 3kg chlopca i jak go trzymalam to czułam dużą różnice.. Ginął mi w tym beciku😆
1kg to dużo
W ogóle Moj starszak urodził sie w zamartwicy. Oprocz leków Troche spedzil w inkubatorze ale tylko tyle co spalam. urodził sie o 5. 25 a o 9 coś go karmilam:) Na szczęście było wszystko dobrze

W ogóle mam kwarantanne ale jakbym jej nie miala. Znajomości 😆
Dzis zaliczyliśmy park linowy.
I obiad u treściowej 😄 a teraz czuje łup w glowie i poszlabym spać.. Ta duchota w aucie mi nie sprzyja

Ugryzienie mi sie goi. Córkę za to mi tak komafy pogryzły ze wygląda jakby wpadla w gniazdo masakra
O to super że tylko był w inkubatorze jak spałaś. Plaga komarów jest w tym roku i kleszczy... Ile jeszcze jesteście w Polsce?
 
W końcu się dziś lenie i mam czas Was poczytać. Został mi ostatni tydzień pracy i urlop. Nawet udało nam się tania wycieczkę znaleźć i zaplanowaliśmy sobie wakacje! Już okropnie ale to okropnie nie mogę się doczekać.
Już większość z nas po USG! Myślę sobie że to Niesamowite,że na tak wczesnym etapie większość z nas poznała płeć. Technologia idzie do przodu 😀 ciekawe czy komuś z nas się jednak zmieni. Oby nie😁 nie liczyłam ale wydaje mi się że większość chłopców póki co😍
Ja mam po pierwszej ciąży rozstępy na piersiach. A smarowalam brzuch, piersi i posladki często, nawet dwa razy dziennie. A po urodzeniu dziecka już reguralnie dwa razy dziennie. I nie polecam nadmiernego nawilżania piersi bo nabawiłam się przy tym grzybicy sutków. Nawet nie wiedziałam że cos takiego można miec. Pewnego dnia zaczęły mnie mega swędzieć i pojawiła się wysypka na otoczce wokół. poszłam do lekarza i dostałam jakąś maść na to. Po tygodniu przeszło ale cały ten czas odciagalam albo karmiłam przez nakładki. Niby lekarz powiedział że mogę karmić ale nie byłam w stanie czegoś takiego do ust maleńkiego dziecka włożyć😐
 
reklama
O to super że tylko był w inkubatorze jak spałaś. Plaga komarów jest w tym roku i kleszczy... Ile jeszcze jesteście w Polsce?
Do soboty kochana
Moja mama codziennie spędza kilka godzin w lesie i az sie dziwię ze od kad jestem przyniosła tylko jednego kleszcza🤣
 
Do góry