reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Jak duża masz torbiel?
Ja miałam na ostatniej wizycie 47mm i się zastanawiam czy się przejmować. Lekarz mówił że mam żyć jak zylam, żadnych leków nie przepisał i mówił że się wchlonie.
3 coś na 4 coś. Może być problem później gdy dziecko zacznie rosnąć i uciskać. Powiedział że może zdarzyć się tak, że będzie potrzebna operacja. Ale ja myślę, że chyba do tego nie dojdzie bo mam dobre przeczucia co do tej ciąży. Jednak z tyłu głowy mam myśl, że już raz pękła mi torbiel i miałam operację. Wydaje mi się, że jeśli miałyście już torbiele i Wam znikały czy nic się nie działo to teraz nie ma co się stresować. Bo nie miałam nigdy zamiaru nikogo straszyć. Żeby pękła czy żeby była operacja to się chyba rzadko zdarza. Mam dalej brać luteinę i Duphaston i myśleć pozytywnie bo prawdopodobnie się wchłonie.
 
reklama
Ja od maja +3kg. Brzuszek już widać ale to bardziej macica wypchnęła mi jelita + nowy tłuszczyk (mam figurę typu jabłko, noszę 38 tylko zawsze fałdka na brzuchu) w sumie to ciąża ma taki plus że wreszcie nie będę musiała wciągać brzucha 😆
@Sojka postaraj się czymś zająć głowę. Stres naprawdę nie jest Ci potrzebny a myśleniem nic nie zmienisz. Trzymam kciuki.
Ja w ostatniej ciąży pod koniec to już nawet na wagę nie wchodziłam... Później szybko się zgubi...
Dzięki, staram zająć czymś innym myśli. Dzięki za dobre słowa:-*
 
I u mnie zaczynają sie mdłości i wymioty poranne [emoji3525] w poprzedniej ciąży w 10tc kolacja lądowała w WC.
 
Ja nie mam narazie problemu z jedzeniem. Jem dokładnie to samo co przed ciążą i dokładnie tyle samo. Nie mam dziwnych zachcianek. Jedynie co to nie chce mi się gotować. Na szczęście trochę schudłam w nogach i rękach od 2 tygodni stoję w miejscu. Tylko brzuch mi został i wyglądam jak bym miała zaraz rodzić. Boję się jak to będzie w 7-9 miesiącu… muszę uważać przez całą ciążę na ilość jedzenia i jeśli przyjdą zachcianki pilnować się. Na szczęście Wasze zdjęcia potraw nie powodują zachcianek tylko pomysł na urozmaicenie menu bo do tej pory jadłam bardziej monotonnie 🙂
 
Witam ponownie. U mnie remont trwa i końca nie widać. Nie miałam czasu Was czytać a co dopiero odpisywać. Tak samo na fb… Dopiero dzisiaj sobie odpuściłam dzięki jednej z Was. Nie pamiętam której, ale leżała w szpitalu 4 dni po skoku z drzewa i zmęczenia (dzięki tej historii mąż potraktował poważnie moje obawy bo nie wyobraża sobie mnie nawet dnia w szpitalu). Ja wczoraj miałam apogeum zmęczenia, niewyspania i stresu. Ledwo stałam na nogach.I od czwartku bolało mnie podbrzusze, i ze strachu że wyląduje w szpitalu z krwawieniem, do którego nie chciałam dopuścić, odpuściłam. Lepiej zapobiegać niż później płakać. Na szybko mąż znalazł ginekologa, i pojechałam sprawdzić czy wszystko dobrze. I niby tak, ale mam dużą torbiel, i kilka milimetrów odklejoną kosmówkę. Mam dużo odpoczywać. Co właśnie robię. Ja w sumie tylko pilnowałam czy wszystko będzie na właściwym miejscu w domu, bo mąż wszystko zapamiętał na odwrót i co chwilę poprawki. Przez to nerwy. Nic nie dźwigałam. A teraz mam to gdzieś. Zdrowie dziecka ważniejsze. Niech robi jak umie i jak zapamiętał. Może kiedyś będziemy się śmiali z jego błędów 😉
Ech to niestety ja. Dobrze że zwolnilas, na poprawkiw domu przyjdzie czas a dzidziuś teraz najważniejszy. Ja też teraz już tylko leże, nawet do sklepu nie wchodzę co by się nie przemęczac ,ale myślę że wytrzymam tak jeszcze tylko kilka dni.
 
Ech to niestety ja. Dobrze że zwolnilas, na poprawkiw domu przyjdzie czas a dzidziuś teraz najważniejszy. Ja też teraz już tylko leże, nawet do sklepu nie wchodzę co by się nie przemęczac ,ale myślę że wytrzymam tak jeszcze tylko kilka dni.
To dobrze, że też masz możliwość odpoczynku. Oby dalej bez żadnych niemiłych „niespodzianek”. Niestety to nie zwykły „remont” a dokończenie remontu budynku gospodarczego na mieszkalny. Zanim urodzę musi być skończony. I jednocześnie już w nim mieszkamy. Po prostu machnęłam ręką gdzie dokładnie mają być gniazdka czy oświetlenie itp. Wcześniej pilnowałam i przez to tyle stresu.
 
Dziewczyny jak ja wam zazdroszczę... Wy jecie, żyjecie... Ja na śniadanie zjadłam jabłko bo tylko to mi wchodzi i po 20 min już poleciałam do łazienki... Teraz pije wodę gazowana małymi lyczkami, leżę i mam dość. W środę u lekarza powiem, że nie mogę funkcjonować może kurcze coś przepisze...
Jak najbardziej leć do lekarza bo lepiej jednak aby cos w tym żołądku zostawało jesli chodzi o witaminy :(
A próbowałaś smoothie?
Dzisiaj zamiast kanapki zrobiłam sobie na bazie owocow i warzyw zachecona wczorajszym zdjęciem😄
Rano czułam sie świetnie jak nie w ciąży .. Teraz juz tak niekoniecznie 😑

W ogóle co do objawów. U mnie takim namacalnym tez w ciążach jest o wiele bardziej intensywnie pachnacy mocz🤮 mimo ze np robilam siusiu raz po raz.
Z najmłodszym zanim zrobiłam test to juz po tym poczulam ze się coś świeci 😄
 
To dobrze, że też masz możliwość odpoczynku. Oby dalej bez żadnych niemiłych „niespodzianek”. Niestety to nie zwykły „remont” a dokończenie remontu budynku gospodarczego na mieszkalny. Zanim urodzę musi być skończony. I jednocześnie już w nim mieszkamy. Po prostu machnęłam ręką gdzie dokładnie mają być gniazdka czy oświetlenie itp. Wcześniej pilnowałam i przez to tyle stresu.
Eh ja jestem osoba ( córką budowlanca) która sama sie bierze za takie prace. I robi 😄 jak nie wkurza jak sie za Cos wezmę a za jakiś czas czuje ze musze isc Usiąść, Odpocząć ale jak trzeba to trzeba i nie ma Co sie przemęczać..i trzdba słuchać ciała. Stresu tez można sobie odpuscic bo to i brzuch boli jak ktoś ma Wrażliwe jelita. Żołądek.
Moze mu rozrysuj na kartce plan z tymi gniazdkami co do pomieszczeń ;)
Powiem szczerze ze ja tez nadzoruje zawsze chyba ze jestem w pracy to wtedy opus dokladny zostawiam bo znam swojego męża 🤣🤣🤣
 
reklama
Jak najbardziej leć do lekarza bo lepiej jednak aby cos w tym żołądku zostawało jesli chodzi o witaminy :(
A próbowałaś smoothie?
Dzisiaj zamiast kanapki zrobiłam sobie na bazie owocow i warzyw zachecona wczorajszym zdjęciem😄
Rano czułam sie świetnie jak nie w ciąży .. Teraz juz tak niekoniecznie 😑

W ogóle co do objawów. U mnie takim namacalnym tez w ciążach jest o wiele bardziej intensywnie pachnacy mocz🤮 mimo ze np robilam siusiu raz po raz.
Z najmłodszym zanim zrobiłam test to juz po tym poczulam ze się coś świeci 😄
Gruszki jabłka i brzoskwinie jem po kilka dziennie bo to mi wchodzi a jeśli chodzi o picie to tylko woda gazowana małymi lyczkami. Ale naprawdę liczę na to że na wizycie gin mi coś przepisze, bo już nie chce tak.
 
Do góry