reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

pewnie, rozumiem nie ma co kupować rzeczy nadających się tylko na szmaty, kiedy można naprawdę super wynaleźć

ja mam plan żeby od razu zrobić pokój dla dziecka z dużym łóżeczkiem, a do naszej sypialni dać dostawkę, żeby dzidzia była obok, ale nie w naszym łóżku [emoji1] ale do tego jeszcze duuużo czasu
oj dokładnie , jeszcze czasu a czasu :)
 
reklama
Hej, sorki że się nie odzywałam ale mam takie zabiegany dzień dzisiaj, najpierw badanie u gina (ponad godzinne opóźnienie) później zakupy i zakończenie roku przedszkolnego u córki, także tyle co siadłam.
Mam pęcherzyk z zarodkiem i bijącym serduszkiem! Dzidzia ma 12mm i termin wyznaczony wstępnie na 15.02. Gin powiedział że wszystko wygląda ładnie i tak jak powinno być.
Powiedzcie mi, jak będziecie mieć widzę z badań prenatalnych tych początkowych to co dalej? Co ona daje? Bo to jak wyjdzie ok to można odetchnąć ale jakby nie to co wtedy?
 
Ja mam ubranka po synu, więc jakby chłopak był super, dla dziewczyny nie mam nic. Chociaż mały z października a kolejne z lutego więc rozmiary mogą średnio podpasować później, ale na początku będzie ok.

Co do remontu będziemy za półtora roku górę zrobić chociaż jeden pokój odświeżyć, bo chce żeby październikowy mając 3 lata spał już sam do góry. Na szczęście mamy sporo miejsca do góry, ale trzeba ocieplić itd żeby zrobić kolejne pokoje, narazie jest jeden do dzieci użytku, ale trzeba odnowić.
Ja tez zachowalam po najmlodszym prawie wszystko wiec jakby byl chlopak to wszystko jest.

My mamy 4 sypialnie. Miedźy moim 14 latkiem a nowonarodzonym będzie jakieś 15 lat różnicy wiec sprawa z pokojem sama sie w przyszłości zapewne rozwiąże lol
 
Jak ja Was podziwiam za te smakołyki, ja nienawidzę stać w kuchni i gotować, i piec zreguly jest u nas cos co szybko można przyrzadzic ,dzisiaj była fasolka po bretońsku.
Ja mam zachowane wszystko po córce, gorzej będzie z odkopaniem tego na strychu.
Hej a kto powiedział że chłopak nie może chodzić w różowym 😁
 
Hej, sorki że się nie odzywałam ale mam takie zabiegany dzień dzisiaj, najpierw badanie u gina (ponad godzinne opóźnienie) później zakupy i zakończenie roku przedszkolnego u córki, także tyle co siadłam.
Mam pęcherzyk z zarodkiem i bijącym serduszkiem! Dzidzia ma 12mm i termin wyznaczony wstępnie na 15.02. Gin powiedział że wszystko wygląda ładnie i tak jak powinno być.
Powiedzcie mi, jak będziecie mieć widzę z badań prenatalnych tych początkowych to co dalej? Co ona daje? Bo to jak wyjdzie ok to można odetchnąć ale jakby nie to co wtedy?
Wizyta ta to teoretyczne przypuszczenia że z maleństwem jest ok, wyklucza wady typu zespół downa itp. Bynajmniej część z nich. Potem masz normalne wizyty u gina, potem kolejne są prenatalne tzw połówkowe po 20tc.
Ja tez zachowalam po najmlodszym prawie wszystko wiec jakby byl chlopak to wszystko jest.

My mamy 4 sypialnie. Miedźy moim 14 latkiem a nowonarodzonym będzie jakieś 15 lat różnicy wiec sprawa z pokojem sama sie w przyszłości zapewne rozwiąże lol
Oj u was to fakt sama sprawa może się rozwiązać. U nas będzie półtora roku różnicy nawet nie, bo syn z października a kolejne ma się pod koniec lutego urodzić.
 
Wizyta ta to teoretyczne przypuszczenia że z maleństwem jest ok, wyklucza wady typu zespół downa itp. Bynajmniej część z nich. Potem masz normalne wizyty u gina, potem kolejne są prenatalne tzw połówkowe po 20tc.Oj u was to fakt sama sprawa może się rozwiązać. U nas będzie półtora roku różnicy nawet nie, bo syn z października a kolejne ma się pod koniec lutego urodzić.

To twoje trzecie jak dobrze pamietam?
U Mnie najmłodsze 3 lata w pazdzierniku więc na chwile obecna najważniejsze by mały wywędrował do swojego pokoju 😄

Edit. Przypomnialo mi sie ze drugie
 
Ostatnia edycja:
Hej, sorki że się nie odzywałam ale mam takie zabiegany dzień dzisiaj, najpierw badanie u gina (ponad godzinne opóźnienie) później zakupy i zakończenie roku przedszkolnego u córki, także tyle co siadłam.
Mam pęcherzyk z zarodkiem i bijącym serduszkiem! Dzidzia ma 12mm i termin wyznaczony wstępnie na 15.02. Gin powiedział że wszystko wygląda ładnie i tak jak powinno być.
Powiedzcie mi, jak będziecie mieć widzę z badań prenatalnych tych początkowych to co dalej? Co ona daje? Bo to jak wyjdzie ok to można odetchnąć ale jakby nie to co wtedy?
Jeśli wyjdzie, że wszystko ok to potem wizyty normalnie według ustaleń lekarza. Następnie między 19 a 22 tc aa ajwazniejzze chyba badania z całej ciąży, połówkowe. Jeśli natomiast na prenatalnych pierwszego trymestru wyjdzie coś nie tak, to zazwyczaj chyba dostaje się skierowanie do genetyka i tam omawia dalszy plan działania, jak wykonanie amniopunkcji badz testów Nipt.
 
Badania prenatalne maja na celu ocenienie rozwoju plodu i wszystkich narządów oraz funkcjowanie układów. Wyklucza sie najczęściej 3 występujące zespoly czyli downa, edwardsa i pateu, chyba tak sie pisze. Poza tym sprawdza sie czy nie ma rozszczepów, przepuklin itd zarowno prenatalne 1 i 2 jest równie wazne.
Gdyby okazalo się ze jest podejrzenie wady to juz Twoj wybór.
Nie wiem czy słyszałyście ale od 2 miesięcy w badaniach przesiewowych noworodków jest również badanie przeciwko SMA.
Obyśmy nie miały żadnych powaznych rozterek. Ja z mlodym przeżyłam amniopunkcje jedyne badanie w 100% wykluczające wade. Mialam do wyboru test nifty ze wskazaniem ze i tak w razie wątpliwości co do wynkiu trzeva wylonac amniopunkcje. Zaufalam lekarzowi i reszte ciazy zniosłam w spokoju.
Jak tam po wizytach dziewczyny??
 
Wizyta ta to teoretyczne przypuszczenia że z maleństwem jest ok, wyklucza wady typu zespół downa itp. Bynajmniej część z nich. Potem masz normalne wizyty u gina, potem kolejne są prenatalne tzw połówkowe po 20tc.Oj u was to fakt sama sprawa może się rozwiązać. U nas będzie półtora roku różnicy nawet nie, bo syn z października a kolejne ma się pod koniec lutego urodzić.
U mnie też taka różnica. Synek z lipca 2020 a drugie będzie z lutego :)
 
reklama
u was tez taki upał? u mnie nie ma czym oddychać, nawet jeść się nie chce [emoji55] gotuję sobie zupę, a wieczorem pójdę na zakupy po owoce, bo mi się kończą (a jem praktycznie same owoce)
 
Do góry