reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

My mieliśmy w planach w sierpniu lecieć gdzieś za granicę, po czym w maju się okazało, że jest bejbik więc nie chce ryzykować. To moja pierwsza ciąża. Myślałam nad Chorwacją, ale z racji tego, że nie jesteśmy szczepieni i te restrykcje się z dnia na dzień potrafią zmienić to chyba niestety odpuścimy temat wakacji w tym roku. Mieszkamy w górach, więc może nad morze się wybierzemy albo na Mazury, zobaczymy jeszcze 🙂
Oj to podobnie jak my . Z tym ze my mieliśmy mieć wylot 7 lipca na gran canarie 🤪. Zrezygnowaliśmy bo raz nie jesteśmy zaszczepieni i raczej nie zamierzamy . 2 dowiedzieliśmy się o dzidzi 3 . To nasze 1 dziecko wśród znajomych nikt nie ma takiego brzdąca ani rzeczy na zbyciu wiec cała wyprawkę od a do z musimy kupić . Planujemy jeszcze pokoik przerobić itd wiec wiecie . Zarabiamy dobrze ale mamy kredyt na mieszkanie wiec tez spłacamy . Na jakis krótki urlopik może się wybierzemy w Polskę ale palmy poszły się …..
 
reklama
Dziewczyny a planujecie jakiś wyjazd na urlop ? Mój tż chciałby gdzieś wyjechać odpocząć, w końcu cały rok zasuwa w pracy. Myślimy o momencie jak będzie 2 trymestr - sierpień / wrzesień. Dziewczyny które nie są pierwszy raz w ciąży - jaki wakacyjny kierunek Wam się sprawdził w ciąży ?
My w ciąży wybieramy jednak wakacje w kraju, teraz w dobie korony zwłaszcza, bo nie zdążyłam się zaszczepić, poza tym miałabym obawy w obcym kraju jakby się coś stało, to gdzie szukać pomocy 🙈 Także my za dwa tygodnie śmigamy nad polskie morze 😁 Liczę na brak upałów 😅

O to ciasta zawsze robię ją i to w sumie uwielbiam, bo tam jest zawsze dokładny przepis, wszystko się odmierza i nie trzeba nic doprawiać :D
A to ja dokładnie odwrotnie, nie lubię piec, bo trzeba się trzymać przepisu 🙈 gotować lubię, bo przepisem można się tylko zainspirować i wprowadzać swoje zmiany 😅

Mój mąż dobrze gotuje, rzadko to robi, ale jak już go najdzie to zawsze wszystko jest pyszne 😋
 
My w ciąży wybieramy jednak wakacje w kraju, teraz w dobie korony zwłaszcza, bo nie zdążyłam się zaszczepić, poza tym miałabym obawy w obcym kraju jakby się coś stało, to gdzie szukać pomocy 🙈 Także my za dwa tygodnie śmigamy nad polskie morze 😁 Liczę na brak upałów 😅
My tak samo, zrezygnowaliśmy z podróży poślubnej do Tunezji i w tym roku polskie morze 😄
 
My mamy jutro jechać na kilka dni na Mazury i grubo zastanawiam się czy nie odwołać. Całe dnie leżę w łóżku wyczerpana, wypompowana bez sił z okropnymi nudnościami 😑
 
My tak samo, zrezygnowaliśmy z podróży poślubnej do Tunezji i w tym roku polskie morze 😄
Ja to się cieszę, że nasza podróż poślubna do USA się odbyła dosłownie miesiąc przed zamknięciem granic w zeszłym roku 🤣 wróciliśmy i za tydzień pozamykali granice. Teraz bejbik w drodze, budowa domu w przyszłym roku więc jedynie polskie morze albo Mazury nam zostają na pocieszenie 🤣 u mnie z kolei wszyscy się wpychają z ubrankami (ale niektóre to jeszcze po 17 letnich obecnie dzieciach, czy po dzieciach znajomych), a ja chce mieć wszystko nowe dla naszego pierwszego dzidziutka 🤷🏻‍♀️
 
Ja to się cieszę, że nasza podróż poślubna do USA się odbyła dosłownie miesiąc przed zamknięciem granic w zeszłym roku 🤣 wróciliśmy i za tydzień pozamykali granice. Teraz bejbik w drodze, budowa domu w przyszłym roku więc jedynie polskie morze albo Mazury nam zostają na pocieszenie 🤣 u mnie z kolei wszyscy się wpychają z ubrankami (ale niektóre to jeszcze po 17 letnich obecnie dzieciach, czy po dzieciach znajomych), a ja chce mieć wszystko nowe dla naszego pierwszego dzidziutka 🤷🏻‍♀️
no to Wam się udało 😄 jeśli chodzi o ubranka, to dostaje szału bo teściowa co parę dni przynosi mi całe reklamówki chłopięcych ciuchów, które kupuje na szmatach ( nie patrzy czy poplamione czy nie) ! Nie pomaga tłumaczenie, że nawet jeszcze nie znamy płci, bo ona twierdzi że będzie chłopak.
 
reklama
Ja mam dylemat bo myślę że bezpieczniej jest zostać w Polsce. W górach zawsze jak byliśmy to chodziliśmy po górach. Teraz bym się obawiałam iść na cały dzień w góry. W sumie nie wiem co można robić w górach żeby było bezpiecznie.
Morze kojarzy mi się z tłumami na ulicach, na plaży . . A moje tż raczej nie namowie na jakąś odludną miejscowość.
Mamy opcję jeszcze wyjazdu do Włoch do znajomych, bardzo spokojna okolica, morze, ale właśnie nie wiem jak będzie z pandemia i lotami. No i w razie czego nie wiem jakby to było z opieką medyczną.
 
Do góry