reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe 2020

Ostatnio jest to częsty przypadek. Mojej siostrze ciotecznej ktoś się włamał na fejsa i wysyłal za nią wiadomości do znajomych czy mają blika w koncie w banku. Jej dobra przyjaciółka odpowiedziała że ma i naciągnąl ja ktoś na numer że ona potrzebuje tego kodu bo chce meble szybko zamówić a może tylko blikiem i że po chwili odeślę kasę tradycyjnym przelewem. Ktoś użył tych kodów do wypłaty z bankomatu i 1000 złotych 2 plecy ta koleżanka jej ma. Także trzeba uważać w co się klika.
Ale mam wk...rwa... A mam się w ciąży nie denerwować! Jakiś debil włamał mi się na fb i messengera. A najlepsze jest to, że usunął mojego alternatywnego maila i nr telefonu, więc został tylko mail, na którego zakładałam fb jakieś 10 lat temu, a na którego nie pamiętam hasła i nie mogę odzyskać hasła... Musiałam pismo z ksero dowodu osobistego do Onetu wysyłać, celem zmiany hasła. I teraz czekam...
 
reklama
Zasiłek chorobowy jest wyliczany od podstawy składek. Jeśli nie dostałaś tyle tzn ze pracodawca nie odprowadzal składek od premii albo jest to określone regulaminem że na zasiłku nie obowiązuje premia. Ale to musi być taki regulamin w zakładzie pracy.
Generalnie jest tak że l4 masz płatne od podstawy składek za ostatnie 12 miesięcy pracy. I taki sam jest później macierzyński tylko oczywiście 80%.
Pierwsze słyszę ... ja byłam w tamtym roku 1.5 miesiąca na l4 ciążowym i nie dostalam tyle co wypłaty. Sama podstawę :unsure:
 
Ja na początku miałam mega fazę na mięso a teraz tak różnie. Raczej w to nie wierzę. Nie wiem od czego to zależy.
Właśnie dziewczyny.. czy wierzycie w to że jak podczas ciąży jecie mięcho kilogramami i inne kwaśne i ostre rzeczt to prawdopodobnie będzie synek a jak słodkie to córcia?
 
Ale mi narobilas ochotę. Ja dzisiaj pierś z kurczaka z wczesnymi ziemniakami i surówka plus zupa pieczarkowa z makaronem.
Mężu mówi ze wolne mi służy bo na obiadek dostał młode ziemniaki z koperkiem, schabowy plus mizeria (klasyk) a na kolacje zrobiłam sałatkę jarzynowa muszę mu dogodzić trochę póki mogę bo jak bliźniaki się wyklują to się skończy ;D chociaż teściowa niby obiecała ze obiadki będzie mi przynosić.. zobaczymy :D
 
A ja "musiałam" zjeść hamburgera bo mężowi chyba nie chciało się gotować. Ale nie narzekam bo bardzo mi się podobał ten pomysł :D
 
@marta.kam
Wiesz ja to bym się nie odważył po takiej akcji wysyłać internetowo ksero swojego dowodu... Hakerzy teraz robią różne zeczy żeby pozyskać dostęp, różne przekierowanie i wogole.. Oby nie tym razem. Wogole pierwszy raz słyszę o wysyłaniu jakiego kolwiek ksero żeby uzyskać nowe hasło...
Ja po wizycie:) wszystko ok, serduszko bije. Dzidzia ma 7mm i jedyne co to muszę pić glukoze już ze względu na cukrzycę ciążowa w pierwszej ciążyZobacz załącznik 993167
Kasiu! Sludziuchny bobas!!! Gratuluję![/QUOTE]
 
Hej. Rano byłam na badaniach. Odebrałam już wyniki. Ogólnie wszystko w porządku. Zastanawia mnie jedynie tsh 2.33. Są inne normy w ciąży niż normalnie. Czy orientuje się któraś z Was może czy to jest ok? Bo wizytę mam dopiero 29.07.
 
Mnie z takim tsh wysyłał do endokrynologa, bo w ciąży górna granica to 2,5 więc masz podwyższone, nie ma tragedii, ale warto mieć nad tym pieczę. Ja z racji Hashimoto jestem pod opieką endokrynologa.
Hej. Rano byłam na badaniach. Odebrałam już wyniki. Ogólnie wszystko w porządku. Zastanawia mnie jedynie tsh 2.33. Są inne normy w ciąży niż normalnie. Czy orientuje się któraś z Was może czy to jest ok? Bo wizytę mam dopiero 29.07.
 
Laski jak będziecie w lidlu to popatrzcie w przecenach bo dziś kupiłam ciążowe leginsy za 12.50 I dwie pary dzinsow ciazowych po 6 zl za parę. Myślę że warto [emoji16]
 
reklama
Do góry