reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe 2020

Mierzyłam wieczorem na czole a dziś pupa i czoło. Na czole 37,6 a pupą 37,1 czyli zgadza się temp, bo od pomiaru w pupie odejmuję się 0,5 st.
Pupa nie jest straszna koniec tyci się tylko wsuwa, znacznie gorzej czopek podać [emoji6]
Maluchom pod pachą się nie mierzy
Czyli mial 37.6 w pupie i odjelas 0.5 ?

Co do pachy to tez tak slyszalam ale dzos wyczytalam ze powyzej 3 miesiaca mozna pod pacha lub w pachnie.
 
reklama
My wczoraj meningokoki. Dostal 2 razy paracetamol- podobno sa wytyczne teraz takie i raczej goraczki nie mial. Tylko marudny jest, chyba go nozka boli w ktora mial uklucie.
Nam zostala 1 dawka 6w1, 1 prevenar (chociaz moja lekarka mowi ze trzeba 3+1 ale ona jest dziwna, niedlugo ją zmieniam) i druga meningo.
A na te meningo AWY i cos tam szczepicie? Ja chyba poczekam z nia bo pozniej o ile kojarze jest mniej dawek
My temp mierzymy pod pacha lub na czole lub w uchu. A dlaczego pod paszką sie nie mierzy?
 
My wczoraj meningokoki. Dostal 2 razy paracetamol- podobno sa wytyczne teraz takie i raczej goraczki nie mial. Tylko marudny jest, chyba go nozka boli w ktora mial uklucie.
Nam zostala 1 dawka 6w1, 1 prevenar (chociaz moja lekarka mowi ze trzeba 3+1 ale ona jest dziwna, niedlugo ją zmieniam) i druga meningo.
A na te meningo AWY i cos tam szczepicie? Ja chyba poczekam z nia bo pozniej o ile kojarze jest mniej dawek
My temp mierzymy pod pacha lub na czole lub w uchu. A dlaczego pod paszką sie nie mierzy?
Moja tez uważa ze pneumo te platne trzeba szczepic 3+1. Wyjasniala mi to ale nie zrozumialam ;) te nfz moga byc 2+1
 
My wczoraj meningokoki. Dostal 2 razy paracetamol- podobno sa wytyczne teraz takie i raczej goraczki nie mial. Tylko marudny jest, chyba go nozka boli w ktora mial uklucie.
Nam zostala 1 dawka 6w1, 1 prevenar (chociaz moja lekarka mowi ze trzeba 3+1 ale ona jest dziwna, niedlugo ją zmieniam) i druga meningo.
A na te meningo AWY i cos tam szczepicie? Ja chyba poczekam z nia bo pozniej o ile kojarze jest mniej dawek
My temp mierzymy pod pacha lub na czole lub w uchu. A dlaczego pod paszką sie nie mierzy?
My meningokoki mielismy miesiąc temu i też zalecili nam profilaktycznie paracetamol. Gorączki nie było, marudzenia też nie. Teraz kolejna dawka w drugiej połowie lipca nas czeka.
Czyli 6w1 i rotawirusy są 3 dawki w pierwszym roku, pneumokoki dwie a meningokoki cztery dawki? Tak by wynikało z kalendarza szczepień, ale nie bardzo to ogarniam..
Powiecie ile w Waszych przychodniach kosztują te szczepionki?
 
My meningokoki mielismy miesiąc temu i też zalecili nam profilaktycznie paracetamol. Gorączki nie było, marudzenia też nie. Teraz kolejna dawka w drugiej połowie lipca nas czeka.
Czyli 6w1 i rotawirusy są 3 dawki w pierwszym roku, pneumokoki dwie a meningokoki cztery dawki? Tak by wynikało z kalendarza szczepień, ale nie bardzo to ogarniam..
Powiecie ile w Waszych przychodniach kosztują te szczepionki?
Rota sa dwie dawki. Przynajmniej Rotarix.
6w1 trzy dawki.
Pneumo zalezy. Jak na NFZ to chyba 2 dawki+1 pozniej a jak Prevenar13 to 3 dawki+ 1 pozniej.
Co.do cen to ja kupuje w aptece i za zestaw 6w1, rotarix, prevenar płace ponad 750zl.

A zapomnialam napisac a to chyba @Darapuszkin Ty pisalas. Moj tez zamilkl. Duzo sie smieje ale przestal gluzyc.
 
@Darapuszkin my mamy refluks utajony czyli małemu podchodzi do gardła ale połyka spowrotem . Zdiagnozowany na USG , 3h po jedzeniu mleko było jeszcze w przełyku. U nas było już tak że mając prawie 3 miesiące zmuszałam w małego po 20/30ml bo więcej n nie chciał jeść... Także masakra. Jak Twoja ulewa ale je to prawdopodobnie minie , u nas dopiero po aminokwasach lepiej i zaczął jeść świadomie a nie ma spiocha czyli goi mu się przełyk. Po 3 miesiącu mały przybrał przez miesiąc tylko 200g ale na szczęście na początku przybierał ponad normę więc nie ma złej wagi ... ;)
 
reklama
Do góry