reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

A ja mam ślinotok dziewczyny jeszcze nigdy tak nie mialam.. mam taki nadmiar śliny że co chwilę muszę połykać i aż mi nie dobrze od tego... Macie jakiś sposób na to?


Jak u was z wagą? Ja wczoraj miałam taki wystający brzuch że aż bałam się wejść na wagę... Ale póki co pół kg na plusie... Więc to chyba jednak dzidza i może trochę wzdęcie... Bo jabłek się objadam młodych.. ogólnie mam chcice na warzywa i owoce.. wczoraj po 20 gotowałam ogórkowa tak mnie naszło.. i taka mocna, intensywna mi wyszła ze miałam ochotę pół gara na raz zjeść.,[emoji16]

JotkaSzczotka u mnie dziś pogoda też do d... Do tego o 4 obudziła mnie jakas natrętna muchu.. i teraz spać mi się chce.. a w. Pracy jestem.. córa chce się przytulać mąż mnie od niej odgadnie.. do tego mój syn ma problem z czytaniem i muszę z nim codziennie ćwiczyć żeby wypracować to przez wakacje.. i dukal mi od rana a mnie coś trafiało... No i jeszcze boje się wizyty.. Ech.. byle do wieczora
 
reklama
Dostała taki jakby okres wiec wiadomo co to oznacza. Boje się tylko tego ze mnie wyślę do szpitala i będą mnie tam czyścić. Nie mogę się załamywać bo mam dzieci w domu a mój synek (11m) którego nie mogę na razie karmić piersią tak strasznie do mnie się przytula i chce piersi ze muszę szybko wracać do domu do nich.
Kurcze, szkoda, że tak się to potoczyło. Ale masz bardzo dobre nastawienie! Czasami trzeba naturze w jej wyborach zaufać, chociaż wiadomo, że to bolesne mam nadzieję, że nie będziesz musiała być czyszczona .... Daj znać jeszcze po lekarzu i odzywaj nam się tu [emoji8][emoji8]
Dziewczyny jakie witaminy bierzecie?
Ja narazie biorę takie nie-ciążowe - ovarin, brałam je na etapie starań i teraz jeszcze gin kazał zjeść ostatnie opakowanie tego i dopiero na ciążowe przejść. A będę brać potem prenatal uno, jak w pierwszej ciąży, jakieś inne witaminy które brałam przed prenatal uno uczuliły mnie [emoji3525]


Dziewczyny, zmobilizowałam się i umówiłam się na badania prenatalne. Nie pamiętam, która z Was wspominała o tych bezpłatnych badaniach na Śląsku, ale bardzo baaaardzo dziękuję! [emoji8] Właśnie zapisałam się w tym gyncentrum na 16 sierpnia, akurat dzień przed 1 urodzinami synka [emoji7] dziś byłam za to na badaniach z krwi, te wszystkie hivy i toxoplazmozy [emoji4] i zgrzeszyłam, zjadłam sobie na śniadanie absolutnie pyszną jagodziankę... [emoji171]
 
Niestety nie jest to wyjaśnione mimo ze zrobiłam chyba wszystkie możliwe badania..:( lekarze stwierdzili że tak czasem bywa. Na ostatnim usg złe były przepływy w tętnicach macicznych
Bardzo mi przykro :( Ale ja nie wierze w takie coś, ze tak tak czasem bywa. Nie na takim etapie. Czasem tak jest jak zarodek ma jakieś wady, to dochodzi do poronienia ale to 5, 6, 7 tydzień a nie 6 miesiąc:sad: No nic, co się stało, to się nie odstanie ale najważniejsze żeby się to już nigdy nie powtórzyło ... tego ci właśnie życzę ❤️

Hej dziewczyny. Nie będę wprowadzać w wątek grozy ani nic z tych rzeczy. Dziś jadę na 13:00 do mojego ginekologa - wydaje mi się ze jest już po wszystkim. Trzymam za was kciuki , niech wasze pociechy rosną. Buziaczki dla każdej [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️
Trzymaj się kochana!! I daj znać co co lekarz powiedział. Jest mi bardzo przykro ze musisz przechodzić z synkiem takie straszne chwile, ze nagle bez przygotowania psychicznego musiałaś go odstawić od piersi:( to na prawdę musi buc dla ciebie ciężkie, a jeszcze sytuacja z ciąża ...:( Ale musisz być dzielna i silna ❤️ I na pewno dasz radę ❤️

Dziewczyny jakie witaminy bierzecie?
Ja biorę duphavit pregna+ wit.B6+ wit.B12+ dodatkowy folian 400 mg
 
No właśnie pytam bo ja w pierwszej ciąży brałam pragne a teraz lekarz z góry mi powiedział że mam brać prenatal uno a po 13 tygodniu prenatal duo. Ale sobie myślę że co on mi będzie narzucal jak po pregnie w pierwszej ciąży czulam się bardzo dobrze i teraz też zamierzałam ja brać. Tyle że dostalalam od niego taka próbkę 4 tabletki tego prenatal uno i na opakowaniu pisze że też są na łagodzenie nudności i jak codziennie mnie tak mdlilo tak teraz jak biorę je 3 dni tak wcale nie mam żadnych mdłości i nie wiem czy to dzięki nim czy tak po prostu ale chyba zostanę przy nich.
 
@Bafinka u mnie narazie 1kg na plus. I chyba zaczyna się brzuszek pokazywać :)
20190710_114757.jpeg
 
reklama
@Różamama trzymam kciuki
@paucia2306 TSH bywa obniżone w 1 trymestrze ciąży bo 'kłuci się' z betą. Sprawdzałaś normy dla 1 tryymestru czy ogólne? W ciąży jak są wątpliwości to dobrze jest sprawdzać FT4 bo TSH jest właśnie zaburzone. Lepiej skonsultować z lekarzem ale taki wynik raczej jest ok. Np. W diagnostyce normalnie norma to 0,27-4,2 a
Kobiety ciężarne:
I trymestr: 0,01-2,32 uIU/ml
II trymestr: 0,1-2,35 uIU/ml
III trymestr: 0,1-2,65 uIU/ml

Bylam na tej dodatkowej wizycie i się uspokoiłam - wszystko w 100% ok, 10tc+0, maluszek się rusza, akcja serca 160.
 
Do góry