reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
@Kotciara rozumiem twoje obawy, aż nie będzie regularnych ruchów każda wizyta będzie obawa później dłużej bez ruchów i już będzie panika znam to doskonałe ciąża jest pełna obaw więc się trzymaj cieplutko i staraj się myśleć pozytywnie chociaż ciężko
 
Dziewczyny posiew gbs miałyście robiony z odbytu ? Kurcze nie straszcie mnie 🤣 ja obie ciążę miałam robione z pochwy, lekarza dawał próbkę a ja zawozilam to do sanepidu. Tylko że to było 6 i 9 lat temu. Czyżby się coś zmieniło?
 
Dziewczyny posiew gbs miałyście robiony z odbytu ? Kurcze nie straszcie mnie 🤣 ja obie ciążę miałam robione z pochwy, lekarza dawał próbkę a ja zawozilam to do sanepidu. Tylko że to było 6 i 9 lat temu. Czyżby się coś zmieniło?
miałam tylko z pochwy. Wszystko zależy od lekarza. Rodziłam w lutym 2022.
 
Zaczynam chyba coraz bardziej odczuwać stres związany ze zbliżającą się wizytą. Dotychczas miałam jedynie pozytywne myśli a dziś wręcz przeciwnie - że na pewno beta już spada, że nie będzie serduszka i itp. 😔 I oczywiście sama się nakręcam, co mnie tylko brzuch zaboli, że to na pewno już koniec 🥺
Chętnie jeszcze raz zrobiłabym proga ale tyle już wytrzymałam, to wytrzymam jeszcze tydzień - wtedy ponownie to skonsultuje.
Doskonale Cię rozumiem. I chciałabym Cię uspokoić, natomiast doskonale po sobie wiem, że ten stres przed wizytą i w jej czasie potrafi się na nas odbić.

Na mnie na przykład w ten sposób, że we wtorek, kiedy lekarz zmierzył mi ciśnienie, to wyszło ono jak na mnie niebotycznie wysokie- ja mam zwykle takie w okolicach 110-120/70-80, a wyszło w czasie wizyty 150/75.
I dostałam zalecenie, żeby zmierzyć ciśnienie 5 śni przed wizytą codziennie.
No to chodzę do mojej przychodni POZ teraz na mierzenie, bo w domu nie mamy ciśnieniomierza.
Na szczęście ośrodek mam na przeciwko domu, to idę w kapciach na mierzenie😅.
No i oczywiście ciśnienie mam ideolo, także to wszystko stres, a niestety jest on silniejszy i nie potrafi się nad nim zapanować.
Przynajmniej ja tak mam i konia z rzędem tej dziewczynie, która w ogóle nie odczuwa zdenerwowania przed kolejnymi USG.
 
@Kotciara rozumiem twoje obawy, aż nie będzie regularnych ruchów każda wizyta będzie obawa później dłużej bez ruchów i już będzie panika znam to doskonałe ciąża jest pełna obaw więc się trzymaj cieplutko i staraj się myśleć pozytywnie chociaż ciężko

Doskonale Cię rozumiem. I chciałabym Cię uspokoić, natomiast doskonale po sobie wiem, że ten stres przed wizytą i w jej czasie potrafi się na nas odbić.

Na mnie na przykład w ten sposób, że we wtorek, kiedy lekarz zmierzył mi ciśnienie, to wyszło ono jak na mnie niebotycznie wysokie- ja mam zwykle takie w okolicach 110-120/70-80, a wyszło w czasie wizyty 150/75.
I dostałam zalecenie, żeby zmierzyć ciśnienie 5 śni przed wizytą codziennie.
No to chodzę do mojej przychodni POZ teraz na mierzenie, bo w domu nie mamy ciśnieniomierza.
Na szczęście ośrodek mam na przeciwko domu, to idę w kapciach na mierzenie😅.
No i oczywiście ciśnienie mam ideolo, także to wszystko stres, a niestety jest on silniejszy i nie potrafi się nad nim zapanować.
Przynajmniej ja tak mam i konia z rzędem tej dziewczynie, która w ogóle nie odczuwa zdenerwowania przed kolejnymi USG.
Dzięki dziewczyny za odpowiedź, cieszę się że w ogóle mogę się tym z kimkolwiek podzielić. Narzeczony nie do końca rozumie moje obawy, ma podejście „ale co takiego może być nie tak” i nie chce abym się nakręcała niepotrzebnie. A ja chyba po prostu chce się wygadać (wyżalić?), bo nie mam w tym momencie nikogo z kim mogłabym dzielić się przemyśleniami.
Najlepsze jest to, że ciąża to tylko początek zmartwień. Po urodzeniu zacznie się jazda 😅
 
Dziewczyny kiedy teraz macie wizyty?

Ja dopiero mam za miesiąc i będzie to już wizyta prenatalna. Sprawdziłam mojego lekarza na tej liście co wysłałyście i widnieje wiec pójdę sprawdzić czy wszystko Ok.
Ja mam 3 kwietnia, po trzech tygodniach od poprzedniej.
Sezon na mdłości mogę uważać oficjalnie za otwarty.

Szliśmy na spacer z psem i na tym spacerze mnie wzięło: raz zimno, raz gorąco, w żołądku cały dzień było tak sobie.
I jednocześnie poczułam chęć na coś gazowanego i do tego coś słonego- weszłam do sklepu po fantę i paluszki 🫣.
Ojej, współczuję... Oby były łagodne...
Hej dziewczyny:) parę osób kojarzę z marcowych prawilnych witam się z wami i terminem na 18 wg miesiączki. Dziś 5+6 :) byłam dziś u lekarza pęcherzyk 11 mm bez zarodka ale sprzęt PRL :) mogę dołączyć ?
Super, gratulacje ❤️ zapraszamy!
Zaczynam chyba coraz bardziej odczuwać stres związany ze zbliżającą się wizytą. Dotychczas miałam jedynie pozytywne myśli a dziś wręcz przeciwnie - że na pewno beta już spada, że nie będzie serduszka i itp. 😔 I oczywiście sama się nakręcam, co mnie tylko brzuch zaboli, że to na pewno już koniec 🥺
Chętnie jeszcze raz zrobiłabym proga ale tyle już wytrzymałam, to wytrzymam jeszcze tydzień - wtedy ponownie to skonsultuje.
Całkiem normalne... I nie pociesze, ale tak już chyba będzie do końca, bo zawsze będziemy się o coś obawiać dopóki nie chwycimy naszych maluszków. Pisz zawsze jak coś Cię trapi, zawsze trochę lżej jak się człowiek wygada.
Dziewczyny posiew gbs miałyście robiony z odbytu ? Kurcze nie straszcie mnie 🤣 ja obie ciążę miałam robione z pochwy, lekarza dawał próbkę a ja zawozilam to do sanepidu. Tylko że to było 6 i 9 lat temu. Czyżby się coś zmieniło?
Tak, miałam i z pochwy i z odbytu. Ale nie jest to takie tragiczne jak się wydaje 😉😁
 
reklama
Dziewczyny posiew gbs miałyście robiony z odbytu ? Kurcze nie straszcie mnie 🤣 ja obie ciążę miałam robione z pochwy, lekarza dawał próbkę a ja zawozilam to do sanepidu. Tylko że to było 6 i 9 lat temu. Czyżby się coś zmieniło?
Czytałam kiedyś, że zgodnie ze sztuką to i stąd i stąd się bierze, ja też miałam pobranie tylko z Bożeny 😏😏😏
 
Do góry