reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
O nie :( No cóż, mam nadzieje ze nic się nie stało.
Znacie jeszcze jakieś nietypowe „zakazy”?
surowych jajek, surowego mięsa (teatru) i ryb (sushi, sashimi, tatar) w tym wędzonymi na zimno rybami.
Moczenia się w gorącej (wrzącej )wodzie jak mówi Cat, witaminy A w 1 trymestrze (bardzo ważne)

i nie martw się, na bank nic się nie stało jeśli dobrze się czujesz.
 
Piona, ja tak samo dziś tryb leniwego sprzątania xD.

Obecnie kroję cebulę na spaghetti i po prostu na krześle siedzę, a wygodniej mi stać.

Zresztą domownicy chcą mnie wyręczać.
Mąż wręcz nakazał, żebym odpoczywała.
Mąż to w ogóle udany- od dwóch dni sprawdza temperaturę wody w wannie, gdy ją nalewam xD. Wręcz krzyczy, żeby tylko gorąca nie była, bo ja lubię bardzo ciepłe kąpiele.
To jedyna rzecz z którą trudno było mi się rozstać - gorące prysznice 😥 ale już się przyzwyczaiłam...
No to dziewczyny, nic niego Wam nie pozostaje, jak w okresie ciąży wstrzymać się z takimi rytuałami.

Przypominam, że sushi (z surową rybą), niepasteryzowane produkty mleczne- zwłaszcza sery pleśniowe, surowe mięso też są niewskazane.
Ostatnio wyczytałam przypadkowo, że kiełków też nie można 🙈
 
Ooo właśnie, o witaminie A zapomniałam, jak pisałam o surowym mięsie i sushi.
No ale witamina A jest wręcz niebezpieczna w ciąży.

No ale dwa razy wspominałam, że bomby witaminowe oprócz zalecanych przez PTGiP nie są wskazane.
 
Mam betę ❤️❤️❤️
 

Załączniki

  • IMG_3883.jpeg
    IMG_3883.jpeg
    21,7 KB · Wyświetleń: 92
I kurkumina!
Jej także nie wolno.

Poza tym z herbat, ziół to szałwia, piołun, koper włoski, jałowiec, lukrecja, liście malin.
 
reklama
Do góry