reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Dziewczyny co polecacie na suche pięty? Ja ze względu na chora tarczyce mam ducha skore a na piętach to jest masakra. Nie wiem co stosować.

Muszę się umówić do mojej Podolog bo oszaleje…
Ja mam od dermatologa przepis - kupić i zmieszać w słoiku trzy maści bez recepty. Alantan niebieski, dernilan i maść z witaminą A. Taka mieszankę trzymać w lodówce, spokojnie długo wytrzyma. Smarować na noc dość grubo i nakładać skarpety bo tłuste to jest. Działa.
 
reklama
Jestem w szoku - wydawało mi sie, że to normalne badanie i wynik do odbioru. Rozumiem gdyby wynik był pozytywny to mogą od razu umówić cię na wizytę i omówienie z lekarzem ale nadal to twoje prawo odebrać wyniki.
A ja nie jestem w szoku. U mnie w przychodni na NFZ jak robisz wyniki to nie masz w ogóle możliwości podpatrzyć ich przez neta :) odbiór osobiście albo na podstawie karteczki, część wyników w ciągu dnia (mają labo), część dopiero w kolejnych :) Jest to całkowicie normalna sytuacja.
 
Ja mam od dermatologa przepis - kupić i zmieszać w słoiku trzy maści bez recepty. Alantan niebieski, dernilan i maść z witaminą A. Taka mieszankę trzymać w lodówce, spokojnie długo wytrzyma. Smarować na noc dość grubo i nakładać skarpety bo tłuste to jest. Działa.
Ten przepis obejmuje kobiety w ciąży?
Z witaminą A w ciąży ostrożnie
 
Dziewczyny co polecacie na suche pięty? Ja ze względu na chora tarczyce mam ducha skore a na piętach to jest masakra. Nie wiem co stosować.

Muszę się umówić do mojej Podolog bo oszaleje…
Przepisu na ciąże nie mam, używam kremu niebieskiego z eveline 8w1 na pękające pięty i pewnie znów skończę na moczeniu, ścieraniu, nawilżaniu.
To tez moja zmora, ale odkryłam, co z tym zrobić w domowych warunkach nie spiąc w skarpetach (nie znoszę) i nie nakładając grubych warstw kremów. Próbowałam tez pełnych zabiegów z pedicurem w salonie i nic (może jakieś stricte dedykowane, to wówczas).
NIE MOŻNA W CIĄŻY, ale polecam spróbować po.
-zdejmujemy hybrydę/lakier
-używamy skarpetek złuszczających (polecam z bebeauty z biedronki za jakieś 8zl max.) - wlewa się płyn w skarpetki, zamyka, można nałożyć swoje skarpetki i siedzi się z tym 1-1,5 h
- po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać - trzeba jej dać to zrobić i czekać,
-po jakimś tygodniu można delikatnie pumeksem/tarka usunąć resztę skory
- skarpetki nawilżane na kilkanaście minut i gotowe
Miałam pęknięcia poprzeczne, których nie mogłam usunąć, non stop zgrubienia, ciągła tarka- wszystko usunęły „głupie” skarpetki złuszczające 🙈
Po tym zabiegu stosuje odrobine kremu na pięty tego z eveline i tez nie codziennie, jak zapomnę, to trudno i mam spokój z piętami na kilka miesiecy ;)
 
Wam też zmieniły się brodawki i ich otoczki?
Ja już od ponad tygodnia zauważyłam zmianę, albo nawet i więcej 😝.

Otoczki stały się całkiem gładkie, bez tych charakterystycznych grudek, nieco powiększyły rozmiar, a brodawki ściemniały.
 
Wam też zmieniły się brodawki i ich otoczki?
Ja już od ponad tygodnia zauważyłam zmianę, albo nawet i więcej 😝.

Otoczki stały się całkiem gładkie, bez tych charakterystycznych grudek, nieco powiększyły rozmiar, a brodawki ściemniały.
Mąż do mnie dzisiaj podczas seksu: ale masz fajne sutki, aż zaczęłam ogladac 😂 i mam rzeczywiście większe i ciemniejsza otoczkę 🙈
 
reklama
Do góry