reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

u mnie 5+5 i ten tydzień czuje jakby nic mi nie było a 4 tydzień był ciężki bóle brzucha i wymioty, jak to jest xD czy to jest wgl w porządku ze tak dobrze się czuje
Też ostatnio o to pytałam! Z dnia na dzień po prostu mdłości przeszły. Wygląda na to, że to całkiem normalne 😀
 
reklama
A jeszcze padło pytanie czy kupujemy coś dla siebie, ja kupuję ale takie uniwersalne i na ciążę i na jej brak - legginsy (nie ciążowe ale z wysokim stanem), szlafroki, koszule do spania itd ;) jak się nie przydadzą w ciąży to się przydadzą tak po prostu na codzień :)
 
Hej Dziewczyny!
Nie jestem w stanie nadrobić tylu stron ale mam nadzieje, że mi się uda 😅
U mnie pierwsza ciąża i 6 tydzień, jestem już po pierwszej wizycie i pierwszym usg, wszystko jest w porządku, teraz muszę wykonać tylko całą serię badań i kolejna wizyta prywatnie za 4 tygodnie.
Mimo, że na tym etapie wszystko jest ok to jestem strasznie zestresowana, lekkie ukłucie a ja już wpadam w panikę, macie jakieś rady? może to normalne, że się tak stresuje w pierwszej ciąży?
Hej, witamy 😊 stres jest jak najbardziej normalny, tym bardziej jak to pierwsza ciąża. Wszystko jest nowe 😉 na kiedy masz termin?
Dziewczyny głupie pytanie, ale czy któraś ma więcej baz do fotelika, czy ciężko się to przepina? 😂 moja pierwsza myśl że będę musiała kupić 3 bazy bo mamy 3 auta i pewnie rano dziecko będzie jeździć ze mną moim autem, później popołudniami z mężem jego autem a do rodziny czy na zakupy wieczorne autem rodzinnym i nie wiem czy to fanaberia czy tą bazę się ciężko jakoś przepina i jest na stałe czy to banalne? 😂
Ja wpinałam na pasy i to jakby co też jest ok 😉 jak już nabierze się wprawy to chwila moment.
 
Hejka
Ja dzisiaj miałam dowieźć mocz na badania , do jednego labu nie zdążyłam bo był do 8.30 pojechałam do miasta , ale jak zobaczyłam ile ludzi to stwierdziłam ze pierdole to i nie oddałam 😂 pojadę jutro najwyżej a co !
Jeszcze dzisiaj w pracy byl ostatni dzień na złożenie oświadczenia majątkowego , ale jak na złość księgowa męża nie rozliczyła mu pita wiec musiałam podać kwotę dochodu +-🤭 mam nadzieje ze takich szarych myszek jak my nie będą intensywnie sprawdzac i nie będzie żadnych konsekwencji z tego .
Po siedziałam, sobie w pracy chwilkę , pogadałam , pośmialiśmy się , wracając wstąpiłam do naszego już na wykończeniu domku , zostawiłam auto i poszłam na spacerek nad jeziorko 🥰 a i zjadłam Paczka z jagodami 🐷
Odkurzylam podłogi i teraz leżę i myśle co zrobić na obiadek 🥰
 
Hej, witamy 😊 stres jest jak najbardziej normalny, tym bardziej jak to pierwsza ciąża. Wszystko jest nowe 😉 na kiedy masz termin?
22 listopada :)
a powiedzcie jeszcze co ile macie wizyty? moja ginekolog powiedziała, że jeśli dalej wszystko będzie ok to będziemy się spotykać co 4 tygodnie a wyniki badań mam jej wysyłać smsem.
 
Hejka dziewczyny. Bardzo długo się nie odzywałam, ale strasznie mnie męczyły wymioty, byłam praktycznie wyjęta z życia :( co jakiś czas wchodziłam na forum i starałam się wszystko nadrobić :) gratuluje wszystkim udanych wizyt i bijących serduszek ❤️❤️❤️

Nie ma szans się odnieść do wszystkich tematów :D ale co do fotelika i bazy to podpowiem, że jest to super sprawa. Co prawda przepinanie bazy jest dość męczące, jeżeli ktoś to musi robić, ale u nas. Baza była po prostu wpięta i tylko wsadzaliśmy łupinkę. Kolejny fotelik dla starszaka tez kupiliśmy z bazą, tym razem obrotową i to było mega ułatwienie.

Mój tez był nie wozkowy, spacery wyglądały głównie tak, że on był na rękach a ja pchałam wózek :D chusta u nas się niestety też nie sprawdziła, bo strasznie płakał przy wiązaniu, może musiałabym poszukać dobrego nosidełka. Liczę, że baby numer 2 będzie bardziej wózkowe i nie będzie tego problemu bo liczę, że starszaka będę mogła odbierać bez samochodu, o ile dostanie miejsce w przedszkolu w mojej wiosce, narazie wożę go do miasta obok.

Co do wizyt jeszcze, ja mam medicovera z pracy i w sumie tylko tu prowadzę ciąże, ale ostatnia wizytę miałam 13 marca, teraz będzie dopiero 11 kwietnia i umieram ze strachu czy wszystko jest Ok, szczególnie ze wyszedł mi trochę za wysoki cukier - 96 (ale robiłam go o 10.30 i może przez to…) i mam teraz skierowanie na krzywa cukrową. Strasznie się boje tego badania, bo widziałam post którejś z Was, że badanie może być niebezpieczne dla dziecka :(

Mam nadzieje, że teraz będę bardziej aktywna, bo czuje ze powoli wracam do żywych :D
 
Rozumiecie coś z tego ? Przebyłam różyczkę albo jestem w trakcie jej trwania ?
Jeszcze by mi tego brakowało
 

Załączniki

  • 43662BA8-C337-419A-B35E-3DB6456C50CB.jpeg
    43662BA8-C337-419A-B35E-3DB6456C50CB.jpeg
    88,6 KB · Wyświetleń: 104
reklama
Do góry