reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Zastanawiam się, czy nie jestem wyrodną matką🫣.
Chcę kupić używany, bo szkoda mi 3 koła na taki, jaki chcę😅.

Tak żydzę na dziecku, a ono jeszcze w łonie.
to jesteśmy 2 które będą miały używany :-) ja przy pierwszych dwóch miałam tez używany… i go nie używałam bo moje dzieci nienawidziły gondoli 🫣🫣
 
reklama
Mnie chyba udziela się tutejsze myślenie o ciążach, bo - to coś jak z pierwszeństwem w kolejce - w życiu jeszcze bym nie pomyślała o wyprawce. Oczywiście rozumiem to doskonale, bo wiele z Was ma już dzieci i wszystko zawsze dobrze się toczyło, więc nie ma powodu, żeby nie snuć planów na przyszłość. Dla mnie to jest abstrakcja. Jeśli bym nawet dotrwała do prenatalnych, to i tak ze strachem w oczach miałabym śmiałość zacząć cokolwiek kompletować... 🥺
Zresztą u nas to jest jeszcze szerszy problem - my w ogóle musimy zmienić mieszkanie. I absolutnie nie śmiemy o tym jeszcze myśleć. Bo co potem zrobimy we 2 z metrażem, którego nie potrzebujemy? Ceny wzrosły strasznie i jeśli to nie będzie konieczne, przeprowadzka nie ma sensu.
u mnie z mieszkaniem taka sama sytuacja, mieszkamy w małym mieszkaniu, nie chcemy się przeprowadzać ale zrobić generalny remont, na ten moment wizja tego mnie przeraża 😒
 
Ale to leci 😱 3 miesiąc, kiedy? 🤔 dopiero co test robiłam
MASAKRA
 

Załączniki

  • 3BC71896-EEFB-430C-8FBA-B2906D08A528.png
    3BC71896-EEFB-430C-8FBA-B2906D08A528.png
    44,6 KB · Wyświetleń: 105
  • 15DA1D00-8049-4AD5-BF3E-17C471E4B83B.png
    15DA1D00-8049-4AD5-BF3E-17C471E4B83B.png
    31,6 KB · Wyświetleń: 99
Zapraszam. Mam sernik z musem z gruszki i jakieś owocowe 😂

Tak miałam w pierwszej ciąży. Było mi to obojętne. Ale jak już się dowiedziałam, że chłopiec to się człowiek przyzwyczaił do myśli o synku. A tu dziewczynka.
Aczkolwiek teraz nie mam ciśnienia na chłopca. Jak będzie - to super. Będzie parka. Jeśli nie - też fajnie - będą dwie córeczki tatusia 😁😍
Sama robiłaś? Jak zrobić mus z gruszki? Zainteresowałas mnie, do tej pory robiłam tylko musy z owocow „z krzaczka” typu truskawki, maliny itd.

Mnie chyba udziela się tutejsze myślenie o ciążach, bo - to coś jak z pierwszeństwem w kolejce - w życiu jeszcze bym nie pomyślała o wyprawce. Oczywiście rozumiem to doskonale, bo wiele z Was ma już dzieci i wszystko zawsze dobrze się toczyło, więc nie ma powodu, żeby nie snuć planów na przyszłość. Dla mnie to jest abstrakcja. Jeśli bym nawet dotrwała do prenatalnych, to i tak ze strachem w oczach miałabym śmiałość zacząć cokolwiek kompletować... 🥺
Zresztą u nas to jest jeszcze szerszy problem - my w ogóle musimy zmienić mieszkanie. I absolutnie nie śmiemy o tym jeszcze myśleć. Bo co potem zrobimy we 2 z metrażem, którego nie potrzebujemy? Ceny wzrosły strasznie i jeśli to nie będzie konieczne, przeprowadzka nie ma sensu.
U mnie dość podobna sytuacja, bo mamy dwa pokoje, co prawda duże i z niemowlakiem spokojnie się zmieścimy, ale jednak dla 2-3 latka chciałabym mieć osobną przestrzeń a nie wiem jak z takim maluchem przeżyję remont 🙈 dlatego wypadałoby podszykowac już teraz, ale… no właśnie. A co jeśli się nie utrzyma, jak mam wtedy zyc w domu z pustym pokojem dla dziecka?😔 sama nie wiem co robić.
 
to jesteśmy 2 które będą miały używany :-) ja przy pierwszych dwóch miałam tez używany… i go nie używałam bo moje dzieci nienawidziły gondoli 🫣🫣
ja też będę miała używany, Junamę używaną można kupić za 2000 zł i tyle chce wydać nie więcej :cool2: ale co będzie to zobaczymy ;)
 
U mnie dość podobna sytuacja, bo mamy dwa pokoje, co prawda duże i z niemowlakiem spokojnie się zmieścimy, ale jednak dla 2-3 latka chciałabym mieć osobną przestrzeń a nie wiem jak z takim maluchem przeżyję remont 🙈 dlatego wypadałoby podszykowac już teraz, ale… no właśnie. A co jeśli się nie utrzyma, jak mam wtedy zyc w domu z pustym pokojem dla dziecka?😔 sama nie wiem co robić.
Z drugiej strony - sporo jest par, które były np. zaskoczone ciążą i ogarnęły spokojnie przeprowadzkę później - kredyt, wybór domu, remont... Więc chyba to możliwe. U nas w sumie miejsca jest dosyć, ale jest to jednak piąte piętro bez windy.
 
Sama robiłaś? Jak zrobić mus z gruszki? Zainteresowałas mnie, do tej pory robiłam tylko musy z owocow „z krzaczka” typu truskawki, maliny itd.


U mnie dość podobna sytuacja, bo mamy dwa pokoje, co prawda duże i z niemowlakiem spokojnie się zmieścimy, ale jednak dla 2-3 latka chciałabym mieć osobną przestrzeń a nie wiem jak z takim maluchem przeżyję remont 🙈 dlatego wypadałoby podszykowac już teraz, ale… no właśnie. A co jeśli się nie utrzyma, jak mam wtedy zyc w domu z pustym pokojem dla dziecka?😔 sama nie wiem co robić.
Niesety nie, brat bliźniak mi przywiózł 😍😍😍 natomiast moje teściowa robi musy i ona właśnie z gruszki, pigwy, jabłka i śliwek potrafi zrobić takie super gładziutkie.
 
Ja mam już wózek po córce trzeba go będzie trochę odświeżyc ;)
My jesteśmy w trakcie budowy i te pieniądze idą nie wiadomo kiedy zresztą dla mnie to też głupoto wydawać kupę kasy na wózek który posłuży kilka miesięcy ... Kupiłam za to lepsza spacerówkę :)
 
reklama
Z drugiej strony - sporo jest par, które były np. zaskoczone ciążą i ogarnęły spokojnie przeprowadzkę później - kredyt, wybór domu, remont... Więc chyba to możliwe. U nas w sumie miejsca jest dosyć, ale jest to jednak piąte piętro bez windy.
i to wnoszenie wózka... ja na szczęście na 1 piętrze ale na samo wnoszenie wózka do mieszkania mi słabo, pewnie będę do auta chować po spacerze.
Ja mam już wózek po córce trzeba go będzie trochę odświeżyc ;)
My jesteśmy w trakcie budowy i te pieniądze idą nie wiadomo kiedy zresztą dla mnie to też głupoto wydawać kupę kasy na wózek który posłuży kilka miesięcy ... Kupiłam za to lepsza spacerówkę :)
my właśnie mamy w lecie stawiać taki dom z bali, ale coś czuję że nasze plany przesuną się na za rok, chociaż fajnie by było z fasolką mieszkać w domku już :D
 
Do góry