reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Hej Dziewczyny!
Nie jestem w stanie nadrobić tylu stron ale mam nadzieje, że mi się uda 😅
U mnie pierwsza ciąża i 6 tydzień, jestem już po pierwszej wizycie i pierwszym usg, wszystko jest w porządku, teraz muszę wykonać tylko całą serię badań i kolejna wizyta prywatnie za 4 tygodnie.
Mimo, że na tym etapie wszystko jest ok to jestem strasznie zestresowana, lekkie ukłucie a ja już wpadam w panikę, macie jakieś rady? może to normalne, że się tak stresuje w pierwszej ciąży?
Normalne, że się stresujesz. Trzeba przetrwać
 
reklama
Dzień dobry Kochane 😘 Wczoraj wylogowalam się z internetów i sporo musiałam nadrobić, ale się udało.
@Hope99 @wiolaho Kochane trzymam kciuki. Mam nadzieje, że wszystko rozwinie się w pozytywny sposób. @wiolaho daj znać dzisiaj po wizycie co powie drugi lekarz, może zapali płomień nadziei! Tego Ci życzę ❤️
Co do wyprawki też wózek zamierzam kupić używany, jedynie fotelik do auta kupimy porządny z testami, bo bezpieczeństwo najważniejsze. Jeszcze długo nie będę zabierać się za wyprawkowe zakupy. Też mam taką blokadę przed kupowaniem. Mam nadzieję, że nie zostawię wszystkiego na ostatnią chwile. 🙈
Mi mdłości też przeszły, na całe szczęście. W sumie prócz nabrzmiałych piersi, gigantycznych sutków i czasami kłucia, pobolewanie podbrzusza nic mi nie jest. Więc cieszę się tym stanem!
Badania mam w normie cukier na czczo 85,10mg/dl a TSH 2,52, tych się najbardziej obawiałam. Na mocz umówię się po urlopie w przyszłym tygodniu. Wizytę i tak mam dopiero 19.04. Teraz odpoczywam i korzystam z tygodniowego urlopu.
Czy ktoś jeszcze dzisiaj ma wizyty? Badania? Trzymam kciuki bardzo mocno.
Miłego dnia ❤️
 
Dziewczyny, w poniedziałek miałam dobra glukozę i dzisiaj też jest dobra 😭
84,7 mg/dl.
Płakać mi się chce. Trochę zmieniłam sposób odżywiania i jest lepiej z tym cukrem. Chociaż usłyszałam od lekarki, że unormowane tsh mogło sprawić, że i cukier spadł. Może to w połączeniu z "dietą" dało jakiś efekt.
 
Dziewczyny głupie pytanie, ale czy któraś ma więcej baz do fotelika, czy ciężko się to przepina? 😂 moja pierwsza myśl że będę musiała kupić 3 bazy bo mamy 3 auta i pewnie rano dziecko będzie jeździć ze mną moim autem, później popołudniami z mężem jego autem a do rodziny czy na zakupy wieczorne autem rodzinnym i nie wiem czy to fanaberia czy tą bazę się ciężko jakoś przepina i jest na stałe czy to banalne? 😂
 
to jesteśmy 2 które będą miały używany :-) ja przy pierwszych dwóch miałam tez używany… i go nie używałam bo moje dzieci nienawidziły gondoli 🫣🫣
Haha mój młody tez nie lubił wózka. Spacerek to max godzinę o ile w miedzyczasie była drzemka 30 minut 🤣 w sumie do tej pory spacer to 1,5h gdzie już fajnie siedzi i zwiedza w spacerowce No ale nuda i zaraz marudzi. Myśle ze to typ ze jak zacznie chodzic to już go do wózka nie wsadzę 😂

Tego się boje 😂 trudno najwyżej będę wozić pusty po dzielni 🤣
Ja miałam taki etap ze brałam ze sobą nosidło bo już nie raz wracałam z wyjcem na rękach i pchałam wózek a mieszkam w górzystym terenie.. a tak dziecko hop do nosidła i wózek można było pchać 😂

Ja mam już wózek po córce trzeba go będzie trochę odświeżyc ;)
My jesteśmy w trakcie budowy i te pieniądze idą nie wiadomo kiedy zresztą dla mnie to też głupoto wydawać kupę kasy na wózek który posłuży kilka miesięcy ... Kupiłam za to lepsza spacerówkę :)
Dla jednego głupota a dla drugiego nie. Ja przy pierwszym dziecku strasznie chciałam nowy, taki wybrany, wymarzony itp. Długo się starałam o pierwsza ciąże, byłam po poronieniach i to była taka celebracja tego wszystkiego. A teraz po prostu młodsze ma wszystko po starszym i tyle 😅 ale rozumiem i te dziewczyny które chcą kupić używany wózek i te które marzą o nowym
 
Dziewczyny głupie pytanie, ale czy któraś ma więcej baz do fotelika, czy ciężko się to przepina? 😂 moja pierwsza myśl że będę musiała kupić 3 bazy bo mamy 3 auta i pewnie rano dziecko będzie jeździć ze mną moim autem, później popołudniami z mężem jego autem a do rodziny czy na zakupy wieczorne autem rodzinnym i nie wiem czy to fanaberia czy tą bazę się ciężko jakoś przepina i jest na stałe czy to banalne? 😂
Ja wpinałam 2x bazę i upocilam się jak dzik. Wydaje mi się ze w takim wypadku najlepiej zamontować bazę do auta w którym będziecie jeździć najczęściej a do reszty wpinać na pasy. Kwestia tez czy jeden fotelik będzie pasował do wszystkich samochodów ;)
 
takich ludzi najlepiej unikać jak ognia 🫣
Dokladnie! Chodz moja teściowa pobiła wszsytko! Nie dość że jak miała „złote rady” to jak się nie zrobiło jak ona powiedziała to się obrażała. Wiedziała wszytko lepiej! Nawet powiedziała mi że lekarzy nie trzeba słuchać (gdy stosowaliśmy się do zaleceń po wyjściu ze szpitala) tylko oczekiwała że bedziemy się dostosowywać do niej. Nawet imienia nie zaakceptowała mojej córki bo jej się nie podoba i go nie używa. Masakra jakas! Ale dziewczyny pamietajcie! To wy jestescie mamusiami i wiecie co najlepsze dla Waszych skarbów i to wy decydujecie ktore rady przyjmiecie a z których nie skorzystacie! 🙂
 
Ja wpinałam 2x bazę i upocilam się jak dzik. Wydaje mi się ze w takim wypadku najlepiej zamontować bazę do auta w którym będziecie jeździć najczęściej a do reszty wpinać na pasy. Kwestia tez czy jeden fotelik będzie pasował do wszystkich samochodów ;)
może to i głupie ale codziennie jeździmy wszystkimi, nie ma dnia że któreś auto stoi nieruszone, najwyżej trzeba będzie się przerzucić chociaż na dwa zamiast 3 😄
 
Moja córka też nie chciała jeździć w gondoli 😭 kupiłam swój wymarzony wózek z którego zrezygnowałam już po dwóch miesiącach 😆 za to chusty nam się super sprawdziły 😁mimo wszystko teraz też kupię normalnie wózek bo w końcu każde dziecko jest inne i a może tym razem się przyda 😁😅
 
reklama
Hej Dziewczyny!
Nie jestem w stanie nadrobić tylu stron ale mam nadzieje, że mi się uda 😅
U mnie pierwsza ciąża i 6 tydzień, jestem już po pierwszej wizycie i pierwszym usg, wszystko jest w porządku, teraz muszę wykonać tylko całą serię badań i kolejna wizyta prywatnie za 4 tygodnie.
Mimo, że na tym etapie wszystko jest ok to jestem strasznie zestresowana, lekkie ukłucie a ja już wpadam w panikę, macie jakieś rady? może to normalne, że się tak stresuje w pierwszej ciąży?
u mnie 5+5 i ten tydzień czuje jakby nic mi nie było a 4 tydzień był ciężki bóle brzucha i wymioty, jak to jest xD czy to jest wgl w porządku ze tak dobrze się czuje
 
Do góry