reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2023

jaki jest koszt takiego badania ?

Co do wyprawki ja mam wszystko po córce jakby była dziewczynka to już wogole rewelacja by była 😀
Jeśli chodzi o koszt to chyba jest różnie, ale jak się orientowałam to od 2 tys w górę.

Jeśli chodzi o wyprawkę to najpierw muszę ją zrobić córce do 1 klasy 🙈 ja pewnie zacznę robić w okolicach września, nie mam nic, ale że jest to długo wyczekiwana ciąża, to mam zamiar się delektować tymi maleńkimi rzeczami.
 
reklama
No to wiadomo ze nie pije , ale napisała ze wgl nie będzie kupować butelki.
Inaczej to zrozumiałam 😊
W sensie ze nie będzie butli kupowac do podstawowej wyprawki , nadmieniła ze przy wcześniejszych dzieciach nie używała do 6 miesiąca 😊
Nie wyczytałam nigdzie że koleżanka nie ma wogole zamiaru kupienia butli , chociażby na późniejszym etapie 😊
Oczywiście to tylko i wyłącznie moja interpretacja 😊
 
Tak te 1. Już mam stresa. Boże mam nadzieje ze nie zemdleje tam. Ja przy swoich już mam odlot a co dopiero przy 4.
No ja miałam taki kołowrotek, że masakra 🙈 na szczęście mąż był ze mną.
No to wiadomo ze nie pije , ale napisała ze wgl nie będzie kupować butelki.
Na potem przy rozszerzeniu diety to lepiej kubeczek/bidon ze słomką 😉
 
Kiedyś jeszcze długo długo przed ciąża zobaczyłam jeden wózek i przepadałam.
Junama Diamond czarno złoty 😍
A co do fotelika to chyba postawie na cybexa z podstawa obrotowa
Fotelik to najlepiej dopasować w sklepie typu 8 gwiazdek żeby jednak pasował do auta. Ja tez np chciałam pixela od avionaut bo najlżejszy (cybex są dość ciężkie zwróć na to uwagę) ale nie pasował mi do auta, był nie taki kąt i padło na maxi cosi
 
Co do butelki to ja w pierwszej ciąży miałam jedną na w razie co, mleko modyfikowane też miałam jedno kupione, ale byłam nastawiona tylko na kp i na szczęście się udało 😊 teraz też jestem nastawiona na kp, ale będę też chciała wprowadzić jedno karmienie dziennie z butelki (moje mleko), żeby mieć w razie czego wyjście awaryjne. Mam trzylatkę w domu i z takim maluchem zawsze może coś wypaść, nie wiem chociażby lekarz, czy inne rzeczy i chciałabym aby w razie czego nie było problemu, żeby tata też mógł sobie poradzić sam w sytuacji awaryjnej. Wiadomo, że nie planuję zostawiać niemowlaka, ale sytuacje losowe się zdarzają i chcę być na nie przygotowana.
Wiem, że muszę to zrobić w miarę od początku, bo sąsiadka chciała po 4 miesiącach i mały już butelki nie przyjął wcale...
 
To zobacz jakie czary. Ty prowadzisz ciążę i prywatnie i na NFZ (są terminy), a był tu chwilę temu post, że gdzieś tam na NFZ nie ma miejsc 🤔 ciekawe jak tamta sytuacja się skończyła w kontekście obowiązku przyjęcia ciężarnej w terminie 7 dni
Nie wiem, jak to ująć.
Dla ciężarnych generalnie w moim mieście problemu nie ma z miejscami. Zawsze tak było.
Jeszcze mnie pani położna przy rejestracji przepraszała, że tak długo na wizytę będę czekać xD.

No i również nie widzę różnicy pomiędzy prowadzeniem prywatnie a NFZ. Nawet sprzęt jest dość dobry, a lekarz „mój”.
 
Kiedyś jeszcze długo długo przed ciąża zobaczyłam jeden wózek i przepadałam.
Junama Diamond czarno złoty 😍
A co do fotelika to chyba postawie na cybexa z podstawa obrotowa
Jeju, mamy to samo marzenie wózkowe 😍.

Też przepadłam za nim.
Ewentualnie wchodzi w grę butelkowa zieleń z miedzią.
 
Fotelik to najlepiej dopasować w sklepie typu 8 gwiazdek żeby jednak pasował do auta. Ja tez np chciałam pixela od avionaut bo najlżejszy (cybex są dość ciężkie zwróć na to uwagę) ale nie pasował mi do auta, był nie taki kąt i padło na maxi cosi
Można kupić adapter do stelarzu wpinać nosidło i nie trzeba wozić .
Ale to tylko taki mój typ na już , więcej się nie rozglądałam
 
reklama
Ja mam upatrzony junama individual, kocham biel i złoto 🤍💛
 

Załączniki

  • 41F6DFBD-1A06-4417-ACE6-3EFB73116F00.png
    41F6DFBD-1A06-4417-ACE6-3EFB73116F00.png
    1 007,2 KB · Wyświetleń: 79
  • 1DB7EBEB-C7D5-4E18-961B-87781AEBE7AE.png
    1DB7EBEB-C7D5-4E18-961B-87781AEBE7AE.png
    278,5 KB · Wyświetleń: 78
Do góry