reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2023

Ja ugotowałam gar rosołu ❤️
Z kurczaka po rosole będę robić sałatkę:
Kurczak
Curry
Ananas
Kukurydza.

Mniam🤤

Mam szczera nadzieje ze w drugim trymestrze poczuje się lepiej bo wkurza mnie już to leżenie. Czyje się, że łóżko mnie przyciąga, a tyle rzeczy do zrobienia zanim dziecko się urodzi.
 
reklama
A my już po sadzeniu cebulek.
Przygotowujemy ogród do wiosny.

Jest cieplutko na dworze, ale bez słońca. Teraz miałam przerwę na śniadanie, ale zrobiło mi się niedobrze i chwilę się położyłam.

No ale zaraz wracamy na podwórko i ogród 🙂.

Napiszę Wam, że zdecydowaliśmy się dzisiaj rano na seks po 14-dniowej przerwie po zielonym świetle od obu lekarzy i mam teraz jakieś brązowe brudzenie, bo plamieniem nawet tego nie da się nazwać. No i chyba damy sobie z seksem spokój na razie.

No ale na wizycie w przyszłym tygodniu o tym powiem lekarzowi, bo na razie nie panikuję- tak się zdarza, a nic mnie nie boli oprócz cycków.
Cudownie macie z tym ogródkiem ❤️ Też mi się marzy, u mnie na balkonie nic nie chce rosnąć, bo mam balkon na zachód. Po warzywa jeżdżę latem do rodziców, już nie mogę się doczekać aż zacznę zwozić soczyste pomidory! 🤤
My raz odbyliśmy stosunek od kiedy dowiedziałam się o ciąży u mnie nie wystąpiły plamienia, ale słyszałam, że to częste w ciąży.
My wczoraj, po przerwie ojjjj długiej, z 4 tygodnie. Ale nie potrafię się wyluzować jak wiem, że mam tam lokatora. 😁🤣
Mam dokładnie tak samo, też miałam problem z wyluzowaniem przez purchlaczka który dojrzewa we mnie! Szkoda, że upić się nie można byłoby łatwiej wyluzować 😂

Czy wy też macie taką suchą skórę? Ja od 2 tygodni zauważam, że jest coraz gorzej, używam balsamu, który ma w sobie też olej i nie widzę poprawy. Używałam go też przed ciąża i był mega, ale chyba teraz potrzebny mi inny kosmetyk. Może macie jakieś balsamy do polecenia?
 
Ja ugotowałam gar rosołu ❤️
Z kurczaka po rosole będę robić sałatkę:
Kurczak
Curry
Ananas
Kukurydza.

Mniam🤤

Mam szczera nadzieje ze w drugim trymestrze poczuje się lepiej bo wkurza mnie już to leżenie. Czyje się, że łóżko mnie przyciąga, a tyle rzeczy do zrobienia zanim dziecko się urodzi.
U mnie też gar rosolu gotowy, zazwyczaj robie w niedziele, ale dzis mnie naszla ochota 🙂 Tak ta sałatka jest pycha 😋
 
Dzięki :-)
Nie ze wszystkimi się znamy, więc się przedstawię: mój termin to ponoć 25 listopada, to moja druga ciąża z in vitro, poprzednia zakończyła się poronieniem zatrzymanym. Moja beta wynosiła wczoraj trochę ponad 2600, na USG widać pęcherzyk w odpowiednim miejscu. I to na razie tyle, podchodzę do tego day by day :-)
Postaram się kiedyś Was nadrobić ;-)
@Madame JS jest dobra w nadrabianiu setek stron 😁😁😁
 
Potrzebujemy:
-słoik ciecierzycy z biedronki, taki wysoki jest
-słoiczek pomidorów suszonych z żurawiną (też z biedrony), można kupić w paskach to będzie łatwiej kroić nie te w dużych kawałkach
-2 ząbki czosnku
-tymianek suszony, sól, pieprz

Przygotowanie:
Ciecierzycę na durszlak, przepłukać wodą i do miski.
Pomidory kroimy w drobną kosteczkę, żeby blender się tak nie zapychał. Można dodać z 3-4 kawałeczki żurawiny. Wrzuć wszystko do michy, do tego przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku.
Dolej trochę oleju ze słoiczka po pomidorach i blenduj na gładką masę, w razie potrzeby dolewaj jeszcze oleju ze słoiczka, wg uznania. Jak wszystko zblendujesz, dodaj soli i pieprzu do smaku, sypnij troszkę suszonego tymianku.


CHOCIAŻ GDZIEŚ CZYTAŁAM, ZE TYMIANKU W CIĄŻY NIE POWINNO SIE JEŚĆ 🙄 Więc ja dziś na pewno bez tymianku. Z ciemnym chlebem ta pasta jest przepyszna, już tak dawno nie robiłam, a był czas że jadłam kilka dni z rzędu tylko z tym kanapki 🤣
mniaaaami, brzmi pysznie i jaka prosta! Następnym razem jak będę na zakupach biorę składniki i robię :) dziękuje 😘
 
Cudownie macie z tym ogródkiem ❤️ Też mi się marzy, u mnie na balkonie nic nie chce rosnąć, bo mam balkon na zachód. Po warzywa jeżdżę latem do rodziców, już nie mogę się doczekać aż zacznę zwozić soczyste pomidory! 🤤
My raz odbyliśmy stosunek od kiedy dowiedziałam się o ciąży u mnie nie wystąpiły plamienia, ale słyszałam, że to częste w ciąży.

Mam dokładnie tak samo, też miałam problem z wyluzowaniem przez purchlaczka który dojrzewa we mnie! Szkoda, że upić się nie można byłoby łatwiej wyluzować 😂

Czy wy też macie taką suchą skórę? Ja od 2 tygodni zauważam, że jest coraz gorzej, używam balsamu, który ma w sobie też olej i nie widzę poprawy. Używałam go też przed ciąża i był mega, ale chyba teraz potrzebny mi inny kosmetyk. Może macie jakieś balsamy do polecenia?
Tutaj wcześniej któraś z dziewczyn wrzucała info o tym olejku Mustela i faktycznie jest świetny. Skóra jest nawilżona ale nie brudzi tak ubrań 😊
 
A my już po sadzeniu cebulek.
Przygotowujemy ogród do wiosny.

Jest cieplutko na dworze, ale bez słońca. Teraz miałam przerwę na śniadanie, ale zrobiło mi się niedobrze i chwilę się położyłam.

No ale zaraz wracamy na podwórko i ogród 🙂.

Napiszę Wam, że zdecydowaliśmy się dzisiaj rano na seks po 14-dniowej przerwie po zielonym świetle od obu lekarzy i mam teraz jakieś brązowe brudzenie, bo plamieniem nawet tego nie da się nazwać. No i chyba damy sobie z seksem spokój na razie.

No ale na wizycie w przyszłym tygodniu o tym powiem lekarzowi, bo na razie nie panikuję- tak się zdarza, a nic mnie nie boli oprócz cycków.
faaaaajnie :( ja już chyba miesiąc w celibacie. Mi narazie odradzono współżycie i powiem szczerze ze ciężka sprawa to jest.
 
@Lady With Cats a jakie kwiatuchy sadzicie teraz ? Tez mam ogród od roku bo przeprowadzce do innego mieszkania ale jakoś tak nie mam pomysłu co posadzić… myślałam o trawach i bambusach ;p ale mam ochotę na kwiatuszki
 
reklama
mniaaaami, brzmi pysznie i jaka prosta! Następnym razem jak będę na zakupach biorę składniki i robię :) dziękuje 😘
Proszę bardzo i smacznego. 😘 Ja sobie przypomniałam ten smak właśnie i nie ma opcji, że tego dziś nie zrobię. Specjalnie kupię taki chlebek z ziarnami do tego, bo na razie jadę na grahamie. 😁 Już nie mogę się doczekać aż zjem. Swoją drogą bardzo mnie zadziwia to, że nagle jak na pstryk coś się przypomni do jedzenia i nie ma żadnej siły żeby to zwalczyć. Trzeba to zjeść i koniec. Zastanawiam się też czy ta ochota na słone, kwaśne, wiąże się z płcią dzidzi 😁
 
Do góry