reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

U nas jest ząb 🤭 camilla dentinox dentosept mini szło w ruch, mamy broda do gryzienia oraz gryzaki duzo placzu bolalo go jak nie wiem, ale przebił się,ale czuje znowu zgrubienie przy kolejnej jedynce, wiec nie liczę, na mniej płaczu...
U nas drzemki w dzień po 20-40 minut 🤨
2 czerwca skończymy 7 miesięcy waga 9100
Rozszerzanie nie idzie najlepiej nie chce otworzyć buzi. Jak jest coś słodkie typu banan Gruszka jabłuszko to tak ale jakieś ugotowane przeze mnie warzywka z mięskiem to spróbuje ale zaciska usta i nie chce otwierać. 🙊🙈
Na dniach usg bioderek, usg glowki, pobieranie krwi,wizyta szczepienna, wiec z przygodami
Ale zyje wrześniem bo jedziemy nad morze. Nie chcieliśmy w sezonie letnim bo dużo ludzi, a początek września to i maluszek juz deko większy i nie będzie takiego tłoku a pogoda jeszcze ładna i ciepła
Wiec u nas wygląda to tak:)
Usg bioderek, główki i pobranie krwi z jakiegoś konkretnego powodu?
Ostatnio jak byłam u pediatry na szczepieniu to dowiedziałam się tylko, że kolejne szczepienie będzie jak córka skończy roczek i teraz nie wiem czy do tego czasu powinno się pokazać u pediatry na jakieś badania?
 
reklama
Usg bioderek, główki i pobranie krwi z jakiegoś konkretnego powodu?
Ostatnio jak byłam u pediatry na szczepieniu to dowiedziałam się tylko, że kolejne szczepienie będzie jak córka skończy roczek i teraz nie wiem czy do tego czasu powinno się pokazać u pediatry na jakieś badania?
Usg bioderek, główki i pobranie krwi z jakiegoś konkretnego powodu?
Ostatnio jak byłam u pediatry na szczepieniu to dowiedziałam się tylko, że kolejne szczepienie będzie jak córka skończy roczek i teraz nie wiem czy do tego czasu powinno się pokazać u pediatry na jakieś badania?
Tzn. Usg bioderek miałyśmy ostatnią wizytę (trzecią) po skończonym czwartym miesiącu a jestem ciekawa czy usg główki i pobieranie krwi powinno się robić w jakim miesiącu bądź z jakiegoś powodu? 😊
 
Też go przeglądałam i nawet jest ładny wizualnie ten turkusowy. Mam za to wątpliwości czy te koła dadzą radę i tu mnie przekonuje bardziej Joie. W sobotę mam nadzieję uda mi się obejrzeć te modele i coś wybrać.
Kurczę, ten Joie rzeczywiście jest całkiem fajny i jest wersja air na pompowanych kołach, wizualnie nie powala, ale ogólnie ma bardzo dobre opinie. Jeszcze Valco Baby Snap 4 wygląda dobrze, ale nie ma amortyzacji… Ja oglądam w necie tylko, bo mieszkamy w małym mieście i stacjonarnie jeżeli chodzi o wózki to wybór jest żaden… Młody kolejny tydzień będzie jeździł tą landarą z 3w1, bo sie matka zdecydowac nie moze…
 
Tzn. Usg bioderek miałyśmy ostatnią wizytę (trzecią) po skończonym czwartym miesiącu a jestem ciekawa czy usg główki i pobieranie krwi powinno się robić w jakim miesiącu bądź z jakiegoś powodu? 😊
U nas usg bioderek robi się trzy razy kontrolnie i to będzie ostatnia wizyta bioderkowa
Usg glowki przezciemiaczkowe ma kontrolnie, zleciła neonatolog bo maluszek urodził się z anemia i przyjmowal od urodzenia zelazo jak mu podskoczyło to można było odstawić, ale miesiąca temu wyszo z pobierania krwi ze spada i znowu przyjmuje żelazo. Krew co miesiąc pobieramy od samego urodzenia, wiec juz duzo razy byl dziubany, niestety musimy kontrolować wyniki odnośnie tego żelaza. Tak tak jak juz jesteście zaszczepieni to dopiero po roczku jest kolejne szczepienie i oby tak było, ze nie musicie się tam pokazywać przez ten okres 🤗rośniecie zdrowo 🥰
Kobietki macie jakieś fajne nowości z zabawek do polecenia?
 
Tzn. Usg bioderek miałyśmy ostatnią wizytę (trzecią) po skończonym czwartym miesiącu a jestem ciekawa czy usg główki i pobieranie krwi powinno się robić w jakim miesiącu bądź z jakiegoś powodu? 😊
My mieliśmy np. Usg bioderek tylko raz bo moje dzieci w 2 miesiącu mają tam ponoć wszystko idealnie i lekarz mi powiedział że kolejna wizyta by była zwykłym wyciaganiem pieniędzy ode mnie. Jak zapytałam się dlaczego niektórzy mają 3 razy to zaczął tylko wzdychać i kręcić głową. Nie wiem czy to kwestia tego że są jakieś dwie szkoły. Robiłam prywatnie w dwóch różnych przychodniach i zawsze kończyło się z dziećmi na jednej wizycie. Mówiono mi że są max 2 jeśli na pierwszej coś by się tam nie wykształciło ale specjalista że mnie żaden 🤷
 
U nas jest ząb 🤭 camilla dentinox dentosept mini szło w ruch, mamy broda do gryzienia oraz gryzaki duzo placzu bolalo go jak nie wiem, ale przebił się,ale czuje znowu zgrubienie przy kolejnej jedynce, wiec nie liczę, na mniej płaczu...
U nas drzemki w dzień po 20-40 minut 🤨
2 czerwca skończymy 7 miesięcy waga 9100
Rozszerzanie nie idzie najlepiej nie chce otworzyć buzi. Jak jest coś słodkie typu banan Gruszka jabłuszko to tak ale jakieś ugotowane przeze mnie warzywka z mięskiem to spróbuje ale zaciska usta i nie chce otwierać. 🙊🙈
Na dniach usg bioderek, usg glowki, pobieranie krwi,wizyta szczepienna, wiec z przygodami
Ale zyje wrześniem bo jedziemy nad morze. Nie chcieliśmy w sezonie letnim bo dużo ludzi, a początek września to i maluszek juz deko większy i nie będzie takiego tłoku a pogoda jeszcze ładna i ciepła
Wiec u nas wygląda to tak:)
A jak długo to trwało? U nas nas były dwa dni spokoju i dzisiaj na nowo krzyk
Nie wiem czy to dopiero jakiś etap ząbkowania czy w końcu wyjdzie ten ząb na dniach.
 
U nas usg bioderek robi się trzy razy kontrolnie i to będzie ostatnia wizyta bioderkowa
Usg glowki przezciemiaczkowe ma kontrolnie, zleciła neonatolog bo maluszek urodził się z anemia i przyjmowal od urodzenia zelazo jak mu podskoczyło to można było odstawić, ale miesiąca temu wyszo z pobierania krwi ze spada i znowu przyjmuje żelazo. Krew co miesiąc pobieramy od samego urodzenia, wiec juz duzo razy byl dziubany, niestety musimy kontrolować wyniki odnośnie tego żelaza. Tak tak jak juz jesteście zaszczepieni to dopiero po roczku jest kolejne szczepienie i oby tak było, ze nie musicie się tam pokazywać przez ten okres 🤗rośniecie zdrowo 🥰
Kobietki macie jakieś fajne nowości z zabawek do polecenia?
Dziękuje za odpowiedz 😊
To bardzo współczuje, że co miesiąc musi być pobierana krew od takiego maluszka 😞 u nas zawsze podczas szczepienia był płacz i szlochanie także bardzo się cieszę, że teraz będzie przerwa przez kilka miesięcy 😊
a jeżeli chodzi o zabawki to u nas sprawdzają się książeczki typu „my first book” od canpola, piesek z piosenkami z vtech (na zdjęciu) i misie z pozytywkami (żółwik i Kubuś Puchatek z pepco)
 

Załączniki

  • 608CA4F0-AEBF-4500-8246-35D1A0797ECE.jpeg
    608CA4F0-AEBF-4500-8246-35D1A0797ECE.jpeg
    109,7 KB · Wyświetleń: 21
reklama
My mieliśmy np. Usg bioderek tylko raz bo moje dzieci w 2 miesiącu mają tam ponoć wszystko idealnie i lekarz mi powiedział że kolejna wizyta by była zwykłym wyciaganiem pieniędzy ode mnie. Jak zapytałam się dlaczego niektórzy mają 3 razy to zaczął tylko wzdychać i kręcić głową. Nie wiem czy to kwestia tego że są jakieś dwie szkoły. Robiłam prywatnie w dwóch różnych przychodniach i zawsze kończyło się z dziećmi na jednej wizycie. Mówiono mi że są max 2 jeśli na pierwszej coś by się tam nie wykształciło ale specjalista że mnie żaden 🤷
My byłyśmy na NFZ i były 3 wizyty. Ostatnia jak córka skończyła 4 miesiąc.
Wizyta ekspresowa może trwała 3 minuty, najpierw zginanie nóżek i podciąganie pod brzuszek a później usg bioderek 😊
 
Do góry