reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Dzień dobry mamuski[emoji477][emoji846]
Ja dzisiaj wizyta w końcu.
Wszystkim dzisiaj wizytującym powodzenia i samych dobrych wieści.Musze pojawić się w pracy dzisiaj a tak mi się nie chce że szok.
@rossig zaraz sprawdzam ankiety, właśnie odpaliłam kompa.
Pytanie - co dzisiaj gotujecie, bo u mnie brak pomysłu.
@Mila09 trzymam kciuki[emoji110][emoji110][emoji110]
daj znac po wizycie.
Ja piekę kurczaka bo mój syn sobie zażyczył może zrobię jeszcze rosol
 
tak ja tak mam.
Do tego mialam właśnie Was pytać czy też boli Was tak brzuch przed dwojeczka? Masakra ja mam takie skurcze i bóle w pachwinach jak mi to wszystko przez jelita przechodzi że zanim pójdę do kibelka to zwijam się z bolu. Ja nie wiem jak ja będę rodzic jak mnie na gó.no tak boli... Sorry za moja bezpośredniość
Mnie ciągnie i pobolewa po 😃
 
Hej hej, Ja po wizycie, karta ciazy założona, bombel ma 3,6mm, krwiak sie zmniejszył [emoji5] powiedział ze jest przepływ krwi przez zarodek i w karcie mam fhr+ to chyba znaczy że jest juz serduszko (gin to starszy gościu czasem mówi szyfrem) przez moment włączył nawet było słychać takie szu szu to chyba było to [emoji28] za 2 tyg do kontroli :)
 
Test pappa nie mówi tylko o potencjalnym ryzyku wad genetycznych. Chyba trzeba dopłacić, ale wtedy wylicza też ryzyko przedwczesnego porodu i preklamsji.
Jeśli wyjdzie ryzyko to oczywiście o niczym nie przesądza tak jak mówisz bo to tylko komputer szacuje na ile prawdopodobne jest, że to właśnie tobie urodzi się chore dziecko.
Jednak jeśli wyjdzie coś nie tak to można wtedy zrobić inne badanie z krwi o wiele bardziej dokładne np nifty, harmony itp.
Takie testy kosztują około 2,5 tys ale są bardzo wiarygodne i masz prawie czarno na białym.
Wiedza czy dziecko jest chore czy nie jest moim zdaniem bardzo potrzebna. Choćby po to, żeby wybrać szpital przystosowany pod trudniejsze przypadki. W skrajnych przypadkach można rodzic w hospicjach perinetalnych. A więc to też lepsza opieka, bardziej przystosowana pod chore dzieci. No i pozwalają na poród rodzinne pomimo zaostrzenia pandemii bo wiedzą, że część dzieci odchodzi zaraz po porodzie więc to czasami jedyna szansa, żeby tata poznał swoje dziecko.


Tak samo trzecie badania prenatalne są bardzo ważne. Bo są sprawdzane przepływy i łożysko w jakim jest stanie.
Niektóre kobiety pomijają trzecie prenatalne uważając je jako zbędne, a potem pretensje do lekarzy bo dziecko się urodziło z zielonymi wodami, albo w zamartwicy.

Ja jestem zdecydowana na wszystkie możliwe badania ;) chce wiedzieć co mnie czeka i być na to przygotowanym psychicznie ☺️
dziękuję za wyjaśnienia 😘😘😘
 
Dzień dobry mamuski[emoji477][emoji846]
Ja dzisiaj wizyta w końcu.
Wszystkim dzisiaj wizytującym powodzenia i samych dobrych wieści.Musze pojawić się w pracy dzisiaj a tak mi się nie chce że szok.
@rossig zaraz sprawdzam ankiety, właśnie odpaliłam kompa.
Pytanie - co dzisiaj gotujecie, bo u mnie brak pomysłu.
@Mila09 trzymam kciuki[emoji110][emoji110][emoji110]
U mnie będą dziś pulpety z piekarnika, brokuły i jakaś kasza :)
 
Cud miód [emoji7] ale mnie cieszą takie wieści
Hej hej, Ja po wizycie, karta ciazy założona, bombel ma 3,6mm, krwiak sie zmniejszył [emoji5] powiedział ze jest przepływ krwi przez zarodek i w karcie mam fhr+ to chyba znaczy że jest juz serduszko (gin to starszy gościu czasem mówi szyfrem) przez moment włączył nawet było słychać takie szu szu to chyba było to [emoji28] za 2 tyg do kontroli :)
 
tak ja tak mam.
Do tego mialam właśnie Was pytać czy też boli Was tak brzuch przed dwojeczka? Masakra ja mam takie skurcze i bóle w pachwinach jak mi to wszystko przez jelita przechodzi że zanim pójdę do kibelka to zwijam się z bolu. Ja nie wiem jak ja będę rodzic jak mnie na gó.no tak boli... Sorry za moja bezpośredniość
mi to ciężko się załatwić bo boli a niby wcale nie mam żadnego zatwardzenia i za każdym razem aż się boję isc masakra
 
reklama
tak ja tak mam.
Do tego mialam właśnie Was pytać czy też boli Was tak brzuch przed dwojeczka? Masakra ja mam takie skurcze i bóle w pachwinach jak mi to wszystko przez jelita przechodzi że zanim pójdę do kibelka to zwijam się z bolu. Ja nie wiem jak ja będę rodzic jak mnie na gó.no tak boli... Sorry za moja bezpośredniość
może masz po prostu zatwardzenia. Jedz trochę suszonych śliwek, pij dużo wody.
 
Do góry