reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny ja już nic nie mogę jeść dzisiaj w nocy wymiotowałam mój żołądek nic już nie trawi czuje taki ucisk wszystko mi się odbija totalna porażka :( nie mogę nic jeść małe porcje a jak leżę to już czuje jak jest pełny ma ktoś tak tez ?:/ będę zaczynać 34 tydzień
Ja idę równo z tobą i tez czuje mniejszy apetyt ale to normalne na tym etapie. Co kilka dni trochę więcej udaje się zjeść ale tak to raczej pod głodówkę podchodzi. Żeby mieć więcej energii do pracy to ratuje się płynami. Jogurt z granola rano, zupa na lunch i koktajl (na razie dziś tyle udało mi się zjeść). Wieczorem tez czesto jogurt z owocami już tylko.
Mi dzidziuś wbija się nogami w wątrobę i zagryzam zeby z bólu. Ale naprawdę za wczesnie na myślenie o zakończeniu ciąży. Jeszcze przynajmniej 4 tygodnie żebym była spokojna o poród. Tak rodziłam drugiego synka (37+1) i to dla mnie minimum do osiągnięcia :)
 
reklama
Mam pytanie do cukrzycowych mam. Od diagnozy miałam super wyniki, niestety wczoraj i dziś po super zdrowym śniadaniu cukier ponad 150. Zestresowałam się bardzo. W ciągu dnia wczoraj wyniki miałam dobre, poniżej120. Wizytę mam 15.09. Diabetolog mówiła, że im bardziej końcówka ciąży tym gorsze wyniki mogą być. Myślicie, że grozi mi insulina? Strasznie się tego boję.
Co to znaczy super zdrowe? Z mojego doświadczenia im więcej węglowodanów (weź ogólna liczbę, nie tylko cukier) tym ci bardziej pójdzie cukier do góry
Czy jadłaś to samo co wcześniej w tej samej ilości?
Mierz cukier przed posiłkiem. To najlepsze co możesz zrobić. Bo jak się okaże ze przed jedzeniem masz wysoki (bo przekąska, bo za mała przerwa między posiłkami, bo się zdenerwowałaś) to wtedy albo jesz mniej/ lżej albo czekasz te godzinę i sprawdzasz ponownie. Najlepiej żeby przed głównymi posiłkami było nie więcej niż 90 lub około. Jeżeli jesz sałatkę to 106 tez Ok.
Ja zawsze sprawdzam cukier przed jedzeniem. Ja nie jem więcej jak pół buły/kromkę chleba na raz. Ja patrzę na ilośc węglowodanów w produktach. To u mnie działa. Nie wiem czy pomogłam. Mi się udało w poprzedniej ciąży bez insuliny, teraz 33+0 i tez Ok.
 
Dziewczyny ja już nic nie mogę jeść dzisiaj w nocy wymiotowałam mój żołądek nic już nie trawi czuje taki ucisk wszystko mi się odbija totalna porażka :( nie mogę nic jeść małe porcje a jak leżę to już czuje jak jest pełny ma ktoś tak tez ?:/ będę zaczynać 34 tydzień
Mi kiedyś na mdłości pomogło odstawienie witamin. Zostały ale nie tak mocny i rzadziej wymiotowałam. Jadłam często i mało. Sproboj 1/3 porcji zwykłej na początek. Coś jak zupę, sałatkę, lekkostrawne. Ja mięsa nie znosiłam w poprzedniej ciąży, tylko krolika i indyka jako tako.
 
Ja mam w tygodniu jeden, dwa lub trzy skoki, ale mój lekarz mówi że to normalne. Jakby się to powtarzało systematycznie to tak, ale tak to nie ma czym się przejmować. Jeszcze jak samopoczucie dobre to tym bardziej.
Ja mam bardzo rzadko i wtedy kiedy jem coś co nie powinnam i jak już to więcej nie jem tego. Tak sobie zapamiętuje ze od tego skoczyło wiec już nie.
 
No u mnie pierwszy raz takie odstępstwa, więc się trochę wystraszyłam. Zostało kilka dni do wizyty, zobaczymy czy wynik się unormuje czy faktycznie coś nie tak rano (mimo, że na czczo mam dobre wyniki).
To zmniejsz ilośc pieczywa/ chleba o polowe a dołóż sobie warzyw. Nie podnosi mi tez cukier a się najadła twaróg ze śmietana lub jedno jajko. Potem sobie po półtory-dwóch godzinach zjedz drugie śniadanie zebys głodna nie była
 
Co to znaczy super zdrowe? Z mojego doświadczenia im więcej węglowodanów (weź ogólna liczbę, nie tylko cukier) tym ci bardziej pójdzie cukier do góry
Czy jadłaś to samo co wcześniej w tej samej ilości?
Mierz cukier przed posiłkiem. To najlepsze co możesz zrobić. Bo jak się okaże ze przed jedzeniem masz wysoki (bo przekąska, bo za mała przerwa między posiłkami, bo się zdenerwowałaś) to wtedy albo jesz mniej/ lżej albo czekasz te godzinę i sprawdzasz ponownie. Najlepiej żeby przed głównymi posiłkami było nie więcej niż 90 lub około. Jeżeli jesz sałatkę to 106 tez Ok.
Ja zawsze sprawdzam cukier przed jedzeniem. Ja nie jem więcej jak pół buły/kromkę chleba na raz. Ja patrzę na ilośc węglowodanów w produktach. To u mnie działa. Nie wiem czy pomogłam. Mi się udało w poprzedniej ciąży bez insuliny, teraz 33+0 i tez Ok.
Ale ja wiem jakie są zasady żywienia i mierze zawsze na czczo przed posilkiem. Zdziwiona jestem skokiem cukru po zdrowym posiłku, który nigdy mi tak nie podnosił.
 
To zmniejsz ilośc pieczywa/ chleba o polowe a dołóż sobie warzyw. Nie podnosi mi tez cukier a się najadła twaróg ze śmietana lub jedno jajko. Potem sobie po półtory-dwóch godzinach zjedz drugie śniadanie zebys głodna nie była
Nie jem pieczywa. I tak jak pisalam zasady znam i się do nich stosuje. Pytałam czy ktoś miał podobne sytuacje ze skokami cukru.
 
Jakaś chwile temu miałam całe gacie mokre i zastanawiałam się co jest czy się zesikalam zaczęłam czytać w necie ze wody mi się mogą sączyć co myślicie co robić? Założyłam wkładkę będę obserwować czy to mocz czy co porażka zdenerwowałam się
 
Jakaś chwile temu miałam całe gacie mokre i zastanawiałam się co jest czy się zesikalam zaczęłam czytać w necie ze wody mi się mogą sączyć co myślicie co robić? Założyłam wkładkę będę obserwować czy to mocz czy co porażka zdenerwowałam się
W 3 trymestrze też upławy bywają bardziej wodniste i mocniej nasilone. Organizm w ten sposób przygotowuje kanał rodny do porodu, zwiększając jego elastyczność. Zawsze jak masz wątpliwości czy to aby nie wody plodowe to można kupić testy właśnie oceniające czy to aby nie wody jeśli ma Cie to uspokoić.
 
reklama
Do góry