reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja miałam 2 razy prenatalne połówkowe. Nie przygotowałam się do nich. Wiem, że niektóre dziewczyny jedzą lub piją coś słodkiego przed badaniem. Pierwsze badanie trwało ok. 40 minut bo to był 18 tydzień i lekarzowi było ciężko wszystko zmierzyć bo mówił że dzidziuś jeszcze mały i zaleca, aby pacjentki przychodziły conajmniej w 20 tygodniu. Musiałam przekręcać się kilka razy z boku na bok żeby mały się obrócił. I badał mnie też dopochwowo.
Przy drugim badaniu wszystko było ok, lecz na koniec badania mały się obrócił i lekarz nie mógł zrobić zdjęć. Nic mie pomogło stukanie i pukanie w brzuch 🤷‍♀️
Chociaż uchwycił jedno zdjęcie jak mały ziewa 😅
 
reklama
Ja mam połówkowe dziś wieczorem i już nie mogę się doczekać, żeby choć przez chwilę zobaczyć Helenkę 🥰
Kocham to imię. ❤️ Moja pierwsza córka, która niestety już jest aniołkiem ma tak na imię. Mój brat też je tak uwielbia, że jak będzie miał kiedyś córkę to ciągle powtarza, że też bedzie Helenka.
 
Hej dziewczynki [emoji846] wczoraj moja starsza córka (9 lat) dowiedziała się, że będzie starsza siostra. Bardzo się tego obawiałam a ona zaskoczyła mnie tak bardzo, że do tej pory jestem w szoku [emoji846] zaczęła płakać ze szczęścia i pół godziny nie mogła przestać ani słowa wydusić [emoji1745][emoji1745][emoji1745] bardzo się cieszymy i jestem już spokojniejsza [emoji846]
Dziewczyny ile trwały Wasze badania prenatalne w 2 trymestrze? Przygotować się jakoś specjalnie? Zjeść coś słodkiego na pobudzenie dzidzi? Na ostatnich dwóch USG było widać sporo ale nie wszystko, dzidzia nie współpracowała i chciałabym żeby teraz było już dokładniej, żebyśmy w końcu dowiedzieli się czy jest ten rozszczep na wardze czy nie [emoji1745]
Mam jutro powtórkę połówkowych - pierwsze nie wiele powiedziały bo mały spał tyłem. Także mam zamiar się przygotować jedząc i pijąc słodkie przed wejściem do gabinetu [emoji6]
 
Ostatnia edycja:
No to tak jak ja właśnie. Na ostatnie USG pojechałam głodna i była lipa 🤷 dziś się najem słodkiego a co 😁 nie mogę się doczekać. Mnie też imię Helenka baaardzo podoba się od zawsze ❤️
 
Zastanawiam się nad wózkiem. Kupujecie osobno gondole a później spacerówkę czy wózek 2w1? Podobno 2 w1 są bardzo ciężkie i później ze spacerówką jest to uciążliwe. Co myślicie?
 
Zastanawiam się nad wózkiem. Kupujecie osobno gondole a później spacerówkę czy wózek 2w1? Podobno 2 w1 są bardzo ciężkie i później ze spacerówką jest to uciążliwe. Co myślicie?
Ja kupiłam komplet i poprzednio tez tak miałam. Zależy od trybu życia i przede wszystkim podróży. 2 w 1 są cięższe ale tez wygodniejsze dla dziecka i mamy w użyciu na codzień (nie licząc transportu). Nie znam osoby która wytrzymałaby z pierwszym wózkiem do 3ego roku życia choć w teorii można. Kupiłam używany z pełna świadomością ze max po roku/półtora zmienię na mniejsza spacerówkę.
 
Zastanawiam się nad wózkiem. Kupujecie osobno gondole a później spacerówkę czy wózek 2w1? Podobno 2 w1 są bardzo ciężkie i później ze spacerówką jest to uciążliwe. Co myślicie?
Ja używałam wózka 2w1 przez ponad 2 lata życia synka. Rzeczywiście spacerówka nie jest leciutka, ale ja mieszkam w Łodzi w Śródmieściu. Stan chodników to agonia, moje podwórko również. Jednak koła w lekkich spacerówkach by tego nie wytrzymały. Do tego lato spędzamy na wsi, a wakacje w górach. Góra wózka jechała przypięta pasami z przodu auta 😁 No, ale ile razy to ja słyszałam na jakimś łatwym szlaku jak ludzie mi mówią, że jestem dobrze przygotowana jeśli chodzi o wózeka oni męczyli się z tymi spacerówkami. Teraz będę chciała po pół roku kupić spacerówkę, ale też nie z tych lekkich, na pompowanych kołach. Moja część spacerowkowa miała elementy ekoskory która strasznie popękała i wygląda to teraz nie ładnie.
 
reklama
Zastanawiam się nad wózkiem. Kupujecie osobno gondole a później spacerówkę czy wózek 2w1? Podobno 2 w1 są bardzo ciężkie i później ze spacerówką jest to uciążliwe. Co myślicie?
Ja kupuje 2w1, ponieważ gondola będzie tylko na chwilę a będę już mieć to z głowy. I w sumie zależy jaki wózek wybierzesz i na czym Ci zależy ale wydaje mi się że znajdziesz odpowiedni 2w1 :))
 
Do góry