reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Pobiłam dzisiaj rekord niskiego ciśnienia. Aż tak źle jeszcze nie było. Nie jestem pewna czy to jeszcze normalny wynik.
Mam standardowo 90/50 podczas wizyty u położnej. Jeśli to jest twoje normalne ciśnienie to nie ma się co martwić. Lepiej niż w druga stronę.

odnośnie karmienia piersią - trzeba sobie samemu przepracować temat ale historie o zachlystaniu się to nie jest dobre źródło informacji. W ogóle żadne prywatne historie bo każda kobieta inaczej przechodzi temat i jest on mocno drazliwNa szkole rodzenia na pewno powiedzą więcej i jest masa książek w temacie.

fajny profil mi wpadł w oko ostatnio na IG. Zaufaj położnej. Sprawdźcie sobie czy tez wam odpowiada przekaz. Wszystkie istotne tematy poruszone przez profesjonalistkę. Również karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym. Dużo tez konkretnie o karmieniu piersią pisze Hafija.

Mam pytanie odnośnie skarpet uciskowych. Czy któraś z was może stosowała/stosuje? Przy moim trybie pracy i pomimo aktywności sportowej mam wrażenie ze nogi puchną mi okropnie. Wybieram się do sklepu medycznego po takie właśnie skarpety. Używała może któraś z was? Jakos poprzednie ciąże nie odnosiłam takiego wrażenia ale może dlatego ze rodziłam na wczesna wiosnę. Będę wdzięczna za odpowiedz.
 
reklama
Można z krwi, ale najtaniej wychodzi genetyczne, wymaz z policzka na stronie testdna.pl cały pakiet "trombofilia wrodzona ". Można zamówić zestaw pobraniowy do domu i kurier przywozi.
Wynik jest ważny całe życie.
Chociaż to nie jest powiedziane, że masz trombofilie ;) po prostu tak mi lekarz powiedział, że to mój "winowajca" krwiaków bo jednak wtedy jest krzepliwość zaburzona.
Chcialam
Zamowic z tej strony ale wyjaśnijcie zamawiam- przyjezdza kurier-robię wymaz z policzka a dalej ?
 
Chcialam
Zamowic z tej strony ale wyjaśnijcie zamawiam- przyjezdza kurier-robię wymaz z policzka a dalej ?
Ja robiłam ten test. Ja zamówiłam do paczkomatu . Odebrałam, zrobiłam wymaz z policzka, spakowałam i zaniosłam do sklepu, tam przyjechał kurier i zabrał.
Ja zamówiłam "pakiet badań po poronieniu".
 
Mam standardowo 90/50 podczas wizyty u położnej. Jeśli to jest twoje normalne ciśnienie to nie ma się co martwić. Lepiej niż w druga stronę.

odnośnie karmienia piersią - trzeba sobie samemu przepracować temat ale historie o zachlystaniu się to nie jest dobre źródło informacji. W ogóle żadne prywatne historie bo każda kobieta inaczej przechodzi temat i jest on mocno drazliwNa szkole rodzenia na pewno powiedzą więcej i jest masa książek w temacie.

fajny profil mi wpadł w oko ostatnio na IG. Zaufaj położnej. Sprawdźcie sobie czy tez wam odpowiada przekaz. Wszystkie istotne tematy poruszone przez profesjonalistkę. Również karmienie piersią i mlekiem modyfikowanym. Dużo tez konkretnie o karmieniu piersią pisze Hafija.

Mam pytanie odnośnie skarpet uciskowych. Czy któraś z was może stosowała/stosuje? Przy moim trybie pracy i pomimo aktywności sportowej mam wrażenie ze nogi puchną mi okropnie. Wybieram się do sklepu medycznego po takie właśnie skarpety. Używała może któraś z was? Jakos poprzednie ciąże nie odnosiłam takiego wrażenia ale może dlatego ze rodziłam na wczesna wiosnę. Będę wdzięczna za odpowiedz.
Ja nosze pończochy uciskowe od ok 3 tygodni ze względu na to ze wyszły mi żylaki. Pończochy są dużo gorsze niż skarpetki bo od pięty aż po koniec uda, na szczęście tylko na 1 nodze nosze. Mimo upałów da się to jakoś wytrzymać, może bardziej psychicznie, bo wiem ze muszę:)
Mi doradził chirurg naczyniowy i flebolog
Wiec może warto się wybrać przed do takiego lekarza. Doradzi rozmiar i sile ucisku takiego wyrobu medycznego (chociaż w sklepach medycznych tez powinni to wiedzieć).
 
Ja nosze pończochy uciskowe od ok 3 tygodni ze względu na to ze wyszły mi żylaki. Pończochy są dużo gorsze niż skarpetki bo od pięty aż po koniec uda, na szczęście tylko na 1 nodze nosze. Mimo upałów da się to jakoś wytrzymać, może bardziej psychicznie, bo wiem ze muszę:)
Mi doradził chirurg naczyniowy i flebolog
Wiec może warto się wybrać przed do takiego lekarza. Doradzi rozmiar i sile ucisku takiego wyrobu medycznego (chociaż w sklepach medycznych tez powinni to wiedzieć).
Bardzo dziękuje za odpowiedz. No właśnie tez widzę ze moje żyły już tez kiepsko to wytrzymują na tym etapie :/ zobaczę czy obsługa w sklepie da radę a jak nie będę mieć zaufania to umowie się do lekarza.
 
myslalyscie już o karmieniu piersią? O kwesti odbijania dziecka czy jeśli dziecko nie odbije a zaśnie to może się zachlusnac i zawsze trzeba zrobić żeby odbił? Znam przypadek gdzie dziecko się zachlusnelo co wy o tym myślicie? Może na szkole rodzenia coś więcej powiedzą
Moje dziecko rzadko odbijało, za to ulewało mocno. Dziecko może się zakrztusić jak łapczywie pije z butelki lub piersi. Szczerze to bardziej przerażały by mnie "sławne” kolki. Przy pierwszym dziecku przeżywałam wszystko od krostki na buzi, po luźną kupę 🙈 ale dopiero po porodzie. W pierwszej ciąży, bardziej skupiałam się na wyprawce, wyborze szpitala i porodzie.
Szkoła rodzenia przy twoich wątpliwościach będzie jak znalazł 😉
 
Ja nosze pończochy uciskowe od ok 3 tygodni ze względu na to ze wyszły mi żylaki. Pończochy są dużo gorsze niż skarpetki bo od pięty aż po koniec uda, na szczęście tylko na 1 nodze nosze. Mimo upałów da się to jakoś wytrzymać, może bardziej psychicznie, bo wiem ze muszę:)
Mi doradził chirurg naczyniowy i flebolog
Wiec może warto się wybrać przed do takiego lekarza. Doradzi rozmiar i sile ucisku takiego wyrobu medycznego (chociaż w sklepach medycznych tez powinni to wiedzieć).
Dziekuje 👍💚
 
reklama
Moja znajoma kupowała specjalne mleko, bo małemu ciągle się ulewało. Lekarka jej takie mleko doradziła. To mleko jest dostępne nawet w Rossmannie, tylko droższe od zwykłego. Ona nie karmiła wogóle piersią, bo nie chciała. 🤷‍♀️
 
Do góry