reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Słyszałyście, że od tego roku szczepienia na rotawirusy są obowiązkowe i bezpłatne?
Ale dla dzieci urodzonych już w 2021. Synek mojej siostry się zalapie. Ja będę musiała dokupić
 
reklama
Też miałam mętlik ale porozmawiałam że znajomymi. Dużo znajomych też szczepiło dzieci na nfz i dzieci żyją i mają się dobrze. Z resztą nas też tak samo szczepiono. I dlatego córkę zaszczepilismy na nfz. Dokupiliśmy rotawirusy.

A znów mam przykład wśród znajomych, że zaszczepili zdrowe dziecko szczepionka 5w1 i dziecko teraz ma jakąś chorobę (dziecko nie jest samodzielne, ma 6lat a rozumem jest rocznym dzieckiem).
Pytanie czy to wynik szczepionki, czy czegoś innego.
 
U nas na cycku a zdarzają się dni, ze mlody wybudza się bo bączki idą i az się spina i krzywi. Myślę, że to normalne w tych pierwszych miesiącach, ze występują takie problemy.

Mamy szczepienie 12.01i mam mętlik w głowie, juz sama nie wiem czym mam szczepić...
Mam nadzieję że te problemy z brzuszkiem mina i nie będą trwały wiecznie bo aż szkoda jak patrzę na nią jak się męczy i płacze 😥
Ja szczepie tylko tymi na NFZ
 
A jakiego mleka używacie? Ja podaje bebilon advance. Podaje też probiotyk dicoflor. Ale problemy z brzuszkiem są. Odchodzą bolesne gazy (czasami) i młoda spina sie przy oddaniu stolca. U was wszystko ok? Każdy mi tłumaczy, ze to normalne przez 3msc. Dzownilam do pediatry kazał używać leki nutramigen - typowe dla alergików - córka go nie zaakceptowała więc kazał wrócić do bebilonu i "przeczekac"trudny okres.
Ja dokarmiam nan optipro i cyc, mam niemiecki Sab simplex i jest lepiej
 
A jakiego mleka używacie? Ja podaje bebilon advance. Podaje też probiotyk dicoflor. Ale problemy z brzuszkiem są. Odchodzą bolesne gazy (czasami) i młoda spina sie przy oddaniu stolca. U was wszystko ok? Każdy mi tłumaczy, ze to normalne przez 3msc. Dzownilam do pediatry kazał używać leki nutramigen - typowe dla alergików - córka go nie zaakceptowała więc kazał wrócić do bebilonu i "przeczekac"trudny okres.
My pijemy HiPP combiotyk. Córka od samego początku miała problemy z brzuszkiem. Raz dziennie podajemy dicoflor a na wieczór Espumisan i jest wszystko ok. Problemy się skończyły. Mleko Bebilon zmieniło skład jakieś 2lata temu i bardzo dużo dzieci ma problemow z brzuszkiem wiem bo jeszcze 2lata temu syn pił Bebilon w tym czasie jak zmieniał się skład i musieliśmy zmieniać mleko. Z innych forum widzę że dość dużo matek narzeka na bolące brzuszki po bebilonie i przesiadają się przeważnie na HiPP
 
reklama
Słyszałyście, że od tego roku szczepienia na rotawirusy są obowiązkowe i bezpłatne?
HB
Jak tam Wasze wizyty popologowe?
Bylyscie już?
Czy miałyście badanie ginekologiczne lub usg, robilyście jakies wyniki?
QUOTE ja już po. 6 tyg wypadało mi przed świętami więc uznałam że pójdę po nowym roku. Ale zdążyłam w święta dostać okres więc zaraz po świętach zasuwalam. Miałam badanie i usg. Wyszło mi coś na jajniku. Lekarz mówił że na 99,9 to zmiana czynnościowa (zanikający pęcherzyk żółciowy) ale dla pewności robiłam markery. Wyniki wyszły ok a ja śpię spokojnie,
 
Do góry