reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja akurat starsza córkę na meningokoki szczepilam i szczerze mówiąc nie żałuję choroba nie dotyczy tylko dzieci bo dorośli też mogą chorować a śmiertelność jest bardzo wysoka.
Polecam stronę
Szczepienia.Info - Strona główna
Tu jest bardzo dużo informacji o konkretnych chorobach i szczepieniach.
Ja też będę szczepić zwykłymi. Przekonuję mnie fakt, że są na rynku od dawna, sami byliśmy takimi szczepionkami szczepieni i w razie wystąpienia jakiegoś Nopu poszczepiennego lekarze już mają doświadczenie i wiedzą jak zadziałać.Te skojarzone są dość nowe i wydaje mi się, że jest więcej niewiadomych co może po nich wystąpić. Niby piszą, że jest mniejsza szansa na wystąpienie jakiegoś skutki ubocznego, ale ja mam większe zaufanie do tego co już jest lata na rynku.
Dokupuje rotawirisy. Zastanawiałam się nad meningokokami, ale jest to spory koszt około 1500zł na te 4 typy. Poza tym jest rocznie około 200 przypadków zachorowań. Stąd decyzja o odpuszczeniu tego szczepienia.
 
reklama
A jakiego mleka używacie? Ja podaje bebilon advance. Podaje też probiotyk dicoflor. Ale problemy z brzuszkiem są. Odchodzą bolesne gazy (czasami) i młoda spina sie przy oddaniu stolca. U was wszystko ok? Każdy mi tłumaczy, ze to normalne przez 3msc. Dzownilam do pediatry kazał używać leki nutramigen - typowe dla alergików - córka go nie zaakceptowała więc kazał wrócić do bebilonu i "przeczekac"trudny okres.
Tak ja Karmie mm
 
A jakiego mleka używacie? Ja podaje bebilon advance. Podaje też probiotyk dicoflor. Ale problemy z brzuszkiem są. Odchodzą bolesne gazy (czasami) i młoda spina sie przy oddaniu stolca. U was wszystko ok? Każdy mi tłumaczy, ze to normalne przez 3msc. Dzownilam do pediatry kazał używać leki nutramigen - typowe dla alergików - córka go nie zaakceptowała więc kazał wrócić do bebilonu i "przeczekac"trudny okres.
Ja długo dokarmiałam. Dopiero teraz jest na moim. Mi pediatra kazał podawac biogaje lub inny probiotyk z tym szczepem
 
A jakiego mleka używacie? Ja podaje bebilon advance. Podaje też probiotyk dicoflor. Ale problemy z brzuszkiem są. Odchodzą bolesne gazy (czasami) i młoda spina sie przy oddaniu stolca. U was wszystko ok? Każdy mi tłumaczy, ze to normalne przez 3msc. Dzownilam do pediatry kazał używać leki nutramigen - typowe dla alergików - córka go nie zaakceptowała więc kazał wrócić do bebilonu i "przeczekac"trudny okres.
Podawałam bebilon Comfort ale strasznie śmierdzące i zielone kupy robiła, z tego co słyszałam to po tym mleku normalne bo ma dużo żelaza ale przeszlysmy na bebiko pro+ ale problemy z brzuszkiem nadal mamy, tez bolesne gazy. Podaje jej też krople bobotic forte. Czasami jest troszkę lepiej. Zaś z kupa problemów nie ma, robi normalnie bez płaczu i wysiłku. Trochę stęknie i tyle. I po tym mleku żółte kupy i nie cuchnace. Podawałam jej wcześniej probiotyk, lekarz kazał ale odstawiłam bo poprawy nie było z brzuszkiem a za to dużo ulewała. No i jak to mówią staramy się nie zwariować 😁 i przeczekać ten czas.
 
U nas na cycku a zdarzają się dni, ze mlody wybudza się bo bączki idą i az się spina i krzywi. Myślę, że to normalne w tych pierwszych miesiącach, ze występują takie problemy.

Mamy szczepienie 12.01i mam mętlik w głowie, juz sama nie wiem czym mam szczepić...
 
U nas na cycku a zdarzają się dni, ze mlody wybudza się bo bączki idą i az się spina i krzywi. Myślę, że to normalne w tych pierwszych miesiącach, ze występują takie problemy.

Mamy szczepienie 12.01i mam mętlik w głowie, juz sama nie wiem czym mam szczepić...
Też nie wiem. Nie wiem czy rotawieusy też robić. U nas na piersi i wzdęcia są. Szczególnie świruje między 23-2. Wczoraj godzinę masowalam brzuch nim coś popuściło.
 
Siema ciocie , mam dziś 8 tygodni i jestem już taki dorosły przecież 😊
 

Załączniki

  • 4E2B373B-175F-4AF3-8F7D-C828FADD45E1.jpeg
    4E2B373B-175F-4AF3-8F7D-C828FADD45E1.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 102
Też miałam mętlik ale porozmawiałam że znajomymi. Dużo znajomych też szczepiło dzieci na nfz i dzieci żyją i mają się dobrze. Z resztą nas też tak samo szczepiono. I dlatego córkę zaszczepilismy na nfz. Dokupiliśmy rotawirusy.

A znów mam przykład wśród znajomych, że zaszczepili zdrowe dziecko szczepionka 5w1 i dziecko teraz ma jakąś chorobę (dziecko nie jest samodzielne, ma 6lat a rozumem jest rocznym dzieckiem).
U nas na cycku a zdarzają się dni, ze mlody wybudza się bo bączki idą i az się spina i krzywi. Myślę, że to normalne w tych pierwszych miesiącach, ze występują takie problemy.

Mamy szczepienie 12.01i mam mętlik w głowie, juz sama nie wiem czym mam szczepić...
 
reklama
Do góry