reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja ktg zaczynam raz w tygodniu od 4.11 ze względu właśnie na te skurcze przepowiadajace no i mam też cukrzycę ciążowa na diecie... Ale pomiary cukru cały czas w normie 🙂 moja mała aktywna jest bardzo od pierwszych ruchów... A szczególnie nocami... Więc odsypiam w ciągu dnia...
 
reklama
Byłam tam z tego samego powodu we wtorek. Pewnie ją zostawia w szpitalu już, albo jesli ma 35 tydzień, to każa jej do 36 leżeć i obserwować. Przynajmniej sprawdzą jej wszystko. Oby tylko mi tego szpitala nie zamknęli do wtorku, bo mam sie tam stawić.
Szpital czynny, ale covid na oddziale ginekologicznym już jest, ale przyjmują. To jest szpital wojewódzki w BB. Koleżanka musiała podpisać oświadczenie, ze podejmuje ryzyko ewentualnego zarażenia. Dzisiaj jej pobrali wymaz i położyli ja póki co w izolatce. Opieka bardzo miła i pod względem medycznym i psychologicznym.
 
Cześć dziewczyny :)
Też spodziewam się dzidziusia w listopadzie, aktualnie 36 tydzień i jestem właśnie na etapie pakowania torby do szpitala, stąd moja prośba:
Powiedzcie jakie koszule zabieracie do porodu i potem na pobyt w szpitalu, na co zwracałyście uwagę, może macie linki gdzie zamawiałyście? Bo mam z tym problem co kupić, będę bardzo wdzięczna za pochwalenie się Waszymi wyborami :)
Witaj,
Do porodu mam koszule z pierwszego porodu :). I faktycznie cudów nie ma co brać bo potem to i tak ciężko doprać nawet. Niektóre dziewczyny maja nawet jednorazowe stroje do porodu.
Natomiast do szpitala mama taka:

i chce jeszcze jeszcze jedną z krótkim rekawem kupić taka jak tutaj jedna z dziewczyn wrzuciła tez ze strony szykowna mama.
 
Szpital czynny, ale covid na oddziale ginekologicznym już jest, ale przyjmują. To jest szpital wojewódzki w BB. Koleżanka musiała podpisać oświadczenie, ze podejmuje ryzyko ewentualnego zarażenia. Dzisiaj jej pobrali wymaz i położyli ja póki co w izolatce. Opieka bardzo miła i pod względem medycznym i psychologicznym.
Kurde to mnie nie pocieszyłaś. Bo jak wszedzie pozamykane, to zaczną tam zjeżdzać i jeszcze na mnie zabraknie miejsca 😔 pytanie czy covid na ginekologii, czy ogólnie w szpitalu, bo kilka oddziałów przemianowali na pacjentów covidowych. jak byłam we wtorek, to tez byli bardzo mili, ale to chyba zależy na kogo się trafi, bo jednak dużo opinii jest, że są tam opryskliwi. ale czy to ma znaczenie? ważne, żeby należycie zajęli się dzieckiem. siostra szwagra rodziłam tam 2 lata temu dziewczynkę, 34 tydzień, ważyła 1700, miała poród wywoływany, miesiąc spędzili w szpitalu, żeby mała podrosła. dziś rozwija się świetnie, ma wagę i wzrost w normie
 
Kurde to mnie nie pocieszyłaś. Bo jak wszedzie pozamykane, to zaczną tam zjeżdzać i jeszcze na mnie zabraknie miejsca 😔 pytanie czy covid na ginekologii, czy ogólnie w szpitalu, bo kilka oddziałów przemianowali na pacjentów covidowych. jak byłam we wtorek, to tez byli bardzo mili, ale to chyba zależy na kogo się trafi, bo jednak dużo opinii jest, że są tam opryskliwi. ale czy to ma znaczenie? ważne, żeby należycie zajęli się dzieckiem. siostra szwagra rodziłam tam 2 lata temu dziewczynkę, 34 tydzień, ważyła 1700, miała poród wywoływany, miesiąc spędzili w szpitalu, żeby mała podrosła. dziś rozwija się świetnie, ma wagę i wzrost w normie
To co napisałaś bardzo pocieszające i budujące dla mojej koleżanki. Dopytałam ja i covid na ginekologii jest, jak i na innych oddziałach też. Przyjąć Cię przyjmia dostaniesz pewnie to oświadczenie co koleżanka do podpisania ze liczysz się z ryzykiem zarażenia i będą robić Ci test. Na wyniki czekasz 24h ona akurat spędza ten czas w izolatce ale nie wiem czy tak każdy tam przyjmowany ląduje w izolatce bo niewiadomo czy tyle mają. Do wtorku już niewiele zostało. Dużo sił i zdrowia dla Ciebie!
 
No no Wy to faktycznie szykowne mamy będziecie ;)
Ja niestety nigdy nie lubilam takich eleganckich koszul i piżamek i najlepiej się czuje w luźnym t-shircie i spodenkach lub spodniach pizamowych... Dlatego moja koszula takie niewymyślne, luźne i wygodne.
Jedynie tą koszule do porodu właśnie zależało mi zeby była ciemna i nie byly na niej tak widoczne ślady krwi (moze akurat sie dopiora potem), zeby mieć oczywiście rozpięcia na piersi do kangurowania po porodzie i żeby byla rozpinana na cala długość żeby ułatwić sobie rozpinanie do ktg tylko np części brzucha (przynajmniej nie bede musiala zadzierać całej koszuli do góry i świecić tak czesto kroczem 😛).
 
reklama
Dziewczyny odebrałam wyniki wszystkie dzisiaj dobrze mi wyszły. Dzisiaj 39 tydzień wiec całe szczęście bo nie było by czasu na leczenie jakby było coś nie tak. Po wyniki przedemna był taki facet co robił wymaz na covid no nogi mi się ugięły że tak sobie mogą chodzić huje.
 
Do góry