reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja w poprzedniej też na genetycznym dowiedziałam się że będę miała dziewczynkę i urodziła się córeczka. A teraz jeszcze nie wiem badanie mam 19.05. Męczą mnie okresowo mdłości i zmęczenie bardzo bym już chciała żeby pierwszy trymestr już minął.
Aparat miał dobry wg mnie, nawet bardzo dobry. W ogóle jakiś taki sprytny był przy tym badaniu. Moja mama zgadła, że powiedział, że dziewczynka. No zobaczymy, czy nie wyjdzie jak w poprzedniej ciąży z synem, wtedy była w szoku kiedy nagle w 28 tygodniu okazało się, że chłopak. Moi rodzice teraz mają 2 wnuczki i 2 wnuków, więc pewnie im wszystko jedno, co teraz będzie. Ja mam syna, więc wiadomo, że wolałabym dziewczynkę dla równowagi, ale przede wszystkim cieszę się, że wszystko wychodzi dobrze :-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny, pisałam w tym wątku na początku, ale później sprawy domowe i nauka zdalna starszej córki tak mnie pochłonęły, że dzień mija nie wiadomo kiedy. Wiem, że jest wątek zamknięty, ale nawet nie liczę na dopisanie bo nie mam czasu udzielać się regularnie 😉

Co do usg i płci - dobry lekarz z dobrym sprzętem będzie mógł ocenić płeć już na badaniu genetycznym patrząc na ułożenie wyrostka płciowego względem kręgosłupa - jeżeli pod katem to chłopiec, a jeśli rownolegle to dziewczynka 😃 U mnie jest pół na pół, lekarz stwierdził, że dziecko raczej chce być chłopcem, ale mam się nie przywiązywać 😉
 
Ja w poprzedniej też na genetycznym dowiedziałam się że będę miała dziewczynkę i urodziła się córeczka. A teraz jeszcze nie wiem badanie mam 19.05. Męczą mnie okresowo mdłości i zmęczenie bardzo bym już chciała żeby pierwszy trymestr już minął.
Ja też mam mdłości, ale trochę ustępują na szczęście, chociaż raz na kilka dni mam tak silne, że mam dość. Także rozumiem Ciebie. Ta ciąża to totalne przeciwieństwo poprzedniej. Wówczas czułam się jak młody Bóg.
W ogóle czuje od kilku dni ruchy bardzo wyraźnie. Trochę jestem zdziwiona, że tak szybko. To z pewnością ruchy, bo pamiętam z poprzedniej ciąży, że też stosunkowo wcześnie czułam około 16 tygodnia. Ale 13-14 tydzień to już kosmos. Fakt, dziecko jest spore na ten tydzien, ponad 7cm. Ja z kolei 47 kg i 160 cm.
 
Ja też mam mdłości, ale trochę ustępują na szczęście, chociaż raz na kilka dni mam tak silne, że mam dość. Także rozumiem Ciebie. Ta ciąża to totalne przeciwieństwo poprzedniej. Wówczas czułam się jak młody Bóg.
W ogóle czuje od kilku dni ruchy bardzo wyraźnie. Trochę jestem zdziwiona, że tak szybko. To z pewnością ruchy, bo pamiętam z poprzedniej ciąży, że też stosunkowo wcześnie czułam około 16 tygodnia. Ale 13-14 tydzień to już kosmos. Fakt, dziecko jest spore na ten tydzien, ponad 7cm. Ja z kolei 47 kg i 160 cm.
To ty drobinka jesteś, mówią podobno ze w drugiej ciąży szybciej można czuć ruchy dziecka. Zwłaszcza, ze wiesz jakie to są odczucia z poprzedniej ciąży
 
Ojej to rzeczywiście szybko. Ale ruchy to fajne uczucie ( i kolejny powód do zmartwień [emoji1787][emoji3]).
7 cm to długi człowiek.
Ja też jestem raczej szczupła 57 kg i 172 cm. Może też poczuje szybciej.
Ja też mam mdłości, ale trochę ustępują na szczęście, chociaż raz na kilka dni mam tak silne, że mam dość. Także rozumiem Ciebie. Ta ciąża to totalne przeciwieństwo poprzedniej. Wówczas czułam się jak młody Bóg.
W ogóle czuje od kilku dni ruchy bardzo wyraźnie. Trochę jestem zdziwiona, że tak szybko. To z pewnością ruchy, bo pamiętam z poprzedniej ciąży, że też stosunkowo wcześnie czułam około 16 tygodnia. Ale 13-14 tydzień to już kosmos. Fakt, dziecko jest spore na ten tydzien, ponad 7cm. Ja z kolei 47 kg i 160 cm.
 
Dziewczyny jakie bierzecie suplementy w drugim trymestrze?
Ja biorem Femibion 2 w sumie zaczęłam na końcówce pierwszego trymestru brać jakoś od 11 tygodnia, ale to mi lekarka już kazała brać bo 1 mi sie kończyła i mówiła żeby 2 już kupić.


Co do płci mi wstępnie też lekarz powiedział na prenatalnych że chłopiec ale bliżej 26 tygodnia chyba będzie bardziej wiadomo. Więc jeszcze jakieś 2 miesiące.
 
Dziewczyny właśnie rozmawiałam z kierwoniczka z pracy i nie zlozyli pisma do zusu:/ dopiero dzis złoża a 33 dni l4 minęły na poczatku kwietnia... Ale jestem zla i moglam czekac i czekac na pieniadze z zusu jak dobrze myślę to kolo 15 czerwca teraz moge liczyc na pieniądze z zusu i chyba powinien mnie splacic w sensie w czwrwcu dostane za kwiecień i maj? Dobrze myślę?;)
 
A na genetycznych lekarz powiedział mi ze on nie zagląda bo za wczesnie na plec;/ a z dolegliwości to czuje tylko klocia w podbrzuszu od czasu do czasu
 
reklama
Do góry