reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Siemanko Dziewczyny :-)
Jak tam sie czujecie? Wspolczuje Wam tych mdlosci... Ja mam szczescie ze ich nie mam... Jak i wiekszosci ciazowych dolegliwości. Dzis moj 8+6.. dobrze ze 29 kwietnia jest w przyszlym tyg. Wtedy pplozna bedzie mi zakladac karte ciazy. Ostatnio myslalam ze to zrobia ale nie mialam pojecia ze to robi sie przed wizyta, a po wizycie juz nie bylo kiedy bo czekaly inne pacjentki..
Ogólnie podczas tej ciazy czuje sie super.. Nawet moje wzdecia minely..

Co dzis robicie na obiadek? Ja zupe kalafiorowa.. Ale chodza za mna frytki.... Mmm......
Milego dzionka dla Was i udanych wizyt :-)
Zupa pomidorowa 😊
 
reklama
Kalafior w dowolnej postaci chodzi za mną od dawna 🤠 Chyba najbardziej z wody, z ziemniaczkami z koperkiem i jajkiem smażonym :p Ale nie mam. Dzisiaj chyba naleśniki zrobię, bo mi zaraz ser i mleko wyjdą, a innego pomysłu nie mam, chociaż przydałoby się coś zdrowszego..

A dodatkowo to właśnie przesunęli mi prenatalne, znów na 4 maja. To już drugi raz lol Komedia. I teraz nie wiem, czy w międzyczasie zapisać się do gina i zrobić jakieś kolejne badania, czy czekać (na wyniki prenatalnych z opisem czeka się tydzień), a 30go kwietnia miałam już być u swojej gin z wynikami 🤭
Ja bym zrobiła wyniki teraz do 30 kwietnia. To sa bardzo ważne badania i sa niezależnie od prenatalnych.
 
Ginekolog mi zleca co miesiąc TSH, co 2 msc dodatkowo ft3 i ft4.
Mi pani doktor powiedziała ze tylko tsh i ft4 bo ft 3 to tylko w przypadku jak ktoś ma nadczynność tarczycy
Mialyscie kiedyś tak że tsh było w normie a ft3 lub ft4 nie?
Lekarz się uparł że zbadamy tylko tsh i jeśli nie będzie normy to wtedy resztę. Ale z tego co kojarzę to tsh może być w normie. Kiedyś miałam niedoczynność powiązana z prolaktyną
 
Mój mąż też miał z tego co słyszałam od teściowej niezłe problemy z byłą ale po półtora roku od ślubu zostawiła go. Najgorzej że jeszcze jakoś 6 7 lat temu teściu zachorował na raka, a jak zaczęliśmy sie spotykać jako para to po wspólnych 8-9 miesiącach jakoś no może jakoś dłużej ale już nie pamiętam teściu najpierw w szpitalu wylądował w maju a w październiku zmarł, więc ciężko było, a ja po śmierci teścia sie wprowadziłam po niecałym roku znajomości. Mąż też szpital w maju czy czerwcu zaliczył bo miał problemy, więc dopiero tam go zdiagnozowali i dobrze pokierowali leczeniem. No i tak wyszło że zaraz będzie 4 lata jak razem jesteśmy no i na ten czas jeszcze dzidzia będzie. Sama jestem z rozbitej rodziny, więc może dobrze że Twój mały ma kontakt z ojcem, ale myśle że sam może dojść do tego z czasem kto jest ważniejszy dla niego i z rodzeństwa będzie sie cieszyć. Trzymam za to mocno kciuki.
Wydaje mi się ze dla dziecka zawsze powinni być na równi rodzice. Oboje najważniejsi, nie ważne czy sa razem czy nie. I tak tez tłumaczę młodemu.
 
Cześć dziewczyny :) życzę miłego dnia. U mnie w miarę dobrze chociaż wczoraj nie czułam się najlepiej i niestety przytulałam muszle ja myślę ze nie ma reguły bo u mnie 12+3 i różnie bywa.. Na obiad dzis będę robić makaron z kurczakiem i szpinakiem 😁 popołudniu mamy zamiar udać się na spacer do lasu skoro można ☺️
 
Mi się właśnie w 10tc wymioty konkretnie rozkręciły. Wcześniej wymiotowałam raz, miewałam tylko nudności.
Piersi też przebolesne, może ma któraś do polecenia jakiś dobry stanik ciążowy, najlepiej bezszwowy? Cycka kawałek mam, ale te szwy i fiszbiny mnie tylko dodatkowo drażnią teraz.

Nie wiem czy jest się czym chwalić, ale ja w obu ciazach od kiedy tylko zaczęły mi się mdłości i przy tym okropny ból żołądka, który nie mija, to stanik założyłam tylko dwa razy do lekarza, i to z wielkim bólem. Nie mogę nosić, bo tak mnie uciska na brzuch. A same piersi to z rozmiaru C powiekszyly się do E i tak niemiłosiernie swedza dzisiaj...
 
reklama
Wydaje mi się ze dla dziecka zawsze powinni być na równi rodzice. Oboje najważniejsi, nie ważne czy sa razem czy nie. I tak tez tłumaczę młodemu.
Dokładnie, u mnie akurat kiepsko to wyszło za dzieciaka, ale to ojca wina. Najważniejsze żeby młody miał to tłumaczone i oboje żebyście go kochali. [emoji4]
 
Do góry