reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja bym zrobiła wyniki teraz do 30 kwietnia. To sa bardzo ważne badania i sa niezależnie od prenatalnych.
ok, a o jakich konkretnie wynikach piszesz? Ja do tej pory miesiąc temu (7tc) miałam zrobiony komplet morfo, mocz, te wszystkie przeciwciała toxo/różyczki itp plus tsh. W tym tyg muszę zrobić tsh (min co miesiąc), dlatego zastanawia mnie, czy powinnam dzwonić do gina i pytać o dodatkowe wyniki, skoro te do 10tc już mam (dziś zaczynam 11tc). Z tego co kojarzę, nie miałam do tej pory tylko glukozy...
 
reklama
Mialyscie kiedyś tak że tsh było w normie a ft3 lub ft4 nie?
Lekarz się uparł że zbadamy tylko tsh i jeśli nie będzie normy to wtedy resztę. Ale z tego co kojarzę to tsh może być w normie. Kiedyś miałam niedoczynność powiązana z prolaktyną
Nie pomogę w takiej sytuacji, ja mam ft3 i ft4 w normie zawsze, za to tsh mialam za wysokie i teraz biore leki.
 
Nie wiem czy jest się czym chwalić, ale ja w obu ciazach od kiedy tylko zaczęły mi się mdłości i przy tym okropny ból żołądka, który nie mija, to stanik założyłam tylko dwa razy do lekarza, i to z wielkim bólem. Nie mogę nosić, bo tak mnie uciska na brzuch. A same piersi to z rozmiaru C powiekszyly się do E i tak niemiłosiernie swedza dzisiaj...
Ja mam D, jak mi 2 rozmiary skoczą, to się chyba pochlastam. W którym miesiącu Ci się tak bardzo powiększyły, jeśli można? :D Ja póki co mam nabrzmiałe i zazwyczaj rano mega bolesne, potem je jakoś 'rozchadzam' :p
 
ok, a o jakich konkretnie wynikach piszesz? Ja do tej pory miesiąc temu (7tc) miałam zrobiony komplet morfo, mocz, te wszystkie przeciwciała toxo/różyczki itp plus tsh. W tym tyg muszę zrobić tsh (min co miesiąc), dlatego zastanawia mnie, czy powinnam dzwonić do gina i pytać o dodatkowe wyniki, skoro te do 10tc już mam (dziś zaczynam 11tc). Z tego co kojarzę, nie miałam do tej pory tylko glukozy...
Aa to już te największe badania miałaś. To dobrze. Tsh raz w miesiącu trzeba. A z tymi wszystkimi wynikami bylas juz u lekarza?
 
Ja jutro jade na badanie krwi do prenatalnych, 29 mam prenatalne a 30 wizyte u swojej ginekolog. @Ewarut prenatalne miałaś robione przez brzuch czy dopochwowo?
 
Aa to już te największe badania miałaś. To dobrze. Tsh raz w miesiącu trzeba. A z tymi wszystkimi wynikami bylas juz u lekarza?
Byłam, telefonicznie lol. Tak kazali, bo wcześniej nie przyjmowali. Zadzwonię zapytać, czy pojawić się 30go z nowymi wynikami/na usg (ostatnie miałam w szpitalu tydzień temu). Z jednej strony fajnie, że zdalny kontakt z lekarzem jest, z drugiej ma się wrażenie, że połowy wyników nie czytają/połowa pytań ucieka i tak to się w dziwnie przyspieszonej atmosferze odbywa. A Ty normalnie do gabinetu na wizyty chodzisz?
 
Dziewczyny nie wiem czy pamiętacie ale zastanawiałam się nad prenatalnymi badaniami bo w czwartek byłam u mojej gin i mówiła że wszystko okej dzieciątko ma kość nosową zmierzyła przezietnosc karkowa odwód główki i sprawdziła łożysko odradzała mi te badania żeby jechać 80km jak jest korona wirus i wszystko okej. Pappy i tak nie chciałam robić. Ale po namyśle przez weekend udwolalam tam wizytę i umówiłam się do lekarza w moim mieście co posiada ten certyfikat na samo usg dzisiaj. Bo normalnie nie przyjmuje ale na usg 1 trymestru robi. Więc chyba będę spokojniejsza
 
Ja mam D, jak mi 2 rozmiary skoczą, to się chyba pochlastam. W którym miesiącu Ci się tak bardzo powiększyły, jeśli można? :D Ja póki co mam nabrzmiałe i zazwyczaj rano mega bolesne, potem je jakoś 'rozchadzam' :p
Ooo jakie było moje zdziwienie gdy u braffiterki się dowiedziałam że mam 65D. Bo "normalnie" by się powiedziało że mam B. Ale okazuje się, że miseczka się zmienia wraz z obwodem -np przy 75 miałabym B ale takie staniki mi wiszą, są za luźne w obwodzie. Po wizycie chodziłam dumna i się smialismy że mam D JAK DONICEEEE 😂😂😂😂😂
No także jak ktoras ma np "standardowe" D to może się okazać że naprawdę to F/G na przykład
 
reklama
Ooo jakie było moje zdziwienie gdy u braffiterki się dowiedziałam że mam 65D. Bo "normalnie" by się powiedziało że mam B. Ale okazuje się, że miseczka się zmienia wraz z obwodem -np przy 75 miałabym B ale takie staniki mi wiszą, są za luźne w obwodzie. Po wizycie chodziłam dumna i się smialismy że mam D JAK DONICEEEE [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
No także jak ktoras ma np "standardowe" D to może się okazać że naprawdę to F/G na przykład
Ja byłam u braffiterki przed ślubem i okazało sie że zamiast 75B mam 70B. Niestety troche mało jest biustonoszy w tym rozmiarze, ale udaje mi sie trafić za w miare fajną cene. Narazie co to zrobiły sie ciut pełniejsze cycki więc rozmiar sie nie zmienił ale push up nie mogę już nosić.
 
Do góry