reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny, a czy w razie planowanej cesarki, jest w ogóle sens "wykupić" opiekę położnej w szpitalu?
Zastanawiam się czy w takim wypadku faktycznie nie lepiej jednak zapisać się do szpitala i prowadzić ciążę tam, gdzie będzie planowana cesarka (aktualnie jestem u prywatnego gina). Pytania, pytanie, same pytania! :)
Jestem po dwóch cc planowanych, za każdym razem miałam wykupioną położną na noc, za pierwszym razem były to dwie noce, za drugim jedna i powiem szczerze, że dla mnie to była ogromna pomoc. Pani siedziała sobie na krzesełku obok mnie, pomagała mi się pionizować, a później wykapać, zajmowała się przez tą noc córkami, a ja mogłam choć trochę dojść do siebie. Teraz też będę miała cięcie i z pomocy położnej skorzystam na pewno.
 
reklama
U mnie dziś 8+6 więc różnica niewielka 🙂 prenatalne jestem zapisana w połowie maja to bd 12+4 wiec chyba tak optymalnie 🙂 a nastrój to też już kiepski, glownie przez wymioty i mdłości ale też męczy mnie to ze trzeba siedzieć w domu, nie można na luzie nigdzie się wybrać 😡

Jestesmy tak samo, z tym ze ja Mama 9tydzie od Dzis. Kiedy mialas ostatnie OM? Ja mam wizyte pod Koniec miesiaca ( bedzie 3 tygodnie od poprzedniej) i potem pewnie okolo 11/12 maja zapisze sie na prenatalne i zrobie pappa plus nifty.
 
Jak już napiszemy do Ani to trzeba podać jej w wiadomości wszystkie nicki, które są chętne do grupy zamkniętej. Ustalić zasady grupy. I myślę, że dobrze jest robić porządek w osobach, które się nie udzielają. I wtedy pisze się do Ani aby zamknęła i dostępność do grupy zamkniętej.
Na samym początku dostniemy link grupy zamkniętej i tam będziemy pisać.
Hej . Ja się nie udzielam. Ale jestem od samego początku. Będę mamą bliźniaków ❤️ Też wstawialam wcześniej zdjecia. Ale jestem z wami dzień w dzień. Wchodzę po kilka razy żebym nie miała dużo do nadrabiania później. Dużo się od was uczę bo to moja pierwsza ciąża. I czyli ja już jestem skreślona?
 
Hej . Ja się nie udzielam. Ale jestem od samego początku. Będę mamą bliźniaków [emoji3590] Też wstawialam wcześniej zdjecia. Ale jestem z wami dzień w dzień. Wchodzę po kilka razy żebym nie miała dużo do nadrabiania później. Dużo się od was uczę bo to moja pierwsza ciąża. I czyli ja już jestem skreślona?
Nie, nie mówimy już o wywalaniu z gr zamknietej
 
W Polsce są 3 warunki Kiedy zgodnie z prawem możesz dokonać aborcji 1 na pewno gdy dziecko jest z gwałtu lub jakichś chorych sytuacji kazirodczych, 2 gdy ciąża zagraża życiu matce (tu akurat to normalna decyzja medyczna, zawsze ratują w najpierw tego kto ma większe szanse na przeżycie) lub gdy dziecko jest bardzo chore a 3 nie pamiętam... Na pewno w internecie znajdziesz.
My nie chcielibyśmy nigdy dokonać aborcji dziecka, doświadczyliśmy różnych cudów w życiu, nawrocilismy się porządnie przez to co zobaczyliśmy, ta ciąża też jest cudem i jeszcze przepowiedzianym. Mamy podejście że Bóg daje dziecko jakie chce (jakiego "potrzebujemy" żeby być lepszymi ludźmi) i na ile chce... No ale to wszystko wynika z wiary więc no 😊😊
Wiesz wg mnie latwo napisac ze Bog daje na ile chce ale popatrz gdybys urodzila zdrowe dziecko i umarloby załóżmy po 4 lata to serio tak bys sobie wytlumaczyla ze taka byla wola Boga i ok zyjemy dalej? Wiadomo kazdy wierzy w co chce i nic nikomu do tego..
 
Mi robi tesciu, ja nie mam odwagi i nie potrafie. Nigdy nie probowalam sama. Jak narazje jestesmy w izolacji wiec kazdego wieczoru w sumie jestesmy razem wiec nie ma problemu. Wyszlo kilka sinikow i kilka takich zaczerwienionych miejsc Ale tragedii nie ma. Bede musiala sie nauczyc sama robic, bo pewnie potem bede musiala sama robic jak gdzies bede chciala wyjechac itp. Slyszalam, ze trzeba schlodzic miejsce przed i po. W gdzie robisz? Jakie masz wskazania do clexane? Czemu tylko pierwszy trymestr? Ja sie boje, ze bede musiala brac cala ciaze i polog. Ja mam mthfr c677t i pai 1 w homozygocie.
Ja robię tylko w brzuch, później podobno można w uda lub ramiona jeżeli ciężko złapać skórę na brzuchu.
Nie mam konkretnych wskazań, a przynajmniej o nich nie wiem. U mnie była taka sytuacja, że mam za sobą dwie donoszone bez problemu ciąże, a kiedy zaczęliśmy starać się o trzecie dziecko to zdarzyły się dwie ciąże biochemiczne jedna po drugiej. Miałam robić diagnostykę w kierunku mutacji, ale zaszłam w ciąże - udaną i po prostu nie zdążyłam, więc ten Clexane to tak bardziej zapobiegawczo...
 
Mam wrażenie że rzeczywiście ostatnio to forum się tak rozkręciło że jak ktoś nie wchodzi przez cały dzień to naprawdę ma co nadrabiać [emoji6][emoji16] ja zaglądam jakieś 2-3 razy dziennie [emoji4]

Nie potrafię jeszcze oznaczać tu danej osoby, muszę to ogarnąć. Dziewczyny pisałyście o zastrzykach. Ja mam Neoparine i pewnie będę miała do końca ciąży. Do tej pory mam tylko 3 siniaki [emoji123] zawsze przed zrobieniem lekko zmrażam sobie to miejsce. Poza tym bardzo powoli wbijam igłę i bardzo powoli wypuszczam lek. Jeżeli trafię na miejsce które wyjątkowo boli to wyjmuje igłę i szukam innego bo odkryłam że te siniaki to właśnie wtedy zrobiłam kiedy zignorowałam ból. Ogólnie myślałam że będzie trudniej [emoji6]

A co do l4... Ja mam już wyrzuty sumienia że moja szefowa nie wie o ciąży. Ale czekam też do kolejnej wizyty - jeśli będzie ok to zadzwonię i poinformuję. Mam umowę na czas określony więc dodatkowo stresuje się czy będę miała gdzie wracać [emoji53]

Ja mam zastrzyki cleaxane ze wzgledu na pai 1 w homozygocie i jedna strate, Myriam mogla byc spowodowana brakiem zastrzykow. Wtedy nie wiedzialam o mutacji, bo pierwsza ciaza z corka przebiegla bezproblemowo. Mi robi zastrzyki tesciu Ale narazie siedzimy w domu wiec nie ma problemu Ale musze sie nauczyc i odwazyc sama na wszelki wypadek. Ty gdzie sie nauczylas? Super sposoby masz, musze podpowiedziec, Zeby powoli wbil. Robi mi po oby stronach pepka.
 
Chodze do ginekolog, ktora założyła karte ciąży i kieruje na badania. Wizyta co około 4 tygodnie.
Teraz idę na to usg genetyczne do innego lekarza w ostatnim tygodniu kwietnia. A ta wizyta co 4 tyg wypada akurat tydzień później. Myślicie, że jest sens iść tydzien po tygodniu? I tak musze zrobić badania bo tak jak pisalam, jestem wyczulona na tsh. Ale zastanawiam sie czy jakbym przesunela wizytę np 2 tyg pozniej zeby nie latać tydzien po tygodniu? Czy lepiej isc jak kazala przyjść za 4 tyg?
Pierwsza ciaza zakonczyla sie poronieniem i trochę teraz za bardzo martwie sie wszystkim ale martwie sie czy wszystko jest ok.
I jeszcze jedna sprawa, moja ginekolog nie pracuje nigdzie w szpitalu. Czy to ma jakies znaczenie? Czy wasz ginekolog byl przy porodzie ? Mam wrodzoną wade kregoslupa wiec podejrzewam ze będę miala wskazania do cc. Czy w takim przypadku lepiej znaleźć lekarza ktory pracuje w szpitalu i umówić się juz z nim na to cc?

Ja mam podobne, bo mam
Wizyte za 2 tygodnie i wtedy bede w 10 tygodniu i potem po 2 tygodnich i bede w 12. Jesli u ciebie jest roznica tygodniu to moze lepiej przesunac a badani tag zrobic wczesniej i na wizyte miec wyniki. Co bierZesz na tsh? Ja eutirox 50. Jaki mialas ostatni wynik?
 
reklama
Do góry