reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Czy jest tu jeszcze ktoś kto się nie cieszy z
dziecka? Wszyscy zawsze piszą o tym USG,, że jak się zobaczy to dziecko i usłyszy bicie serca to coś zmienia. Na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia. No ekran jak popsuty telewizor, nawet nie wzięłam tego zdjęcia. Będę tragiczna matka.
Przeczytaj sobie mój wpis: Link do: Listopadowe mamy 2020 i zobacz, jakie mi głupoty po głowie chodzą. Każda kobieta oswaja się z ciążą w swoim czasie. Ja miałam "po prostu" mega stracha i wywarło to na mnie ogromne wrażenie, ale to nie oznacza, że opuściły mnie wszystkie wątpliwości. Będzie dobrze, wszystko w swoim czasie..:)
 
reklama
Ja robie usg genetyczne + pappa. Jak cos bedzie nie tak to nifty. A jeżeli tam by cos wyszlo to nie wiem :(( mam obawy ze moj maz nie bedzie w stanie zaakceptować chorego dziecka, panicznie sie tego boi i wydaje mi sie ze w przypadku jakichs powazniejszych wad bylby sklonny podjac decyzje o aborcji... Mamy 26, 27 lat wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Ja bardzo czekam na to dziecko, po 1 poronieniu nie wyobrazam sobie teraz stracic kolejne. Bardzo ciężko to przezylam.
A jakie jest wasze zdanie? Co jesli cos bedzie cos nie tak?
Wydaje mi sie ze ciezko bedzie zrobic legalna aborcje w Polsce. Patrząc na to ze tylko kolo 1000 wykonuje sie ich rocznie to jednak nie wiem czy gdybym byla w takiej sytuacji to nie wolala bym wyjechac zagranicę gdzie maja lepszy sprzęt i bardziej doświadczonych w tym temacie lekarzy.
W Polsce są 3 warunki Kiedy zgodnie z prawem możesz dokonać aborcji 1 na pewno gdy dziecko jest z gwałtu lub jakichś chorych sytuacji kazirodczych, 2 gdy ciąża zagraża życiu matce (tu akurat to normalna decyzja medyczna, zawsze ratują w najpierw tego kto ma większe szanse na przeżycie) lub gdy dziecko jest bardzo chore a 3 nie pamiętam... Na pewno w internecie znajdziesz.
My nie chcielibyśmy nigdy dokonać aborcji dziecka, doświadczyliśmy różnych cudów w życiu, nawrocilismy się porządnie przez to co zobaczyliśmy, ta ciąża też jest cudem i jeszcze przepowiedzianym. Mamy podejście że Bóg daje dziecko jakie chce (jakiego "potrzebujemy" żeby być lepszymi ludźmi) i na ile chce... No ale to wszystko wynika z wiary więc no 😊😊
 
Czy jest tu jeszcze ktoś kto się nie cieszy z
dziecka? Wszyscy zawsze piszą o tym USG,, że jak się zobaczy to dziecko i usłyszy bicie serca to coś zmienia. Na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia. No ekran jak popsuty telewizor, nawet nie wzięłam tego zdjęcia. Będę tragiczna matka.
Spokojnie ja wierzę że będziesz super mama bo najlepsza dla swojego dziecka, ja nadal jestem w szoku i to negatywnym, dokładnie 3 tygodnie temu zrobiłam test licząc że to pomyłka i kuźwa 2 kreski wszystko dało w łeb, ja mam już 2 dzieci i trzecie w grę nie wchodziło, zresztą jak już tu pisałam w marcu z macierzyńskiego wróciłam, nie wiem jak w pracy powiem tragedia, no i 3 dzieci to dla mnie abstrakcja, dolaczylam tu szukając wsparcia pocieszenia itd. Powiem Ci że liczyłam że może ciąża się nie utrzyma przecież tyle dziewczyn poronilo, dziś już się oswoilam ale radości nie ma, jestem przerażona i zła na siebie że taką wpadkę zaliczyłam jak nastolatka, pomysl jednak że dziecko nie jest niczemu winne ono ciebie teraz potrze najbardziej bo już kocha cię bezwarunkowo, to nie slogan mówi Ci to matka 2 dzieci
 
Nie wiem jak ładnie zapytać więc zapytam wprost 😁 co robicie na te zaparcia? Ja nigdy takiego problemu nie miałam a teraz to mnie normalnie aż boli w wc 😳 czasem wypiję gluta z siemienia lnianego i on pomaga, ale przy mdlosciach źle wchodzi. Jem dużo owoców, od warzyw mnie odrzucilo i może tu jest problem ze tych warzyw mniej? Hmm
Mi pomaga kiwi, domowa granola z owocami na śniadanie albo koktajl z siemieniem i otrębami.
 
@Ewarut Możesz coś więcej na ten temat napisać? W jakim sensie zajmować, z czym to się wiąże itp?
Jak już napiszemy do Ani to trzeba podać jej w wiadomości wszystkie nicki, które są chętne do grupy zamkniętej. Ustalić zasady grupy. I myślę, że dobrze jest robić porządek w osobach, które się nie udzielają. I wtedy pisze się do Ani aby zamknęła i dostępność do grupy zamkniętej.
Na samym początku dostniemy link grupy zamkniętej i tam będziemy pisać.
 
Dzieci z zespołem Downa nie są złem jak to większość myśli.
Moja chrzsniaczka ma zespól Downa w styczniu skończyła 9 lat co prawda ma choroby współistniejące ale wszystko jest pod kontrolą specjalistów i nawet kilku już nie musi odwiedzać oprócz tego to wcześniak dlatego tyłu lekarzy
Wiadomo że wolniej się rozwija ale nie znam drugiego bardziej ufnego i wrażliwego dziecka 😍
Z nią świat jest inny. Doceniamy więcej małych rzeczy. Myślę że to ona wiele nas uczy.
Mój kuzyn z żoną mają córkę z zespołem Downa kiedy się urodziła ona miała 31 lat on 33 nie wyobrażają sobie świata poza nią chociaż na początku ciężko było zaakceptować zwłaszcza jej mamie. Przed tą ciąża poroniła chyba dwa razy i po tej ciąży także więc gdyby zdecydowali się usunąć ciążę bo dziecko jest chore nie mieli by żadnego.
To jest dar od Boga dla ludzi którzy umia sobie z tym poradzić żeby nauczyli się doceniać dobre chwile.
Ja absolutnie nie twierdzę, że Zespół Downa to zło, ale mam już niepełnosprawną córkę i na drugie dziecko z chorobą bym się nie zdecydowała...
 
Hej dziewczyny.
Nadrobiłam Was a przyjemniej się staralam, bo z trójką w domu i nauką zdalną nie daje rady być na bieżąco.
Ja nie lubię pepco, niestety sinsay tez mnie nie przekonuję. Wyprawki i zakupy starszym dzieciom robię w Next (uwielbiam!) Kappahl Reserved H&M i Zarze. Wtedy wiem, ze ubranka przetrwają wszystko ;) i często po starszej córce jeszcze chodzi młodsza.

Czy ktoras z Was bedzie robila badania Nifty lub Sanco? A moze już robiła?

Miłego dnia dziewczynki :)

A w jakim wieku masz dzieci? Trudno jest w tym domowym nauczaniem? Ja planuje robić nifty, mieszkam we Włoszech. W pierwszej ciąży z corka tez robiłam.
 
Ja tak planuje zrobić. Póki co mam wykupioną opiekę prywatną, ale do szkoły rodzenia planuję iść do wybranego szpitala i tam wykupić położną, o ile znajdzie się jakaś, która mi podpasuje :p

Rodzi któraś w Warszawie? :) Macie swoje typy??
Ja rodzę w Warszawie i trzeci raz będzie to Instytut Matki i Dziecka 😉
 
reklama
Jak już napiszemy do Ani to trzeba podać jej w wiadomości wszystkie nicki, które są chętne do grupy zamkniętej. Ustalić zasady grupy. I myślę, że dobrze jest robić porządek w osobach, które się nie udzielają. I wtedy pisze się do Ani aby zamknęła i dostępność do grupy zamkniętej.
Na samym początku dostniemy link grupy zamkniętej i tam będziemy pisać.
Dzięki! Pisałaś też coś o tym, że potrzeba 2 osób do zajmowania się grupą. Co to w praktyce oznacza, wiesz coś może?
 
Do góry