reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Ja miałam wykupioną położną do dwóch porodów i uważam, że to bardzo dobra decyzja. Dodatkowo, po porodzie szukała jak najlepszej sali dla mnie :)
 
Ja też wykupię położną, po pierwsze to moja pierwsza ciąża, po drugie boję się porodu, oswajam się z nim w myślach, a po trzecie dobra położna to polowa stresu mniej [emoji6]

Ja miałam położną z rodziny i męża przy sobie, a dodatkowo znajoma była na dyżurze więc może dlatego tak dobrze wspominam poród[emoji3526] tym razem też na pewno chcę mieć jakąś swoją położna, tym bardziej że nie wiadomo czy mąż będzie przy mnie.


Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!! [emoji3526][emoji76] Nie denerwuj się, poczekaj aż dowiesz się czegoś więcej.

Dziewczyny, ja też będę rodzić w Warszawie, ale nie myślałam jeszcze o szpitalu, nie wiem nic, wstyd!!! [emoji3061]

Spokojnie, ja prawie do ostatniej chwili nie wiedziałam gdzie będę rodzić. Teraz też się zastanawiam. Z resztą w tym momencie sytuacja w szpitalach zmienia się z dnia na dzień więc lepiej się na nic nie nastawiać.

Uff przebrnelam przez ponad 20 stron [emoji28]
@kejti1989 Wszystkiego najlepszego [emoji254][emoji11]

Ja powoli szykuje sie psychicznie do powrotu do pracy [emoji29] Bylam 5 tygodni w domu a od poniedzialku musze wracac. Boje sie teco wirusa ale staram sie ograniczac do minimum, zakupy spozywcze robimy przez neta z dostawą do domu, jak wychodzimy na spaceru czy nad morze to w odludne miejsca. Na ile mozemy to unikamy ludzi.

Dziewczyny gdyby prenatalne wyszly źle, zmieniloby to cos dla Was? Jak w Polsce wygląda prawo do aborcji gdyby dziecko bylo bardzo chore? pytam z czystej ciekawosci jak to wyglada od strony prawnej w Polsce, wiecie moze?

Dla mnie zapewne by zmieniło. Nie wgłębiałam się bardzo w temat, ale z tego co wiem trzeba przeprowadzić amniopunkcje i jej wynik jest podstawą do przeprowadzenia ewentualnej terminacji.
 
Czy jest tu jeszcze ktoś kto się nie cieszy z
dziecka? Wszyscy zawsze piszą o tym USG,, że jak się zobaczy to dziecko i usłyszy bicie serca to coś zmienia. Na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia. No ekran jak popsuty telewizor, nawet nie wzięłam tego zdjęcia. Będę tragiczna matka.
 
Czy jest tu jeszcze ktoś kto się nie cieszy z
dziecka? Wszyscy zawsze piszą o tym USG,, że jak się zobaczy to dziecko i usłyszy bicie serca to coś zmienia. Na mnie nie zrobiło to żadnego wrażenia. No ekran jak popsuty telewizor, nawet nie wzięłam tego zdjęcia. Będę tragiczna matka.
Poczekaj, wszystko przyjdzie z czasem :)
 
Ja się nie zdecydowałam - kierowałam się mniej więcej tymi przesłankami co Ty, musiałabym 100 km dojechać, a wiadomo, że sytuacja wygląda jak wygląda i lepiej siedzieć w domu. Jednak tutaj non stop toczy się wątek o prenatalnych i też zastanawiam się, czy to dobre posunięcie.
W kazdym razie jestem umówiona z moją gin za niecałe 2 tygodnie na badanie NT (przezierność karkowa) i jeśli wtedy coś wyjdzie nie tak, to bezwzględnie na prenatalne.

Któraś jeszcze nie decyduje się na badania prenatalne?
Ja to trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi bo jeśli lekarz podczas usg sprawdzi przezierność karkową to jak dla mnie to jest właśnie usg prenatalne. Wiadomo, że jeszcze będzie sprawdzał inne rzeczy, np obecność kości nosowej.
Jeśli chodzi Ci w takim razie kto będzie robił tylko usg to ja. W razie nieprawidłowości na usg pomyślę nad szerszą diagnostyką.
 
reklama
Ja to trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi bo jeśli lekarz podczas usg sprawdzi przezierność karkową to jak dla mnie to jest właśnie usg prenatalne. Wiadomo, że jeszcze będzie sprawdzał inne rzeczy, np obecność kości nosowej.
Jeśli chodzi Ci w takim razie kto będzie robił tylko usg to ja. W razie nieprawidłowości na usg pomyślę nad szerszą diagnostyką.

Widzisz, to ja tego nie wiedziałam, myślałam, że to coś zupełnie innego. Przy pierwszej ciąży wszystko to czarna magia, dziękuję za rozjaśnienie ☺
 
Do góry