reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Witam kolejne mamusie w naszym gronie. Niestety Kochane, ale chyba w kiepskim czasie wybrałyśmy sobie pierwszy trymestr. No ale co zrobić, kto mógł przypuszczać, że zajdziemy w ciąże w momencie epidemi koronawirusa. Mam siostre młodszą ode mnie, ale również w ciąży i ona chyba ma ciut lepiej bo jest w 20 21 tyg ciąży. Mam wielką nadzieje, że u was jak i u mnie będzie wszystko w porządku z naszymi ciążami, a przede wszystkim z maluszkami i w listopadzie będziemy sie z nich ogromnie cieszyć. Powodzenia nam wszystkim, Ja mam wizyte w środe, mam nadzieje zobaczyć serduszko i dalej iść na zwolnienie (od rodzinnego mam do końca marca) na dodatek musze szybko sie z przeziębienia wykurować. Trzymajcie sie cieplutko, na dziś już zmykam.
 
reklama
Witam nowe mamusie[emoji16]

Tutaj niestety cyklicznie pojawia się temat wirusa. No kiepsko 'wybralysmy' moment.
Ja osobiście jestem przerażona, paraliżuje mnie strach przed zarazeniem, z konsekwencjami.
Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy moi znajomi jeszcze miesiąc temu dorwali 'to tylko grypa', teraz sami przyznają, że cholernie się boją. A co mamy powiedzieć my? W ciąży? Ryzyko dla naszych dzieciaczków, dla nas?
Od miesiąca kwitnie w domu, byłam tylko u gina na wizycie ze 2 tygodnie temu, mogę siedzieć i do końca ciąży w domu. Ale jaka mam gwarancję, że i tak się nie zaraze od męża/lekarza/pielęgniarki pobierajacej krew?[emoji25]

Ja dziś przejrzałam pol dnia. Jak mnie sciely mdłości i ból podbrzusza tak przespałam całe popołudnie. Dalej mi niedobrze, ale teraz chociaż daję radę funkcjonować.
 
Witam nowe mamusie [emoji173] ogromne gratulacje i spokojnych kolejnych miesięcy [emoji173]
Hejka dziewczyny! ;) a możecie polecić jakieś kremy/balsamy? Chciałbym coś zacząć używać jednak niestety kompletnie nie wiem co jest najlepsze A przede wszystkim bezpieczne;( możecie coś zarekomendować?;)
Ja w pierwszej ciąży używałam z ziaji serię Mamma Mia później do tego dodałam jeszcze olej że słodkich migdałów (jedno rano a jedno wieczorem) pamiętam też że jakoś pod koniec ciąży skończyła mi się ta ziaja i już nie chciałam kupować i smarowałam oliwką z Rossmann tą którą w ciąży dają za 1gr.
Swoją drogą jak któraś nie ma to polecam aplikację Rossmann i opcję Rossnę i zaznaczyć że jest się w ciąży (tylko na 1 dziecko) bo w trakcie za 1gr jest oliwka a później mała paczka pampersow rozmiar 1 [emoji4]
 
Ja wyczytałam że na samym początku smarować się można 2 razy dziennie olejkiem ze słodkich migdałów. Potem ktoś polecał bio-oil i tak właśnie zaczęłam.
 
Sama musze przyznac ze na początku dla mnie ten koronowirus to bylo traktowane jako zwykla grypa.. Medialna nagonka... Ale z czasem jak temat stawal sie coraz powazniejszy to tez zaczelam sie bac. Tym bardziej teraz jak zobaczylam pozytywny test.. Pracuje co prawda w malym sklepie zoologicznym gdzie nie ma duzego ruchu ale nigdy nie wiadomo jaki klient sie trafi..
I boje sie z kazdym dniem ze sie obudze i juz bedzie po ciazy.. z kolejnym zawodem.. i kolejnym aniolkiem.. Przepraszam ze tak smece ale jakis taki nastroj mnie zlapal..
 
Sama musze przyznac ze na początku dla mnie ten koronowirus to bylo traktowane jako zwykla grypa.. Medialna nagonka... Ale z czasem jak temat stawal sie coraz powazniejszy to tez zaczelam sie bac. Tym bardziej teraz jak zobaczylam pozytywny test.. Pracuje co prawda w malym sklepie zoologicznym gdzie nie ma duzego ruchu ale nigdy nie wiadomo jaki klient sie trafi..
I boje sie z kazdym dniem ze sie obudze i juz bedzie po ciazy.. z kolejnym zawodem.. i kolejnym aniolkiem.. Przepraszam ze tak smece ale jakis taki nastroj mnie zlapal..
No nie jest to najlepszy moment na ciążę, ale trzeba myśleć pozytywnie. I tak żyjemy w bardzo dobrych czasach, jest usg, rozwinięta medycyna, pokój. Wiadomo że sa utrudnienia przez wirusa, ale damy radę :). Trzeba o siebie dbać, unikać ludzi i będzie dobrze. To szybko zleci ;)
 
Ja wyczytałam że na samym początku smarować się można 2 razy dziennie olejkiem ze słodkich migdałów. Potem ktoś polecał bio-oil i tak właśnie zaczęłam.
Dziś na jakiejś grupie piszą, że bio oil jest szkodliwy a tym bardziej w ciąży... Żeby nie używać.. ale nie doczytałam dokładnie dlaczego 😧
 
Witam nowe mamusie [emoji173] ogromne gratulacje i spokojnych kolejnych miesięcy [emoji173]
Ja w pierwszej ciąży używałam z ziaji serię Mamma Mia później do tego dodałam jeszcze olej że słodkich migdałów (jedno rano a jedno wieczorem) pamiętam też że jakoś pod koniec ciąży skończyła mi się ta ziaja i już nie chciałam kupować i smarowałam oliwką z Rossmann tą którą w ciąży dają za 1gr.
Swoją drogą jak któraś nie ma to polecam aplikację Rossmann i opcję Rossnę i zaznaczyć że jest się w ciąży (tylko na 1 dziecko) bo w trakcie za 1gr jest oliwka a później mała paczka pampersow rozmiar 1 [emoji4]
Oo fajnie dziękuję za info z tą oliwka.. a to trzeba wziąć z półki czy jak??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry