reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dzień dobry laseczki, ale piękny dzień się zapowiada 😎 Czekam na kuriera z ciążowymi z lidla i potem może uda się wyskoczyć na trochę na działkę.

Ja schudłam prawie 1,5kg, co przy moim tłuszczyku jest bardzo wskazane, więc jaram się trochę i mam nadzieję nie nadrobić z nawiązką jak przejdą wieczorne wymioty i mdłości 🙊
 
reklama
Ja mam 38lat i mam ryzyko:
- 21 1:546
-18 1:950
- 13 1:8467
A ja wogole nie rozumiem co te cyfry oznaczają 😢 wytlumaczysz?? I jakie masz to ryzyko?
Trisomia 21 czyli zespól downa
Trisomia 18 zespół Edwardsa
Trisomia 13 zespól pataua


I dokladnie jak pisałyście 1 na 546 rodzi chore.. itd.
Oczywiście pamiętajcie to tylko statystyki.
 
Dziewczyny ja trochę z innej beczki, głównie z ciekawości. Wiem, że większość z Was, tak jak mnie, męczą mdłości i wymioty i stąd moje pytanie, czy bardzo zmieniła się Wam waga? Ja schudłam już ponad 4,5kg, 11+1 teraz, i jestem ciekawa czy u Was pomimo złego samopoczucia waga raczej stoi czy też chudniecie? 🤔
U mnie mdłości w pierwszej ciąży nie korelowały się z wagą, tak jak się może wydawać, tzn. mimo mdłości w I trymestrze sporo przytyłam. W całej ciąży przytyłam 20 kg, a mdłości miałam ze 3/4 ciąży albo i dłużej. Teraz chyba trochę mniej przytyję, bo mniej jem (niedobrze mi po prawie wszystkim, więc ograniczam). To pewnie też kwestia indywidualna.
 
A propos wagi, pytanie do tych z Was, które już przed ciążą nosiły jakiś spożywczy tłuszczyk 😏 Nie boicie się, że, mimo starań, za dużo przytyjecie? Co mówią Wasi lekarze? Mnie lekarka uczuliła, że dziecko rośnie ostatnie 3 miesiące i żeby się w związku z tym pilnować, wręcz gin-endo powiedziała, że można przejść na dietę cukrzycową (co dla mnie jest jednak chyba lekką przesadą). Do idealnej wagi brakuje mi ~10kg, więc w normalnych warunkach jest co zrzucać, ale czy faktycznie ta waga w ciąży może aż tak zaszkodzić? Faktem jest, że przytycia teraz kolejnych10kg trochę sobie nie wyobrażam 😫😓
 
Hehe, jak się moja córka urodziła, to leżała sobie w tej przezroczystej kuwetce, ja na nią patrzyłam i nie wierzyłam w to, co się dzieje, nie wiedziałam co mam z nią robić. Nie pomyślałam o tym, żeby ją nakarmić, przewinąć, umyć, cokolwiek, mimo ze całą ciążę czytałam stosy poradników. Tylko patrzyłam ;). Na szczęście byłam w sali z dwiema innymi, bardziej doświadczonymi dziewczynami i patrzyłam co one robią ;). No i od nich podpatrzylam, że gdy dziecko śpi, można je wziąć do swojego łóżka i przytulić, ja byłam w takim szoku, ze na to nie wpadłam i córeczka leżała cały czas w kuwecie ;). Teraz jak sobie to przypominam, to aż nie chce mi się wierzyć... A, i nie czułam do niej wiele na początku (chociaż bardzo chciana i wyczekana), dopiero jakieś 2 tygodnie po porodzie uświadomilam sobie, że ją kocham... :)
To będzie moje pierwsze dziecko i też się tego boję, że miłość nie przyjdzie od razu, a dziecko w pełni planowane. I w ogóle czy dam radę, tyle obaw.

Dziewczyny czy mialyscie książkę "Mamy dla Mamy" czy warto kupić? Ewentualnie inną polecacie?

I jeszcze pytanie o prenatalne, zapisałam się, będę miała na nfz, ale nic Panie nie mówiły że jakaś krew itp.
Czy to oznacza że będę miała samo usg bez badania krwi?
 
Dzień dobry laseczki, ale piękny dzień się zapowiada 😎 Czekam na kuriera z ciążowymi z lidla i potem może uda się wyskoczyć na trochę na działkę.

Ja schudłam prawie 1,5kg, co przy moim tłuszczyku jest bardzo wskazane, więc jaram się trochę i mam nadzieję nie nadrobić z nawiązką jak przejdą wieczorne wymioty i mdłości 🙊
Pokazesz ciuszki jakie kupiłaś? 😲🙂🙂
 
Nie no to sobie odczytalam że ten 95centyl-norma przy 5.5 to do 2.25, ona miała 2,5. Ale tak świrować przy tym ludzi (kobiety w ciąży) jak jeszcze nic nie wiadomo tak naprawdę i są ogromne szanse na zdrowe dziecko...
Ale dla porównania przy ryzyku 1:300 już u nas kierują na amniopunkcje :(
Czyli 1:16 to bardzo wysokie ryzyko :(
 
reklama
Do góry