reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Macie jakiś sprawdzony sposob na ból glowy?
Cały dzień męczą mnie wymioty i ból głowy;// juz nie mogę wytrzymać... Byl spacer, spanie itp i ciągle boli, nie jest to ostry bol ale juz dlugo to trwa i mnie denerwuje. Chcialam ograniczyć srodki przeciwbólowe do minimum bo jednak nic nie pozostaje bez wplywu na malucha.
Mi kazał pyralginę lekarz, bo mówiłam, że na c nie pomaga a trzy dni głową bolała i jak ręką odjął
 
reklama
A ja się tak zastanawiam czy czegoś źle nie rozumiem...
Jeżeli potem ktoś pisze totalnie załamany że mają ryzyko bardzo duże np ZD 1:16... No to to jest 6,25% ryzyko choroby a 93,75% szansy na zdrowe dziecko.
Czy coś źle rozumiem? [emoji55] nie interesowalam się nigdy tym, no ale odwrotnie to by było napisane 16:1 na chłopski rozum
Edit: bratowa mojego męża miała przeziernosc 2.5 przy 5.5cm i właśnie takie ryzyko 1:16 i tak ich spanikowali, straumatyzowali strasznie [emoji17] wydzwaniali że ogromne ryzyko ze natychmiast mają się zgłosić do szpitala na dalsze badania itp (a chodziło "tylko" o to, ciąża nie była zagrożona ani nic-to bylo w uk)
Bo przy takim crl to duża przezierność. Km większy plod tym większe nt dopuszczalne.
A z tymi % dobrze rozumiesz :)
 
Dziewczyny ja trochę z innej beczki, głównie z ciekawości. Wiem, że większość z Was, tak jak mnie, męczą mdłości i wymioty i stąd moje pytanie, czy bardzo zmieniła się Wam waga? Ja schudłam już ponad 4,5kg, 11+1 teraz, i jestem ciekawa czy u Was pomimo złego samopoczucia waga raczej stoi czy też chudniecie? 🤔
U mnie waha się o pół kg raz w górę raz w dół..zależy ile zjem dzień wcześniej...
Zawsze się ważę rano po wysianiu 😲☺️
 
Bo przy takim crl to duża przezierność. Km większy plod tym większe nt dopuszczalne.
A z tymi % dobrze rozumiesz :)
Nie no to sobie odczytalam że ten 95centyl-norma przy 5.5 to do 2.25, ona miała 2,5. Ale tak świrować przy tym ludzi (kobiety w ciąży) jak jeszcze nic nie wiadomo tak naprawdę i są ogromne szanse na zdrowe dziecko...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry