reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny ale macie rozmach, ciężko nadrobić wpisy po dwóch dniach :o;)
Wszystkim solenizantkom życzenia spokojnej ciąży i spełnienia marzeń 🎂🎉
Badania genetyczne mam 27.04, ze względu na wiek, dostałam skierowanie, aby wykonać je w ramach NFZ ale w prywatnej klinice i u konkretnego lekarza. I tu pojawia się moje pytanie do Was, ponieważ sprawdziłam na stronie do której wstawałyściecie link, że na liście certyfikowanych lekarzy nie ma tego do którego się zapisałam i który był mi polecany. Na stronie kliniki, chwalą się wykonywaniem tych badań prenatalnych i teraz nie wiem czy ten lekarz jest dobrym wyborem? Czy ta lista jest aktualizowana?
 
Absolutnie nie mialam na celu ciebie urazic 🙂 Ja mam kompletnie odmienny punkt widzenia ale przecież nie bedziemy sie sprzeczac ani kłócić. Zadalam tylko pytanie 😉
No mi czasem ciężko też robić ten "krok w nieznane", zwłaszcza że jestem po fizyce medycznej, planowałam leczenia radio dla ludzi z nowotworami zwłaszcza mózgu. Był np przypadek dziewczynki która nowotwór miała w samym środku czaszki i miała mieć radioterapie też - co znaczy że nie da się przeprowadzić takiego leczenia promieniowaniem jonizujacym bez uszkodzenia zdrowej tkanki - w tym wypadku też mózgowej. Po prostu wierzę, że z tego wszystkiego może wynikać jakieś dobro jeśli zaufamy, ale tak to bardzo trudne. Na szczęście miałam już wiele potwierdzeń w życiu i tego się trzymam, i choć czasem rozum podpowiada co innego to zawsze wychodzi na dobre
 
Ja byłam wczoraj u lekarza, nie wiem czy pisalam. Konkretów się nie dowiedziałam. Tyle że w maju usg te do 14 tc. No i na krew w poniedziałek idę [emoji2368]
AA no i powiedział że cieszyć się będziemy po tym usg w maju [emoji2356]

Zastanawiam się czy jak się uspokoi trochę korona czy nie zmienić lekarza [emoji2368]
On zawsze tak czy może miał zły dzień? Moja gin też dziś była mało rozmowna, wizyta trwała może z 10 min max z cytologia, "sprawdzeniem" wyników badań (bo nawet nie zauważyła, że brakuje jednego) i usg. Odniosłam wrażenie, że nie była w humorze a wcześniej nie narzekałam... [emoji849]I też się zastanawiam czy nie zrobić dodatkowo usg prenatalnego u innego specjalisty posiadającego certyfikat FMF [emoji849]
 
On zawsze tak czy może miał zły dzień? Moja gin też dziś była mało rozmowna, wizyta trwała może z 10 min max z cytologia, "sprawdzeniem" wyników badań (bo nawet nie zauważyła, że brakuje jednego) i usg. Odniosłam wrażenie, że nie była w humorze a wcześniej nie narzekałam... [emoji849]I też się zastanawiam czy nie zrobić dodatkowo usg prenatalnego u innego specjalisty posiadającego certyfikat FMF [emoji849]
No właśnie jak kiedyś do niego chodziłam to był bardziej rozmowny i żartował..
 
reklama
na liście certyfikowanych lekarzy nie ma tego do którego się zapisałam i który był mi polecany. Na stronie kliniki, chwalą się wykonywaniem tych badań prenatalnych i teraz nie wiem czy ten lekarz jest dobrym wyborem? Czy ta lista jest aktualizowana?
Dobre pytanie. Mi właśnie zmieniono termin prenatalnych na późniejszy (byłabym ledwo w początku 11tc) i niestety wraz z oczekiwaniem na wynik PAPPY pełen opis będę miała dopiero koło 8 maja. Ale nie ma tego złego, bo wcześniejszej lekarz też nie znalazłam na wspomnianej liście, dlatego z racji przepisania na dalszy termin, zażyczyłam sobie dr, która tam już widnieje 😋😊
 
Do góry