reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Hej dziewczyny przywitam się i ja :) przyznam się szczerze, że nie udało mi się przebrnąć przez wszystkie strony ale starałam się nadrobić jak najwięcej :D w tym roku kończę 31 lat, to moja pierwsza ciąża, dzisiaj mam 8t5d, termin z om wypada mi na 21 listopada, ten wyznaczony przez gina 22 listopada. Póki co mdli mnie i podobnie jak u Was-raz bym coś zjadła a za chwilę już nie mogę na to patrzeć[emoji2356]do tego zachciewajki no i kiepski nastrój, przez wiekszosc czasu czuję się jak na ciągłym pmsie :D pozdrawiam Was cieplutko i miłego dnia :)
Cześć, witamy. [emoji6] Ja też dziś 8+5. Mam nadzieję, że jutro się w końcu dowiem jak z terminem. [emoji14]
 
reklama
Jeju ile Wy drukujecie [emoji2960]
Co do ciuszków mi Pepco dla maluchów odpowiada, ale trzeba wiedzieć czy materiał dobry jest gatunkowo. Sinsay jest ok. Najczęściej kupuję dzieciom ubrania w hm, smyku i Reserved. Młodemu często od sąsiadki odkupuję ciuchy, dobre gatunkowo zadbane i niezniszczone i oczywiście za grosze. Syn wie, że to ubrania po starszym koledze i absolutnie nie ma z tym problemu. Małej natomiast też kupowałam ubranka używane na początku. Wiadomo, że te kupione i wybrane przez nas najbardziej cieszą. Wózek głęboki miałam używany i teraz też taki kupię, bo spacerówkę mam. Mogłabym kupić nowy, będzie stać mnie na to, ale dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto po prostu. Można zaoszczędzić. Łóżeczko mam z historią, bo zrobił je mój tata dla mojej chrześnicy, która ma teraz 19 lat. Obecnie śpi w nim jeszcze najmłodsza, bo czekamy na meble do jej pokoiku i będziemy ją tam przenosić aż się boję[emoji2960] wogóle to przestrzegam wszystkie mamy, szczególnie pierwiastki, żeby jednak nie dać się reklamie,bo teraz na rynku jest tyle pierdół i bajerów, że można łatwo dać się wciągnąć w zakupy. Warto przemyśleć każdy zakup.
Dobra idę robić te placki ziemniaczane, co za mną chodziły [emoji39]
Ja jestem pierwiastka , ale za to oszczędna - nie zamierzam kupowac wszystkiego extra co mi wpadnie do Oka, wiem ze duzo rzeczy moze byc po prostu nie przydatnych I bd zbierac sobie kurz... ciuszkow nowych kilka kupilam w lidlu I w lumpku jak jeszcze nie byłam w ciazy z mysla, ze w koncu w nia zajde albo oddam kolezankom w ciąży :) I poki co leza a juz sa chetni do oddawania ciuszkow, wiec podejrzewam ze zakupy ciuchowe mi odpadna, lozeczko jak znajdę fajne używane to kupie i materac nowy , wózek tez jak bedzie fajny używany to kupie , jak nie to nowy , chociaz wiem , ze bede korzystać tylko z nosidełka i gondoli a spacerówke i tak chce inna bo te z 3w1 sa za wielkie dla mnie i nie bede miała gdzie jej trzymać ...
No i podoba mi sie otulacz do fotelika na zimę to pewnie kupie no i wanienke ze stojakiem a tak jakieś pieluszki kilka sztuk , kosmetyki i tyle będzie z zakupów :)
 
Wiesz co ja też nie korzystałam z tego prawa w pierwszej ciazy. Tak samo w kolejkach w sklepach chyba, ze w Rossmannie babka mnie wywolala, bo nie widziałam problemu poczekać. Ale teraz jak jest wirus to nie miałabym skrupułów... A jak ciazy nie widać to miej ze sobą kartę ciazy i na tej podstawie masz dowód.
Pomyśle o tym przy najbliższej okazji ale wiesz jak ludzie zazwyczaj reagują są głośne głupie komentarze..
Za dzieciaka jeszcze pamiętam że jak się gdzieś widziało ciężarna w kolejce to się przepuszczalo a teraz ludzie nie mają skrupułów ani litości jeszcze głupio się wpatrują ale nie wpuszcza z własnej woli a jak skorzystać z przywileju to palcami wytkną.
 
My niestety będziemy musieli zainwestować w wyprawkę. Wśród znajomych jesteśmy pierwsi (mamy już 27 lat, ale raczej im się nie spieszy), w dalszej rodzinie dzieciaki już starsze i nie ma zbytnio na kogo liczyć.
Jedyna nadzieja jest w moich rodzicach. Mam 16 lat młodszą siostrę i rodzice pogromadzili dla mnie wiele rzeczy. Już mama zapowiedziała, że w wakacje będzie wielkie przebieranie wszystkiego. [emoji6]
 
Ja jestem pierwiastka , ale za to oszczędna - nie zamierzam kupowac wszystkiego extra co mi wpadnie do Oka, wiem ze duzo rzeczy moze byc po prostu nie przydatnych I bd zbierac sobie kurz... ciuszkow nowych kilka kupilam w lidlu I w lumpku jak jeszcze nie byłam w ciazy z mysla, ze w koncu w nia zajde albo oddam kolezankom w ciąży :) I poki co leza a juz sa chetni do oddawania ciuszkow, wiec podejrzewam ze zakupy ciuchowe mi odpadna, lozeczko jak znajdę fajne używane to kupie i materac nowy , wózek tez jak bedzie fajny używany to kupie , jak nie to nowy , chociaz wiem , ze bede korzystać tylko z nosidełka i gondoli a spacerówke i tak chce inna bo te z 3w1 sa za wielkie dla mnie i nie bede miała gdzie jej trzymać ...
No i podoba mi sie otulacz do fotelika na zimę to pewnie kupie no i wanienke ze stojakiem a tak jakieś pieluszki kilka sztuk , kosmetyki i tyle będzie z zakupów :)
To ja jedynie zwrócę uwagę na to, że warto aby to nosidełko było porządne bo dziecko będzie w nim prawie rok jeździć jako w foteliku więc warto, aby było bezpieczne. My kupiliśmy nowy wózek (a właściwie moi rodzice) i szczerze to nie wiem czy to była dobra decyzja, ale od początku wiedzieliśmy, że chcemy szybko drugie dziecko więc ten wydatek się rozkłada [emoji3526]
 
Pomyśle o tym przy najbliższej okazji ale wiesz jak ludzie zazwyczaj reagują są głośne głupie komentarze..
Za dzieciaka jeszcze pamiętam że jak się gdzieś widziało ciężarna w kolejce to się przepuszczalo a teraz ludzie nie mają skrupułów ani litości jeszcze głupio się wpatrują ale nie wpuszcza z własnej woli a jak skorzystać z przywileju to palcami wytkną.
Kilka miesięcy temu stojąc w kolejce do pobrania krwi właśnie nasluchałam się, jak dwie emerytki komentowały dziewczynę czepiając się, że ciąża to nie choroba itd.
Jak ja tego słucham, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Zastanawiam się, kiedy do ludzi dotrze, że młode osoby też mogą źle się czuć i też mogą mieć różne choroby.
 
No kreci sie nieźle hehe wyglądało to jakby sie obrazilo, ze ktoś do niego/niej zagląda i sie odwróciło tyłem [emoji38][emoji38]

A kiedy ostatnio widziałaś swoja dzidzie ?
U mnie jakieś 3 tyg minęły od ostatniego USG to dzidzia 3,5 cm urosła, a lekarka mówiła właśnie ze dzieci jakoś skokowo rosną [emoji4]
Hihi to tak jakby Twoja dzidzia się wstydzi.
Ja ostatnio byłam 2.04 i dzidzia miała 2,2 cm i lekarz mówił też że się rusza ale byłam na NFZ i tam nie za bardzo można oglądać bo wizyta na szybko szybko jak coś nie zapytasz to się nie dowiesz a teraz ide 23.04 no i dzień później mam prenatalne to tam mam nadzieję sobie dlugo pooglądam ☺
 
Kilka miesięcy temu stojąc w kolejce do pobrania krwi właśnie nasluchałam się, jak dwie emerytki komentowały dziewczynę czepiając się, że ciąża to nie choroba itd.
Jak ja tego słucham, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Zastanawiam się, kiedy do ludzi dotrze, że młode osoby też mogą źle się czuć i też mogą mieć różne choroby.
To prawda te starsze osoby nierzadko gorzej komentują..
Ja byłam kiedyś w sytuacji gdzie koleś skorzystał z przywileju że jest honorowym dawcą krwi w poczekalni do specjalisty.. jak wybuchła dyskusja to aż uszy więdły..😞
 
reklama
Do góry