reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dzień dobry! Ja już po porannym rzyganiu, chociaż nie ukrywam że troszkę sobie w tym pomogłam bo już byłam tak umeczona wczorajszymi mdlosciami i dziś od rana że jak tylko siadłam przy kibelku i 2 razy zasymulowalam co chce zrobic to organizm sam już zadzialal 🤣 i jest mi póki co dużo lepiej. Ale powiem szczerze że ważę teraz najmniej, odkąd się dowiedziałam o ciąży i jestem tak płaska jak za czasów licealnych. Jak później zacznę tyć to będzie efekt jojo 🤣
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które już były w ciąży kiedyś. Czy ciuchy ciążowe będą potrzebne? Co najlepiej kupić a co sobie darować (też biorąc pod uwagę że największy brzuch będzie na jesień). Czy np latem to już będą marne szanse żeby się wcisnąć w nasze normalne rzeczy?
Myślałam żeby kupić kilka T-shirtow, jakieś sukienki, legginsy, bluzę dłuższą. Na pewno staniki będą potrzebne. Coś jeszcze? Albo czegoś nie kupować?
 
Dzień dobry :)
Poszłam spać i teraz 10 stron do czytania :) ale lekura do kawki doskonala :)

Zaczynam wątpić, że minie mi źle samopoczucie i mdłości w drugim trymestrze, bo on już za zakrętem, a poprawy ani widu ani słychu.

Za to powoli zaczynam odkrywać po czym mi gorzej niż najgorzej - chleb i inne pszenne rzeczy, słodkie cokolwiek, wszystko co ma odrobinę tłuszczu, surowe owoce. Na razie tyle odkryłam. Zobaczymy dalej.

Prenatalne mam 26.04 i 8.30. Nie dość, że niedziela to bladym świtem :)

@CoffeS spróbuj zadzwonić, może ktoś tam będzie i powie, co masz robić z tym zębem
No właśnie dzwoniłam na infolinię i bezpośrednio do gabinetu a tam info że wizyty odwołane i będą informować na swojej stronie jeśli się coś zmieni ehh. Czytałam na necie że największym problemem tego lekarstwa jest brak trwałości w sensie że może się wykruszyć bo to nie jest stała plomba.
Cześć dziewczyny :) ja się powoli zbieram bo zaraz mam wizytę u ginekologa. Strasznie się stresuje bo to moja druga wizyta od początku ciąży [emoji27] prenatalne mam za tydzień 24.
Mocno trzymam kciuki [emoji4] i poprosimy o wieści po wizycie [emoji847]

Co do kawy to sypanej nigdy nie lubiłam. Rozpuszczalną nauczył mnie mąż pić [emoji847] jakiś miesiąc przed ciążą mnie odrzuciło ale gdzieś od tygodnia zaczyna wracać ochota na puszczalską [emoji16] także 1 dziennie wpada. Dzień zazwyczaj zaczynam od owocowej herbatki [emoji4]
 
Mam pytanie do dziewczyn, które już były w ciąży kiedyś. Czy ciuchy ciążowe będą potrzebne? Co najlepiej kupić a co sobie darować (też biorąc pod uwagę że największy brzuch będzie na jesień). Czy np latem to już będą marne szanse żeby się wcisnąć w nasze normalne rzeczy?
Myślałam żeby kupić kilka T-shirtow, jakieś sukienki, legginsy, bluzę dłuższą. Na pewno staniki będą potrzebne. Coś jeszcze? Albo czegoś nie kupować?
Ja w pierwszej ciąży uważałam że ubrania ciążowe są przereklamowane i szkoda pieniędzy (zawsze nosiłam luźne ubrania więc twierdziłam że starczą na dłużej). O tym jak bardzo się myliłam przekonałam się dopiero w okolicy 8 miesiąca gdy wpadłam do h&m i trafiłam na wyprzedaż ubrań ciążowych. Boże jakie one okazały się wygodne. Kupiłam wtedy pamiętam bluzkę, spodnie, sweterek, leginsy i kurtkę. Nic Ci nie ucieka..wszystko ładnie zakryte i nie świecisz gołym brzuchem na każdym kroku. Wiem że w tej ciąży na bank wcześniej coś dokupie (choćby że względu na inną porę roku - wtedy rodziłam koniec marca). Uważam że to są dobrze wydane pieniądze. Warto też rozglądać się za czymś używanym np na olx [emoji4]
 
Mam pytanie do dziewczyn, które już były w ciąży kiedyś. Czy ciuchy ciążowe będą potrzebne? Co najlepiej kupić a co sobie darować (też biorąc pod uwagę że największy brzuch będzie na jesień). Czy np latem to już będą marne szanse żeby się wcisnąć w nasze normalne rzeczy?
Myślałam żeby kupić kilka T-shirtow, jakieś sukienki, legginsy, bluzę dłuższą. Na pewno staniki będą potrzebne. Coś jeszcze? Albo czegoś nie kupować?
Nigdy nie miałam ciążowych ciuchów typowo. Zawsze leginsy i tisherty
 
Mam pytanie do dziewczyn, które już były w ciąży kiedyś. Czy ciuchy ciążowe będą potrzebne? Co najlepiej kupić a co sobie darować (też biorąc pod uwagę że największy brzuch będzie na jesień). Czy np latem to już będą marne szanse żeby się wcisnąć w nasze normalne rzeczy?
Myślałam żeby kupić kilka T-shirtow, jakieś sukienki, legginsy, bluzę dłuższą. Na pewno staniki będą potrzebne. Coś jeszcze? Albo czegoś nie kupować?
Najlepiej nie kupuj na zapas tylko na bieżąco, bedziesz widziala czego Ci potrzeba, ciężko przewidzieć jak szybko bedzie brzuszek rósł, na pewno przydadzą sie dłuższe luźne bluzki i leginsy. Na lato sukienki będą super :)
 
reklama
Ja mam prenatalne i pappa 30 kwietnia.

Czy Was tez tak mdli wieczorem? Caly dzień jest ok, ale po 19 się zaczyna... Ehhh
Ja ostatnio to masakra wczoraj to samo, po kolacji z pomidorami ciężko na żołądku, po kąpieli wylądowała w wc i przed samym spaniem też, ale chyba coś mi na żołądku siedzi i spróbuje miętową herbatę sobie zrobić.
Dzień dobry [emoji274]
A ja miałam mieć dziś wizytę u dentysty i okazało się że wszystkie są odwołane i nawet nie poinformowali. Jestem w lekkiej kropce bo 2 lutego założyli mi lekarstwo do zęba które wg dentystki może w nim być do 3 miesięcy. Zaraz maj a ja nadal to lekarstwo mam. Nie mam pojęcia czy powinnam na szybko szukać dentysty który przyjmie mnie prywatnie czy przeczekać ten cały korona i na spokojnie zostawić to dłużej. Zna się ktoś może na tym?
Nasza dentystka otwiera gabinet jakoś za tydzień ale tylko dla pilnych przypadków więc zobaczymy czy mąż dostanie się w poniedziałek do swojej dentystki.
 
Do góry