reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Polecacie może jakieś poradniki albo blogi o macierzyństwie? Zaczęłam oglądać na yt mama lama ale może macie coś fajnego do polecenia? Stwierdziłam że powoli trzeba zacząć się edukować bo z noworotkiem nie miałam nigdy do czynienia i trochę to przeraża.
 
Hej, pisałam potem ale może przewinęłaś ;) Ciąża pierwsza, totalna wpadka i zaskoczenie, nigdy nie chciałam mieć dzieci bo ich po prostu nie lubię i to bardzo :D Poza tym mam silną tokofobię, do ginekologa nienawidzę chodzić, na badaniach krwi zawsze mdleje więc totalnie sobie siebie nie wyobrażam na porodzie :D Po USG dopochwowym miałam traume przez tydzień a jak teraz myślę o tych prenatalnych to mi się wymiotować chcę z nerwów i strachu, pomocy! Ja się nie nadaję do rodzenia dzieci :(((

Jeju przepraszam, faktycznie nie zauważyłam poprzedniego wpisu. Strasznie mi przykro ze masz tak ciężki początek... mam nadzieje, ze będziesz z nami do końca, innych nie musisz lubić, swoje pokochasz zapewniam Cię 😉 jestem z Tobą całym serduchem
 
Cudowne wiadomości :-) Ktory tydzien?? Edit, juz doczytalam :-)

Ja dzis tez juz po wizycie :-) chce mi doktorka rowniez dac skierowanie na prenatalne.. dla mnie to czarna magia narazie.. z usg wychodzi 8+1. Serduszko bije :-) wstawiam zdjecie :-) crl 16,9.mm to chyba dobrze jak na ten tydzien??
A jeszcze coś takiego właśnie znalazłam w.internetach i to by się zgadzało z tym co obliczyl mi i Tobie komputer u gina 😊
 
Dziewczyny, dawno się nie odzywałam, ciężko Was dogonić, ale staram się nadrabiać na bieżąco. [emoji2]
U mnie dziś 8+4, także też termin wyjdzie koło 21 - 25 listopada (różne wyliczenia różnie mi wskazywały). Wcale nie jest nas tak mało. [emoji6] W piątek mam wizytę i pewnie w końcu pani doktor założy mi kartę ciąży i ustali jakiś konkretniejszy termin.
Tydzień temu byłam na wizycie na nfz. USG nie było (tylko dostałam na nie skierowanie), ale dostałam skierowania na większość badań krwi. Cieszę się, bo zaoszczędziłam kilka stów. Za samą morfologię, mocz i cytomegalię zaplaciłam 117 zł, więc aż strach pomyśleć, ile kosztowałby komplet.
Ja ogólnie czuję się dobrze, współczuję wam tych strasznych mdłości...
No i gratuluję wszystkim dziewczynom bijących serduszek. [emoji7]
 
Myślę, że by coś wspomniała więc spokojnie czekaj do prenatalnych [emoji3526]
A nie masz wydruku z usg?

Ja mam pakiet z lux med ale też niestety będę musiała płacić.
Mi w luxmed wystawili skierowanie na usg 11-13+6 czyli prenatalne/genetyczne (nigdy nie pamiętam jak to się mówi). No ale w sumie wisi sobie to skierowanie bo i tak umówić się przez tego wirusa nie da.
Ja poszłam dziś do ginekologa na NFZ ale za przeproszeniem doopa. Nigdy więcej. Dziadek miał ze 100lat. Nic nie mówił, sam sobie coś powyliczal sam sobie zapisał i do widzenia za 2 tygodnie. Nie wiem po co tam poszlam- chyba dlatego że martwi mnie ten brak mdłości. Co go pociagnelam za język to że bije serce i bobo ma 1cm. Określa na 7 tygodni ciąży A z OM 8+1
W piątek jadę do swojego- prywatnie
Czasem dobrze jest iść na nfz tylko po to aby mieć za darmo skierowania na pobrania krwi. Ja np ciążę na tą chwilę prowadzę prywatnie ale mam też ciążę stwierdzoną w luxmed tylko po to aby mieć za darmo wyniki.
 
reklama
Mi w luxmed wystawili skierowanie na usg 11-13+6 czyli prenatalne/genetyczne (nigdy nie pamiętam jak to się mówi). No ale w sumie wisi sobie to skierowanie bo i tak umówić się przez tego wirusa nie da. Czasem dobrze jest iść na nfz tylko po to aby mieć za darmo skierowania na pobrania krwi. Ja np ciążę na tą chwilę prowadzę prywatnie ale mam też ciążę stwierdzoną w luxmed tylko po to aby mieć za darmo wyniki.
To dobra opcja. Gdyby nie ten okropny wirus to też bym tak robiła. Chodziła do mojej prywatnie i dodatkowo przez ubezpieczyciela... Ale z racji tego, że ciężko jest się teraz dostać do jakiegokolwiek lekarza to pozostaje tylko 1 prywatna opcja [emoji849]
 
Do góry