reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A czy będziecie robić badania prenatalne??? Ja mam darmowe i zastanawiam się w którym tygodniu będą pierwsze ...i czy teraz wogole czynne będzie żeby zrobić te badania ehhh

W poprzedniej ciąży pierwszych prentalnych nie robiłam bo po prostu nie wiedziałam co to takiego. Teraz się wybieram.

Laski, czy u Was też taka cudna pogoda? Pranie się suszy na słoneczku, pościel się wietrzy, eh i pomyśleć że gdy byłam nastolatka nie chciałam życ na wsi.. Jak to się myślenie zmienia [emoji846]

Piękna. Aż mi się chciało wyjść z Szymkiem na spacer. Ja bardzo doceniam uroki mieszkania na wsi :)

Hej dziewczyny, można do was dołączyć? W sobotę zobaczyłam pozytywny test :).Zobacz załącznik 1093488Zobacz załącznik 1093490

Witaj :) pierwsza ciąża czy kolejna?

Powiedzcie bo to moja pierwsza ciąża na czym polegają prenatalne i kiedy się je wykonuje. Czy robi je lekarz prowadzący czy ktoś inny? To one nie są obowiązkowe?

Prenatalne to szczegółowe badanie usg, które wykonują tylko lekarze ze specjalnym certyfikatem. Listę lekarzy masz tu: Link do: The Fetal Medicine Foundation

Podczas tego badania mierzone są dokładne parametry płodu i określone zostaje prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych.
Nie są obowiązkowe. Ale naprawdę warto zrobić.
 
reklama
Ja to wszytko rozumiem, miałam pełne zaufanie do niego, a teraz spadło drastycznie. Wiem, że to człowiek... To trudna decyzja...

No ale czy to jest tylko jeden lekarz w Polsce? nie rozumiem w czym problem. Zawiodl Wasze zaufanie to wybierzcie innego lekarza. Ja osobiscie bym juz do niego nie poszla. Niby taki z niego specjalista a lekką ręką wystawil skierowanie na łyżeczkowanie. Wg mnie dobry lekarz powinien inaczej do tego podejsc..
 
Powiedzcie bo to moja pierwsza ciąża na czym polegają prenatalne i kiedy się je wykonuje. Czy robi je lekarz prowadzący czy ktoś inny? To one nie są obowiązkowe?
A jeszcze zapomniałam dopisać że pierwsze wykonuje się 11-13 tc. I lepiej bliżej 13 bo wtedy będzie lepiej widać dzidzie. Drugie w 18-23 tc.

Doczytałam, że po 35 rż i w niektórych innych przypadkach jest refundowane :) ja się nie łapię ;)
 
A zleciał Wam lekarz badanie na cytomegalię? Bo mój teraz nie zlecił i niby w poprzedniej ciąży wyszły mi przeciwciała, ale tak myślę czy nie zrobić. Mój bratanek urodził się z prawdopodobnie wrodzoną i jestem teraz trochę przewrażliwiona na ten temat.
Ja robiłam cytomegalie długo przed ciąża. Wyszło mi zakażenie aktualne. Pani dr stwierdziła żeby poczekać 3 miesiące że staraniami. Sama zrobiłam jeszcze jedno badanie które pokazało, że to zakażenie jest drugie a pierwsze miałam dawno temu. Więc dziecku nic nie grozi
 
Hej dziewczyny, można do was dołączyć? W sobotę zobaczyłam pozytywny test :).Zobacz załącznik 1093488Zobacz załącznik 1093490
Witaj i gratulacje [emoji173] powiedz nam coś o sobie [emoji4]
No ale czy to jest tylko jeden lekarz w Polsce? nie rozumiem w czym problem. Zawiodl Wasze zaufanie to wybierzcie innego lekarza. Ja osobiscie bym juz do niego nie poszla. Niby taki z niego specjalista a lekką ręką wystawil skierowanie na łyżeczkowanie. Wg mnie dobry lekarz powinien inaczej do tego podejsc..
Ja również bym straciła zaufanie do takiego lekarza, dlatego nie dziwię się @Ewarut


Ja już po dzisiejszej wizycie. Serduszko już pięknie bije [emoji173] Następną wizyta za miesiąc i mówiła że zrobimy od razu prenatalne (ja tylko usg). Dziś byłam u niej prywatnie bo normalnie chodzę do niej na NFZ ale przychodnia na NFZ jest zamknięta. Mam tam wizytę na maj i mówiła że ma nadzieję że do tego czasu wszystko wróci do normy. Na szczęście wyniki krwi w luxmed mam za darmo. Założyła mi też kartę ciąży (W luxmed mam kartę ciąży elektroniczną)
 
W poprzedniej ciąży pierwszych prentalnych nie robiłam bo po prostu nie wiedziałam co to takiego. Teraz się wybieram.



Piękna. Aż mi się chciało wyjść z Szymkiem na spacer. Ja bardzo doceniam uroki mieszkania na wsi :)



Witaj :) pierwsza ciąża czy kolejna?



Prenatalne to szczegółowe badanie usg, które wykonują tylko lekarze ze specjalnym certyfikatem. Listę lekarzy masz tu: Link do: The Fetal Medicine Foundation

Podczas tego badania mierzone są dokładne parametry płodu i określone zostaje prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych.
Nie są obowiązkowe. Ale naprawdę warto zrobić.
To super. Czyli te badania rozumiem są droższe niż zwykła wizyta. Kiedy należy je zrobić ?
 
reklama
Do góry