reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

No szybko, zarodeczek był malutki bo 1,5mm ale już było widać że tam pulsuje.
A.dzis się stresuje że coś jest nie tak bo mnie mniej mdli.
Kciuki pochwytane:D
Woow to bardzo szybko u z ciebie widoczne serduszko :).
Ja moje plany dot wizyt musialam zmienić na cito. Najpierw rano okazało się ze nie przechodzimy do pracy bo nam kasy zamknęli do odwolania ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego, ale powiedzieli ze wstępnie te dni będą nam ściągane z urlopu (nie uśmiecha mi się zeby mi caly urlop na ten rok przepadł przez ten zastój ktory nie wiadomo ile potrwa). Umówiłam się więc dodatkowo na wizytę do innego ale ponoc dobrego gina na czwartek.
Az tu dziś wieczorem smsy od luxmedu ze odwołują mi wizytę i czwartkowa i ta 27 marca... Wiec zaklepalam pierwsza lepsza na jutro znów u kogo innego, licząc na to że może mi nie odwolaja.
Jutro powinien byc początek 6 tygodnia (5+0), dzusiaj też specjalnie powtórzyłam bete zeby wiedzieć czy jest w ogóle chociaż szansa zobaczyć pecherzyk... Ale chyba jak dzis bylo 1830 to chyba może coś będzie widać. No i będę prosić o L4.
Trzymajcie kciuki żeby wizyta się odbyla i żeby lekarz już coś dojrzał na usg [emoji120].
 
reklama
W jakim sensie inna? :)

W sensie dolegliwości, teraz samopoczucie dużo gorsze, ochotę na jedzenie jednak mam, ciagle bym coś jadła i jeszcze żeby było słodkie ale tu się powstrzymuje za to w pierwszej ciazy to ledwo co w siebie wrzuciłam nic mi nie smakowało a jeśli cokolwiek zjadłam to musiało być kwaśne albo ostro.
Plus wizualnie w pierwszej ciazy odrazu wyglądałam kwitnąco włosy paznokcie cera każdy mi mówił ze promieniej a teraz No cóż problemy ze skora włos tez wrażenia nie robi jakoś tak podupadłam wizualnie 🤣🤣
 
Dziewczyny a macie może jakieś przeczucia co do płci kogo pod sercem nosicie?
W pierwszej ciąży od razu czułam że będzie syn i jest syn [emoji4] teraz od początku czuje że córcia i po cichu liczę że się sprawdzi hehe
Mój brzuch to wygląda jak 4 miesiąc... Też taki wydęty jak nigdy [emoji848]
U mnie tak samo - strasznie wzdęty
A patrzyłyście na kalendarz chiński odnośnie płci? Tak pol żartem, pol serio [emoji13]
W 1 ciąży mi się sprawdziło. Teraz też wychodzi Syn wiec mam nadzieję że się nie sprawdzi [emoji85]
Skąd ja to znam.. U lekarza zawsze ciśnienie mega wysokie, a w domu wręcz książkowe.. Tak zwany syndrom białego fartucha [emoji2957]
To ja mam na odwrót [emoji1787] w domu wysokie a u lekarza idealne [emoji1787]

Ja mam wizytę w środę- tym razem u mojej gin.
 
W sensie dolegliwości, teraz samopoczucie dużo gorsze, ochotę na jedzenie jednak mam, ciagle bym coś jadła i jeszcze żeby było słodkie ale tu się powstrzymuje za to w pierwszej ciazy to ledwo co w siebie wrzuciłam nic mi nie smakowało a jeśli cokolwiek zjadłam to musiało być kwaśne albo ostro.
Plus wizualnie w pierwszej ciazy odrazu wyglądałam kwitnąco włosy paznokcie cera każdy mi mówił ze promieniej a teraz No cóż problemy ze skora włos tez wrażenia nie robi jakoś tak podupadłam wizualnie 🤣🤣
U mnie to samo włosy strąki a mam naturalnie kręcone... Pełny pryszczy wylazi mi nowych..cera jakaś ziemista ehhh
 
Jak myślicie koło którego tygodnia będziemy znać płeć???? Już się nie mogę doczekać kiedy się dowiem, a tu jeszcze trochę trzeba poczekać niestety [emoji8]

W poprzedniej ciąży szybko się dowiedzieliśmy - gdzieś koło 12 tc

Płeć może i jest ważna, ale dużo ważniejsze jest by dzieciątko było zdrowe.

Wiadomo. Ale zawsze trochę ciekawości jest :)

Mialam mieć jutro ale musze zrezygnować ze względu na przeziębienie [emoji849][emoji849]
Zadzwonię rano , ze nie przyjdę do recepcjonistki i zapytam o inny termin a jak nie bedzie terminu w najbliższym czasie to pojadę do tamtego co byłam za 1 razem i umowie sie na 27 .03 bo koleżanka tez jedzie do niego wtedy [emoji4]
A w ogole mozna mieć 2 karty ciąży?

Teoretycznie można, ale chyba lepiej prowadzić ciążę u 1 lekarza. A jak zmieniasz lekarza prowadzącego to albo Ci zakłada nową kartę albo dopisuje się do starej.

Ja mialam miec wizyte niewiadomo kiedy, z listy rezerwowej. Jako, ze odwoluje wszystkie wizyty nieciezarne to wskoczylam na wizyte na dzis. Jest serduszko :)
Tylko mam cisnienie i tetno mierzyc w domu do kolejnej wizyty, bo na wizycie dosc wysokie...
I zelazo wjezdza.

Liczyłam, że właśnie te większe przychodnie przyjmują bez problemu...
Jutro dzwonię koniecznie się gdzieś zapisać, bo w końcu się nigdzie nie dostanę...
Jakieś wskazania do brania żelaza?

A patrzyłyście na kalendarz chiński odnośnie płci? Tak pol żartem, pol serio [emoji13]

W 1szej mi się sprawdziło z synem.
Teraz też niby syn i w sumie jak sobie pomyślę o braciach z taką różnicą wieku to bardzo mi odpowiada ta wizja. Wyprawkę też mieliśmy raczej chłopięcą ;)
Z drugiej strony córeczka byłaby miłą odmianą :)
Więc nie mam preferencji co do płci, byleby się wszystko dobrze potoczyło :) zwłaszcza teraz w dobie tego świństwa...


Dziś miałam wizytę (to już czwarta w tej ciąży, a to dopiero 6t4d). Dzieciątko ma 7.4mm,ale nie bije jeszcze serduszko, a następna wizyta dopiero na początku kwietnia - oszaleje do tego czasu. Nawet mówiłam mężowi, że chciałabym mieć domowy zestaw do. usg [emoji23]. Karty ciąży jeszcze nie zakładał, a w pierwszej ciąży od razu.
Dziewczyny, co do badań to do tej pory miałam już robione bete kilka razy, morfologa,glukoza, mocz, tsh, kiły i inne żółtaczki, odczyn coombsa (czy jak to się pisze) i teraz mam znowu morfologię i mocz zrobić.
Na L4 poszłam w 3 tygodniu ciąży - w pierwszej pracowałam do 7 m-c a. W pracy średnio to. przyjęli, żeby nie powiedzieć tragicznie[emoji6] ale jestem w takiej formie, że się do pracy nie nadaje :)

Czemu aż tyle wizyt za Tobą?



Są tu jakieś my po cc? Jak wygląda kontrola blizny? Robią od razu jakieś dodatkowe usg?
 
Niektóre maja przeczucie od poczatku, ja nim zaszlam chciałam dziewczynkę ale teraz już w sumie bez różnicy, aby było zdrowe ... kolezanka mi napisała , ze ma przeczucie , ze bede miała dziewczynkę i mówiła, ze czesto jej przeczucia się sprawdzają a ja mialam taki moment, ze jechałam autem i sobie pomyślałam o imieniu dla dziewczynki, ze musze wybrać jakieś bo za duzo mi sie podoba ...
Nie wiem skąd taka myśl , moze to właśnie te przeczucie ?? [emoji848]
A jak u Ciebie?
 
Niektóre maja przeczucie od poczatku, ja nim zaszlam chciałam dziewczynkę ale teraz już w sumie bez różnicy, aby było zdrowe ... kolezanka mi napisała , ze ma przeczucie , ze bede miała dziewczynkę i mówiła, ze czesto jej przeczucia się sprawdzają a ja mialam taki moment, ze jechałam autem i sobie pomyślałam o imieniu dla dziewczynki, ze musze wybrać jakieś bo za duzo mi sie podoba ...
Nie wiem skąd taka myśl , moze to właśnie te przeczucie ?? [emoji848]
A jak u Ciebie?
Ja zanim dowiedziałam się o ciąży przeglądałam księgi imion w internecie w poszukiwaniu imienia dla dziewczynki tak mnie jakoś natchnęło chociaż zawsze chciałam mieć Zosię to imię mi jakoś teraz nie pasuje i bardzo spodobało mi się Anielka. Takie mam myśli że to będzie dziewczynka właśnie chociaż z drugiej strony śniło mi się że w inkubatorach widziałam samych chłopców
 
reklama
W sensie dolegliwości, teraz samopoczucie dużo gorsze, ochotę na jedzenie jednak mam, ciagle bym coś jadła i jeszcze żeby było słodkie ale tu się powstrzymuje za to w pierwszej ciazy to ledwo co w siebie wrzuciłam nic mi nie smakowało a jeśli cokolwiek zjadłam to musiało być kwaśne albo ostro.
Plus wizualnie w pierwszej ciazy odrazu wyglądałam kwitnąco włosy paznokcie cera każdy mi mówił ze promieniej a teraz No cóż problemy ze skora włos tez wrażenia nie robi jakoś tak podupadłam wizualnie 🤣🤣
To ja mam właśnie mieszane objawy na początku nie mogłam patrzeć na jedzenie mdłości odczuwam czasami nawet mocne od słodyczy odrzuciło mnie od samego początku za to ochota jest na chipsy na krakersy pomidory i moje danie nr 1 gzika poznańska ( ziemniaki z białym serem doprawionym cebulką na słono) i bardzo lubię jeść zapiekana kanapkę z parówka żółtym serem i ogórek od samego początku mi pięknie pachnie. Mam też ochotę na szczypiorek. Za to wizualnie porażka włosy cera tłuste co po chwile jakieś wypryski. No i każdy włos w inną stronę wogole mi się nie układają.
Jednak czuje że to będzie ona 😍
 
Do góry