reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1608105374456_6744882804503582726.jpegreceived_387909415771290.jpeg
Mamy już 5 tygodni ❤
Czas zdecydowanie za szybko leci
 
reklama
I jak tam? Macie sposób na to ulewanie? Mój jak na początku nie ulewal, to teraz co 3 karmienie tak ulewa, że chyba zwraca wszystko co przed chwilą zjadł
Może za łapczywie je ? Za dużo powietrza łapie ? U nas też tak było na początku nawet myśleliśmy żeby mleko zmienić na ar ale przeszło wszystko.
 
I jak tam? Macie sposób na to ulewanie? Mój jak na początku nie ulewal, to teraz co 3 karmienie tak ulewa, że chyba zwraca wszystko co przed chwilą zjadł
Karmisz piersią ? U zaczęło się jak skończył mniej więcej dwa tygodnie , są dni ze każde karmienie uleje , a są takie ze naje się z dwóch piersi na raz , nie odbije i zaśnie i nie uleje , w nocy czasem muszę prześcieradło zmieniać 🤦‍♀️ Z tym ze u nas waga fajnie idzie w górę , ale już miałam niezłe schizy bałam się dosłownie odkładać małego na płasko i nosiłam przed godzinę wyżej , a i tak ulał
 
U nas kończy w sobotę 2 tyg. Karmię piersią, ale w kapturku, teraz przycinam chce go już oduczyć kapturka, niestety bez nie umiał w ogóle chwytać piersi. Czasem jest tak zdenerwowany przed karmieniem, że strasznie płacze i wypluwa pierś, chwyta i wypluwa, pewnie też wtedy nalyka się powietrza. Z tym odbijaniem to ciężko, żeby w ogóle odbił, trzymam pionowo nawet pół godziny i nic.
Karmisz piersią ? U zaczęło się jak skończył mniej więcej dwa tygodnie , są dni ze każde karmienie uleje , a są takie ze naje się z dwóch piersi na raz , nie odbije i zaśnie i nie uleje , w nocy czasem muszę prześcieradło zmieniać 🤦‍♀️ Z tym ze u nas waga fajnie idzie w górę , ale już miałam niezłe schizy bałam się dosłownie odkładać małego na płasko i nosiłam przed godzinę wyżej , a i tak ulał
 
reklama
Liście z kapusty okładać pierś i odciągać pokarm, żeby nie zalegał
To robię za radą położnej plus Ibuprofen, ale zastanawiam się czy pomoże. Mam w razie W antybiotyk, ale w sumie nie wiem kiedy go użyć, bo narazie inne objawy znikły, oprócz zaczerwienienia i bolącego miejsca na piersi. No ale to zapewne przez ibuprofen, bo zbija gorączkę i działa przeciwbólowo.


Co do ulewania to mój też czasami ma, i nie ma na to reguły. Chociaż zazwyczaj uleje jak się naje pod sam korek 😜 i też zaczęło się to dopiero po jakiś 2 tygodniach. Co do ilości jakie ulewa, to najwięcej ile mu się zdarzy to myślę że takie ze 3 łyżki.
Nie zawsze go odbijam za radą położnej. Jeśli zje i jest niespokojny to tak, a jeśli zaśnie to nie ruszam. Czasami nawet jak beknie to uleje za jakiś czas.
 
Ostatnia edycja:
Do góry