reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
To masz cudownie. Moja jak powiedziałam że młody nie chce piersi to mi powiedziała że technikę znam i musimy się z młodym dograć. W efekcie młody je z butelki (miałam opóźniona laktacje i na początek był karmiony mm) a ja odciągam. Choć wczoraj złapał za pierś i possal dość sensownie więc mam nadzieję że jeszcze się uda wrócić do piersi. C
Rozumiem Cię doskonale przy pierwszej córce właśnie takiego wsparcia zabrakło. Nie poddawaj się, wcześniej pytałaś czy jest możliwe, aby wrócił na pierś i dzisiaj Ci odpowiem jest możliwe. Wiadomo, ze każdy przypadek inny, jednak koleżanka urodziła 1-11., dziecko karmione sonda, potem strzykawka, potem butelka do piersi pierwszy raz przystawione 11-11. i załapało i je z piersi. Druga sprawa na która zwróciła uwagę położna to wędzidełko u dziecka jak krótkie to może mieć problem z ssaniem wiec może doradź to u Was. Trzymam kciuki i wierze w Wasze wspólne powodzenie w karmieniu.
 
Dzisiaj mija 18 dzień od porodu. Ja się czuje dobrze, choć brzuch pobolewa i pachwiny. Zwłaszcza jak coś porobie, pochodzę to bywa ze stać ciężko. Wczoraj byliśmy na pierwszej wizycie u lekarza Lilianka wazy 4130 - także ładnie przybiera na wadze i wszystko z nią w porządku. Była rozmowa o szczepieniach mamy wyznaczony już termin a kiedy zapytałam o cenę to trochę zwaliło mnie z nóg, już zapomniałam ile to kosztowało przy pierwszej córce. Z kolei u pierwszej córki zaczynaja się przypominające ale odłożyłam je na pozna wiosnę zeby okres chorobowy minął.
 
Hej dziewczyny, ja nadal w ciąży ;) aktualnie leci mi 3. dzień po terminie. W poniedziałek było KTG - z dzidzią super, skurczy gin niby nie zaobserwował, ale nie wiem czy mu wierzę. Mała już 4 kg dobiła, więc najwyższy czas wychodzić (u mnie w rodzinie to normalna waga, sama 4,5 kg miałam). Mocno nastawiam się, że dziś coś się zacznie, bo pamiętam, że na początku ciąży termin wyliczyłam sobie właśnie na dzisiaj ze względu na dłuższe cykle, więc wizualizuję sobie już mój przyjazd do szpitala w nocy :D
@zeberka363 trzymam kciuki za Jasia, żeby mu apetyt pozostał :)
@gohya a Ty mam nadzieję, że już leżysz z dzidzią obok :)
 
Hej dziewczyny, ja nadal w ciąży ;) aktualnie leci mi 3. dzień po terminie. W poniedziałek było KTG - z dzidzią super, skurczy gin niby nie zaobserwował, ale nie wiem czy mu wierzę. Mała już 4 kg dobiła, więc najwyższy czas wychodzić (u mnie w rodzinie to normalna waga, sama 4,5 kg miałam). Mocno nastawiam się, że dziś coś się zacznie, bo pamiętam, że na początku ciąży termin wyliczyłam sobie właśnie na dzisiaj ze względu na dłuższe cykle, więc wizualizuję sobie już mój przyjazd do szpitala w nocy :D
@zeberka363 trzymam kciuki za Jasia, żeby mu apetyt pozostał :)
@gohya a Ty mam nadzieję, że już leżysz z dzidzią obok :)
Niestety nie. Jutro zaś próba z oxytocyne. Dziś rozwarcie na 3 cm, ale skurczy brak
 
Dziewczyny jak kladziecie spać na noc maluszki to w co je ubieracie? I korzystacie z rozka czy śpiworka a moze kocyk?
Ja mam dylemat u mnie rożek wydaje się jakiś taki za krótki i mam wrażenie że góra za bardzo otwarty. A na spiworek jest chyba jeszcze za mała
 
Dziewczyny jak kladziecie spać na noc maluszki to w co je ubieracie? I korzystacie z rozka czy śpiworka a moze kocyk?
Ja mam dylemat u mnie rożek wydaje się jakiś taki za krótki i mam wrażenie że góra za bardzo otwarty. A na spiworek jest chyba jeszcze za mała
My ubieramy córkę w pajacyk. Wkładamy do rożka i przykrywamy cienkim kocykiem.
 
reklama
Pierwsza próba się nie powiodła. Zatrzymało się na 3 cm. Skurcze były slabe

Jeszcze chwilka a maluszek juz będzie z Tobą :) trzymam kciuki, żeby wszystko poszło dobrze! Dasz rade :)

Dziewczyny jak kladziecie spać na noc maluszki to w co je ubieracie? I korzystacie z rozka czy śpiworka a moze kocyk?
Ja mam dylemat u mnie rożek wydaje się jakiś taki za krótki i mam wrażenie że góra za bardzo otwarty. A na spiworek jest chyba jeszcze za mała

Ja ubieram w cienkie body lub pajaca i uzywam spiworków, mam dwa sredni i gruby.
Jeśli ktoś się zastanawia czy kupić to bardzo polecam! Moj Olek ma juz 5020g... więc używamy juz rozmiar S
 

Załączniki

  • Screenshot_20201203-082209_Chrome.jpg
    Screenshot_20201203-082209_Chrome.jpg
    178,9 KB · Wyświetleń: 94
Do góry