reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Jaki śliczny. Była sesja czy sami mu taki piękne zdjęcia robocie.
Teraz dzidziuś będzie się najbardziej zmieniał.
W środę wyszlismy do domu :). A wczoraj minął nam tydzień.
Myślę ze poki co radzimy sobie całkiem nieźle, a maly jest cudowny, ja się w nim totalnie zakochalam.
 
reklama
Dzięki u mnie nawal opanowany teraz problemem było dlawienie się przy piersi ale myślę że mała się nauczy i tego jak pić z takiej bardziej miekkiej
Cieply okład na piers (np termoforek, albo cieplym prysznicem ogrzać piersi) przed karmieniem, potem przystaw dziecko, a po karmieniu zimny okład - tylko omijać sutek (można robić okłady z kapusty, opłukane liście roztłuc az pójdzie sok i do zamrażarki). Jak najczęściej przystawiać dziecko. Ewentualnie odciągnąć laktatorem ale tylko do uczucia ulgi.
U mnie też jak był nawał to zaczęły się zastoje, ale powyższymi metodami szybko udało się z tym uporać.
 
Dziewczyny ja też od wczoraj w szpitalu, na ktg skurcze do 70, czuję je, w nocy też były ale nieregularne i o różnym nasileniu.

Dzisiaj pierwsza próba z oxy, zobaczymy... Jak u Ciebie gohya?? Ps. Grudniowe dzieciątka jednak będą 😀
Skurcze na 70to ja już bardzo mocno czułam 😅

Noc mineła nam dosyć niespokojnie,bo Jaś broił i domagał sie mleczka 😀, między 21 a 24 jadł 4 razy po 10 ml,o 3ciej 30ml, o 4- 15ml,o 6-20ml- nie macie pojęcia jak bardzo sie z tego niewyspania ciesze 😍 Nie ulewał,kupki robił 😀
Na wadze 40g więcej, choć pewnie to zasługa kroplówki bo dalej sie leje,a jeszcze została jedna strzykawa.
 
Skurcze na 70to ja już bardzo mocno czułam 😅

Noc mineła nam dosyć niespokojnie,bo Jaś broił i domagał sie mleczka 😀, między 21 a 24 jadł 4 razy po 10 ml,o 3ciej 30ml, o 4- 15ml,o 6-20ml- nie macie pojęcia jak bardzo sie z tego niewyspania ciesze 😍 Nie ulewał,kupki robił 😀
Na wadze 40g więcej, choć pewnie to zasługa kroplówki bo dalej sie leje,a jeszcze została jedna strzykawa.
Ohh znam to doskonale bo pierwszy syn tez z powikłaniami niestety i dokładnie znam to uczucie Radości jak zjada maluszek i Tyje 😍 jestem z tobą całym sercem wiem co czujesz 😘
 
Jeee [emoji3059] hip hip hurra. Super czyli zaczyna się rozjadac jeszcze będzie palaszowal jak szalony. Bardzo się cieszę ze się chłopczyk poprawia. Będzie dobrze.[emoji3][emoji1696]
Skurcze na 70to ja już bardzo mocno czułam [emoji28]

Noc mineła nam dosyć niespokojnie,bo Jaś broił i domagał sie mleczka [emoji3], między 21 a 24 jadł 4 razy po 10 ml,o 3ciej 30ml, o 4- 15ml,o 6-20ml- nie macie pojęcia jak bardzo sie z tego niewyspania ciesze [emoji7] Nie ulewał,kupki robił [emoji3]
Na wadze 40g więcej, choć pewnie to zasługa kroplówki bo dalej sie leje,a jeszcze została jedna strzykawa.
 
Każdy inaczej odczuwa skurcze ja 70 to czułam nie jakoś bardzo mocno. Natomiast oksytocyna u mnie działała bardzo dobrze po jej podłączeniu po 4 godzinach malutka już była na świecie (Ale to mój 2 poród).
Dziewczyny ja też od wczoraj w szpitalu, na ktg skurcze do 70, czuję je, w nocy też były ale nieregularne i o różnym nasileniu. Dzisiaj pierwsza próba z oxy, zobaczymy... Jak u Ciebie gohya?? Ps. Grudniowe dzieciątka jednak będą [emoji3]
 
Mnie najlepiej karmi się na leżąco i położna pokazała mi jak wykorzystać poduszkę ciążowa i karmić na tzw półeczkę wtedy dziecko jest ustawione brzuch do brzucha. Trafiła nam się środowiskowa, która bardzo czuwa nad dzieckiem i wspomaga w laktacji. Moja Malutka jest leniwa i mam robić uciski piersi zeby więcej się najadała. Wczoraj dopiero przebiła wagą swoją wagę urodzeniową.
To masz cudownie. Moja jak powiedziałam że młody nie chce piersi to mi powiedziała że technikę znam i musimy się z młodym dograć. W efekcie młody je z butelki (miałam opóźniona laktacje i na początek był karmiony mm) a ja odciągam. Choć wczoraj złapał za pierś i possal dość sensownie więc mam nadzieję że jeszcze się uda wrócić do piersi. C
 
reklama
Dziewczyny ja też od wczoraj w szpitalu, na ktg skurcze do 70, czuję je, w nocy też były ale nieregularne i o różnym nasileniu. Dzisiaj pierwsza próba z oxy, zobaczymy... Jak u Ciebie gohya?? Ps. Grudniowe dzieciątka jednak będą 😀
U mnie wczoraj żel, dziś oxy i narazie nic. Wracam zaraz na salę. Może się rozkręci przez noc . Jak nie, to powtórka z oxy, ale dopiero w czwartek. Masakra...
 
Do góry