reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Faktycznie duża rozbieżność. Masz zamknieta i twarda? U mnie jest zamknieta i miękka. Chociaż na tym etapie to chyba juz wszystkie sa miekkie? To teraz najważniejsze dni...chcialabym chociaz do 36 tygodnia wytrzymać.
Wiem, że mam zamknięta, ale nie pamietam, czy miękka, czy twardą. 🙈
Generalnie nie myśl negatywnie - juz nawet po 35. tc dzieci rodzą się zdrowe i sprawne ;) Ale na pewno dotrwasz, po prostu, jeśli masz obawy, oszczędzaj się, odpoczywaj, nie przeciążaj i - przede wszystkim - nie stresuj. ;)
 
reklama
Właśnie nie wiem czy dotrwam do 37 tygodnia:( Jakies dziwne objawy mam.
Powiem Ci, że mnie ciągle bolało, kłuło i twardniał brzuch od 17 tygodnia do 27 mniej więcej. Szyjka w 19 tc była 4 cm, w 26 była 3cm. Teraz mi już nawet jej ginekolog nie mierzy, tylko sprawdza palcami. Teraz bóle sie uspokoiły, czasem coś zakłuje. Pamiętam, że jak w 19 tc miałam tak silne bóle, że chciałam dotrwać choć do 26 tc, a teraz 32 i nic sie nie działo, także nie ma co panikować. Myślę, że spokojnie dotrwasz do 37 conajmniej.
 
Podobno im bliżej porodu, tym bardziej to wszystko bedzie się dłużyć. 🙈

Dziewczyny, a jak sie teraz czujecie? Macie energię? W końcu niektóre z nas niedługo juz 9 miesiac. Ja powiem szczerze, że najlepiej znoszę 3. trymestr (jak dotąd), 1. był najgorszy, a w 2. strasznie sie męczyłam, nie miałam sił, byc może przez upały.

U mnie niestety 3 ciężki. 2 wspominam najlepiej bo była i energia i dobre samopoczucie, jak jest słoneczna pogoda to ja żyje xD... 1 trymestr to wiadomo byla wegetacja a nie życie 😂... A teraz z kolei zgaga everyday (bez Rennie się nie ruszam) i co 2-4 dni wlatuje jakis hafcik (a myslalam ze to poszlo w zapomnienie wraz z 1 trym ale jednak nie ma tak dobrze :(... Deszczowa i pochmurna pogoda tylko poteguje moje marne samopoczucie... No i już po prostu jest ciężko, maly już jest klocek i przewracanie się w nocy z boku na bok to niezły wyczyn. Ostatnio tez coraz częściej bolą mnie pachwiny i chodzę jak stara babinka albo jakbym miala mega zakwasy xD byle do 37 tygodnia, potem mala dziadyga może wychodzić 😅
 
Mi się cofa pokarm właśnie, zwłaszcza jak zjem i sie położe, czuje w przełyku jak zalega, czasem pali.

Mam to samo, albo pali albo się cofa. Ratuje mnie jedynie położenie sie w pozycji półsiedzącej-półleżącej, wysysam sobie wtedy tabletkę Rennie, albo wypijam wodę z majerankiem i tak staram sie przysnąc albo przeczekać az zacznie ustępować, a to potrafi z godzinę a nawet dwie potrwać zanim będę w stanie położyć się już w koncu na plasko. Ale grunt ze działa.
 
Jutro bedzie 32 tydzien;) czyli nie jestem sama w tym piekle przelykowym ;) ja sie kefirem ratuje i pomaga na chwilke .... Ale niestety jak w nocy budzę się to jednym słowem - tragedia !
Łączmy się w bolu;*

U mnie zgaga niestety w sumie od początku 3 trymestru, więc już kilka ładnych tygodni mecze się z tym dziadostwem 😒
 
Wczoraj byłam na pierwszym KTG i wszystko w porządku 😊 dziewczyny a macie aplikację Rossmann? Ja założyłam i w tym aplikację rossnę że spodziewam się dziecka. I przychodzą maile Z gratisami. Wczoraj odebrałam paczkę pampersow za 1gr A dziś dostałam wiadomość że mam do odebrania oliwke

Już od dawna 😁 oliwke też dawno odebralam, a pampersy w tym tygodniu bo to od 34 tygodnia wysylaja dopiero maila na pampersiaki. Dodatkowo na produkty dla dzieci i dla ciężarnych masz dodatkowy rabat.
 
A przy badaniu usg w 22 tc miałam szyjkę 4,2 cm, czyli mi sie znacznie skróciła. Jednak, ze zamknięta, to sie nie stresuje. Poza tym juz mamy blisko do 37 ;)

Ja na połówkowych mialam szyjkę też jakoś 4cm. Teraz jak bylam we wtorek i to bylo 33+5 szyjka już 29 mm... Także im dalej w las i pewnie im niżej i mocniej główka dziecka uciska to ta szyjka chyba będzie się skracać. Grunt by jakoś drastycznie nie leciala na leb na szyję przedwczesnie.
 
Wczoraj byłam na pierwszym KTG i wszystko w porządku 😊 dziewczyny a macie aplikację Rossmann? Ja założyłam i w tym aplikację rossnę że spodziewam się dziecka. I przychodzą maile Z gratisami. Wczoraj odebrałam paczkę pampersow za 1gr A dziś dostałam wiadomość że mam do odebrania oliwke
Och. A mi nic takiego nie przychodzi ☹️ a aplikacje mam od dawna i jakiś czas temu założyłam rossnę. To email dostajesz?
 
reklama
Och. A mi nic takiego nie przychodzi ☹️ a aplikacje mam od dawna i jakiś czas temu założyłam rossnę. To email dostajesz?
A masz odhaczone zgody marketingowe? Albo może do spamu Ci wpada? Generalnie podobno nawet jak nie ma maila, to mozna dowiedzieć sie w Rossmannie, czy nie ma sie takiego gratisu przypisanego do konta - pieluchy wyciągają „spod lady”. 😄
 
Do góry